Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Witam mam pytanie czy astma wolna mi brac przez waporyzator marihuane lecznicza ? Bo czytalem ze pomaga w oddychaniu przy astmie i ze waporyzator nie rozpala tylko podgrzewa co znaczy ze nie powstaja szkodliwe dymy, ze przez waporyzator sa bogate substancje i jest wolna od szmolistych i rakotworczych substancji. To pytanie czy z astma wolna mi przez waporyzator brac marihiane lecznicza ??

Przeniosłem do działu zdrowie, wydaje mi się, że to odpowiedniejsze miejsce na ten temat~Duce
  • 1291 / 348 / 0
Ej glupot sie naczytales, normalnie po wapo ziola dostaje sie ataku astmy albo po czasie zaczniesz dostawac.
  • 969 / 236 / 0
24 lutego 2020ZX pisze:
Ej glupot sie naczytales, normalnie po wapo ziola dostaje sie ataku astmy albo po czasie zaczniesz dostawac.
ZX nie masz racji. THC działa na oskrzela rozluźniająco i od dawna konopie są używane do objawowego leczenia astmy.Były tak używane nawet w formie palonej, a dzięki waporyzacji są jeszcze skuteczniejsze bo nie wdychasz dymu. Jestem sam astmatykiem i waporyzuje zioło. I ataków nie dostaję.

EDIT
Jeśli ktoś ma tak wrażliwe oskrzela i tak mocną astmę że sam fakt inhalowania suchego rozgrzanego powietrza może zawsze spróbować przejściówki waporyzator-bongo czy też z bubblera żeby jeszcze schodzić i dodać conieco wulgotności chmurze.
  • 259 / 8 / 0
Przerobiony temat. Zapytałem wprost lekarza alergologa, „jest skuteczne ALE nie mamy takich wskazań mimo iż chciałbym wypisać”.
Przez vapa możesz podgrzewać śmiało.
Najważniejsze jest stałe przyjmowanie leków podstawowych a nic Ci nie powinno być.
Uwaga! Użytkownik justrelax nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
Z autopsji mogę powiedzieć że nie wpływa to na astmę, nigdy nie miałem problemów z dusznościami po vapowaniu. ;)
  • 3 / / 0
Astma a astma to spora różnica. Generalnie ogrzane lub wychłodzone powietrze może wywołać atak(zaostrzenie). Waporyzator da mniej substancji podrazniajacych niż palenie ale tak czy tak one bedą. Wpływ samego THC bedzie działać znacznie pózniej niż reakcja oskrzeli wiec nie ma to specjalnie znaczenia czy THC jest „dobre „ czy nie. Najlepiej przed paleniem/ używaniem vapa dodać mała dawkę wziewnej sterydu (15-20min przed) zeby zapobiec Ew reakcji
  • 246 / 33 / 0
Według literatury medycznej marihuana na płuca jest przeciwzapalna i więcej pomoże niż zaszkodzi.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.