1-fenylo-N-metylopropan-2-amina
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metamfetamina
Moc działania metamfetaminy w porównaniu siły wyzwolenia dopaminy przez różne środki/procesy. Dopisek: surveilled
Wlasnie zaciekawila mnie ta substancja, nie jest to ciekawosc zeby tego probowac. Z tego co wyczytalem synteza meth jest prosta i skladniki mozna dostac hm bez wiekszego problemu i synteza zajmuje 6-8 godzin. Jak wyglada popularnosc tego specyfiku w Polsce, chyba nie jest duza (i bardzo dobrze). Z sasiadow to podobno w Czechach robi kariere. Wydawalo by sie ze latwosc wyrobu sprawi ze pojawi sie szybko, a moze jednak "polscy gangsterzy narkotykowi" ;) czesciowo dbaja o swoj narod i nie wpuszczaja tego szitu? :) Sa jakies osoby na forum co probowaly meth?
mozna tez z innych zeczy, mozna nawet z amfetaminy zrobic mete, ale komu chce sie w to bawic, jesli malo kto wpl bedzie wiedzial co z tym zrobic lol :D meta jest zajebista, wole ja od amfy, bardziej uzaleznia to fakt, duzo trudniej jest na niej oszukiwac (mieszac) szczegolnie jesli ma byc palona, a do fety dosypac mozna wszystkiego i z 3-4zł w krotkim czascie zrobic 50 :D polacy to niestety najwybitniejsi "magicy" w tej kwestji :/
-meta dobra
-synteza trudna :D a na pewno trudniejsza od amfetaminy
-substraty trudno dostepne (trudniej niz w przypadku fety) efedryna? albi nne tego typu zeczy, chodzi oczywiscie o duze ilosci, a nie domowe 1-2-3g :P z tableek ;]
-mete trzeba by dopiero zaczac promowac, poki sama z siebie nie stanie sie popularna to raczej nie bedzie jej za duzo na rynku
-koszt produkcji nieporownywalnie wiekszy niz amfetaminy w porownaniu do zyskow
w sumie jest to jedyny trudnodostepny element calej syntezy :D
ja mysle ze jednak chodzi o stosunek kosztow do potencjalnych zyskow :D dlatego polacy to amfetaminiarze a nie metaamfetaminiarze, ale określenia :D
ale to nie zalezy czy to jest amfetamina czy metamfetamina !! to zalezy jakiego to jest rodzaju ! czy chlorowodorek, czy siarczan, czy freebase :D
[ external image ]
methamfetamina od amfetaminy rozni sie grupa metylowa (meth) przy azocie. amfetamina ma tam dwa wodory.
[ external image ]
a tak wyglada efedryna
jak widac, sa to tylko izomery optyczne.
metamfetamine domowo najlatwiej otrzymac przez reakcje z I2/czerwonego fosforu (redukcja grupy OH)
amfetamine tym samym sposobem mozna by otrzymac z norefedryny, tyle zen iej est ona chyba tak latwo dostepna jak sudafed (psueodefedryna) czy tussipect (efedryna).
amfetamine otrzymuje sie trudniej jesli patrzec od strony zaopatrzenia - musisz miec benzaldehyd, nitroetan (trudnodostepny), albo bmk. jesli masz dostep do tego typu odczynnikow to methamfetamine rownie latwo otrzymac jak amfetamine (np z bmk - zamiast amoniaku, dodajesz metyloaminy i wychodzi to samo).
1. napisales, ze metamfetamine jest zrobic trudniej niz amfetamine. staralem sie wyjasnic, ze nie ma praktycznej roznicy w trudnosci syntezy obu.
2. metoda I2/P produkuje sie z sudafedu metamfetamine w stanach (tzn teraz chyba juz w sudafedzie nie ma pseudoefedryny). tak mi sie kojarzy ze zdjeciami z rhodium i wielkimi stertami opakowac po sudafedzie :) tam generalnie do BMK czy nitroetanu dostep jest duzo trudniejszy niz u nas, dlatego u nas sie robi amfe a tam methamfetamine.
a tak w ogole to aptekarze maja powinnosc sprzedawac nie wiecej niz jedno opakowanie tussipectu jednej osobie. tzn wiecje jest -teoretycznie- narecepte. nie wiem jak jest w praktyce.
czy to, ze methamfetamina uzaleznia bardziej wiesz z wlasnego doswiadczenia, czy z HORRIBLE artykulu z newsweeka ?
skad wiesz, ze freebase methamfetamina jest mniej szkodliwa od chlorowodorku czy siarczanu i na jakiej podstawie wycaigasz wnisek ze siarczan jest bardziej szkodliwy od chlorowodorku?
tak nomen omen to freebase amfetamina/meth AFAIK jest ciecza ktora sporadycznie krystalizuje ale i topi sie w osc niskiej temp (<100C) wiec zwykle powinein to byc taki maź niz proszek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/latajacy-holender-1.jpg)
1 na 50 przewoźników był karany za narkotyki – nietypowe badanie z Holandii
Holenderski urząd statystyczny CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) opublikował wyniki nietypowego badania, mogącego wskazywać na powiązania między branża narkotykową a innymi, legalnymi sektorami gospodarki. Skupiono się przy tym na właścicielach firm oraz prezesach, a na szczycie rankingu pojawili się między innymi przewoźnicy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/metaukropol.jpg)
CBŚP i ukraińska Służba Bezpieczeństwa rozbiły grupę przestępczą produkującą metamfetaminę
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Poznaniu, we współpracy z jednostką śledczą Służby Bezpieczeństwa Ukrainy z obwodu zaporoskiego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oraz prokuratury ukraińskiej, przeprowadzili skoordynowaną operację wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym wywozem z Polski do Ukrainy leków zawierających pseudoefedrynę, które następnie były wykorzystywane do produkcji metamfetaminy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/medweedartykul_2025-05-22-18.png)
Wpływ świadomości lekarzy na doświadczenia pacjentów z terapią medyczną marihuaną
W ostatnich latach temat medycznej marihuany zyskał na ważności zarówno w kręgach medycznych, jak i wśród pacjentów. W miarę legalizacji oraz wzrastającej dostępności preparatów konopnych dla pacjentów, pojawia się potrzeba przeanalizowania, jak zrozumienie i wsparcie lekarzy wpływa na skuteczność terapii. W badaniach przedstawianych przez Clobesa i współpracowników z California State University, zbadano, jak współpraca z lekarzami i informowanie o stosowaniu medycznej marihuany przez pacjentów wpływa na wyniki terapii.