Dział poświęcony pozostałym substancjom, które nie znalazły miejsca w powyższych kategoriach – dział służyć ma łatwości nawigacji.
ODPOWIEDZ
Posty: 633 • Strona 64 z 64
  • 3523 / 51 / 0
Strangled Cat pisze:
Ps. Dobrze że zdelegalizowali to skurwysyństwo. pozdrawiam
Delegalizacja żadnej substancji nie jest dobra
  • 188 / 1 / 1
@up
Dokładnie. Jakby legislatorzy przestali bawić się w dziecinną politykę delegalizacji oraz penalizacji wszystkiego, to wiele z tych substancji tutaj wcale by nie powstało.
“Laziness grows on people; it begins in cobwebs and ends in iron chains”
  • 1342 / 48 / 0
Też jestem przeciwnikiem polityki delegalizycyjnej i uważam, że państwo nie powinno w żaden sposób regulować dostępu do narkotyków. Ale skoro jest jak jest, a efekty uboczne metedronu były dla mnie dość niepokojące to uznałem, że delegalizacja bk-PMMA ma jakieś plusy.
SESH
ODPOWIEDZ
Posty: 633 • Strona 64 z 64
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Bochnia. Policja ujęła dilerów narkotyków. W garażach przy KN-2 urządzili „biuro” i magazyn

Małopolscy policjanci zlikwidowali „przedsiębiorstwo” zajmujące się handlem narkotykami. Wynajmowane garaże przy jednej z ulic w Bochni spełniały rolę biura oraz magazynu ze środkami odurzającymi. Zabezpieczono duże ilości środków odurzających oraz zatrzymano 4 osoby.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.