Metkatynon - Synteza (by innyodinnych)

4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 72 Strona 5 z 8
Rejestracja: 2012
  • 3 / / 0


Mam problem, po odparowaniu wody, dodaje aceton ( ktory takze szybko wyparowuje) bo nie mam etanolu a spirytus 86% popsul mi cala reakcje i zrobil mi sie brazowy smar. ale wracajac do acetonu, to wszystko piekni, pojawia sie bialy osad, osuszam jeszcze 20 minut pod temeratura, kiedy widac ze wyschlo, chce zeskrobac i... guma. nie jest to proszek lecz jakby wiorki po gumce do scierania. nie moge do konca osuszyc tego, bo gdy robie to za dlugo, sol topnieje i robi sie czarny smar. probowalam zostawic do wyschniecia, to znow zwilgotnialo, pewnie przez pare wodbna znajdujaca sie w powietrzu. Co zrobic aby do konca go osuszyc??

W dodatku bardzo czesto na dni procz osadu pojawia sie kleista substancja, ktorej nie w sposob sie pozbyc, co z tym zrobic? Co ROBIE NIE TAK?
Rejestracja: 2011
  • 1 / / 0


A mozna urzycz czegos innego zamiast kwasu solnego lub solnego zeby zrobic proszek?

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Naukowcy odkryli związek między piciem alkoholu a demencją

Chociaż alkohol jest popularny od tysiącleci, a demencja staje się coraz bardziej powszechna, naukowcy nie odkryli jak dotąd związku między nimi. Jednak niedawno przeprowadzone badanie znalazło na to odpowiedź.
Rejestracja: 2007
  • 159 / 41 / 0


W przepisie jest chyba drobny błąd: w środowisku neutralnym 1 KMnO4 utlenia 3 wodory, a nie 5 co widać z reszta w reakcji - z dwoch KMnO4 powstaje 6 razy woda czyli stosunek poprawny jest 3 wodory. Na erowidzie jest właśnie tak.http://www.erowid.org/chemicals/cathino ... _faq.shtml

Przeczytałem już mase watkow dot. produkcji metkatu i wszedzie sa roznice, wszedzie inne ilości substratow. Wiem że są różne metody, z zakwaszeniem, bez zakwaszenia, można utleniać chromianami itp. Ale weźmy już tylko ten typ reakcji: środowisko neutralne na zimno z nadmanganianem. W wątku "przepis na metkat HCl", jest to ta sama metoda, a już widzimy inne ilości nadmanganianu
Pseudoefedryna HCL: 19ml
Efedryna Hcl: 15.5ml
Tutaj mamy 16,25 ml , a kurde na erowidzie jest 15,5 ml dla pseudoefki

Wiec mam taka prosbe do jakiegoś pro-chemika (jacy chyba są na tym zacnym forum?): czy ktoś w ogóle potrafi to zweryfikować bo tak dalej to możemy sie wszyscy bawić do usranej śmierci. Mi sie wydaje że przepis na erowidzie jest okej czyli 15,5 ml nasyconego roztworu czyli stosunek molowy powinien być taki jak w wyżej wymienionej reakcji: 1 mol nadmanganianu/2,5 mola pseudoefki

I jeszcze jedno pytanie: już wyjaśniono że w syntezie z octem na ciepło wydajność reakcji to jakieś 25 %, a ile będzie tutaj? Próbował ktoś? Ponoć jest dużo lepiej

Z góry dziekuje
Rejestracja: 2013
  • 2 / / 0


Mam pytanie zrobilem wszystko jak wprzepisie po dodaniu kwasu solnego i wysuszeniu roztworu na dnie zostala zółta lepka maź o charakterystycznym smaku co jest nie tak?
Rejestracja: 2013
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / 1 / 0


Mam pytanie odnośnie rekacji:
5(C10H15NO*HCl) + 2(KMnO4) = 5(C10H13NO) + 2(MnO2) + 2(KCl) + 6(H2O) + (3HCl) + O2

SKoro ta reakcja ta zachodzi to czy niemożna było by użyć nadmiaru presudoefedryny-wtedy całe kmn04 i powinien nam w roztworze zostac pseudoefedryna metkat tlenek manganu chlorek potasu i hcl. Tlenek manganu da sie przefiltrować przez filtr bo w wodzie jest nierozpuszczalny. KCl jest nieszkodliwy,pseudo też(tak mi sie wydaje).Nie było by szkodliwego manganu wtedy. Przejdzie taka opcja?
Rejestracja: 2013
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / 1 / 0


Zrobiłem tą synteze i tak:
-Wzór jest najprawdopodobniej niepoprawny gdyż odczyn po utlenieniu psedo i flitracji jest zasadowy (8-9). Ale wydaje sie być ok ilościowo (pse-kmno4).

Pytanie:czy jak wyszedł mi klarowny roztwór ostatecznie(przeźroczysty jak woda) to oznacza ze jest tam mało jonów manganowych? Bo one chyba przbierają jakieś kolory z tego co pamietam.
Rejestracja: 2012
  • 108 / / 0


jony Manganowe Mn2+ w środowisku kwasowym (ph od 7 w dół) są BEZBARWNE

jon MnO4 (zawarty w KMnO4) jest utleniaczem, więc w zależności od środowiska redukuje się do odpowiednich form:
MnO4- ------H+-------> Mn2+ (bezbarwny roztwór) - kwasowe środowisko
MnO4--------H2O------> MnO2 (brunatny osad) - wodne

Większosc manganu jest własnie w postaci brunatnego osadu jednak częśc jonów Mn2+ wciąż jest w "bezbarwnym" rzotworze
Rejestracja: 2013
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / 1 / 0


Ok ale po ultenieniu pse i przefiltrowaniu sprawdziłem PH papierkiem i było zasadowe. Dopiero teraz dodałemkwas octowy , czyli rekacja utleniania pse było w środowisku zasadowym. Nie ma mowy o powstaniu jonów mn2+ w wiekszym stężeniu gdyżnie ma z czego(Kmn04 przereagowało całe-użyłem nadmiaru pse,mn02 jest nierozpuszczalne w wodzie). A jony Mn2+ w roztowrach kwasowych mogą być przeźroczyste lub różowe. Chyba
Rejestracja: 2007
  • 203 / 4 / 0


Z acze-tonem mi wychodzi najlepszy. Pierdolę alkohole-chujole, które są drogie, cirrusy też, i inne wynalazki. Akti-tabs, ew sudafed. Woda zaś po zaaczeniu. Nawet jak mi się ta subst spali, poleci dymek i zrobi się brązowa skorupa, bądź żywica, to jak ostygnie i ją zdrapie, a potem przechluptam przez wodę, to daje takiego kopsa, że ohoho.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 761 / 11 / 0


kosiak pisze:
Mam pytanie zrobilem wszystko jak wprzepisie po dodaniu kwasu solnego i wysuszeniu roztworu na dnie zostala zółta lepka maź o charakterystycznym smaku co jest nie tak?
Pewnie miks niedokońca wysolonej zasady metkata, może efki- chociaż nie wiem jak wygląda w postaci zasady i sporo MnO2. Ekstraktowałeś?
Posty: 72 Strona 5 z 8
Wróć do „Metkatynon”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość