Makiwara - FotoHowTo

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 35 Strona 2 z 4
Rejestracja: 2009
  • 1911 / 132 / 0


Lotnik pisze:
To z jakiego powodu opium do podania i.v. przygotowujemy z kwaskiem cytrynowym?
A kto robi z kwaskiem? Kurcze, u nas ludzie gotują, filtrują i pukają. Co prawda każdy acetyluje przed zrobieniem, zostaje z tego kwas. Sam bez bz nie robilem, ale naprawde nigdy nie slyszalem (od ćpunów z reala, stare cpuny pamiętające czasy ogromnych pol makowych), żeby ktos dawal kwaeek nawet jak robi bez bz. I ja też bym nie dawał kwasku, az jutro zapytam i ewentualnie sprostuję.

Od pojawienia się brązu, kwasek cytrynowy jest nadużywany, niektórzy nawet do tabletek z majką chcą go dawać :) ale jak sie domyślacie to są wyjątki. dobrze, ze ampułki zostawiają w spokoju :)

Ciekawa kwestia związana z postacia pod jaką występuje majka w opium, otóż opium można palic a sole morfiny nie mogą byc waporyzowane (z tego co wiem. moze nie wsszystkie?). Ale tutaj tłumaczę sobie tak, że kwas z soli ulega rozkładowi w względnie niskiej temp. i paruje już tylko majka. Zaznaczam, ze to takie gdybanie, zeby nie bylo :)
Ostatnio zmieniony 20 września 2012 przez gazyfikacja plazmy, łącznie zmieniany 5 razy.
Rejestracja: 2007
  • 867 / 2 / 0


W przypadku użycia bezetu kwasek jest faktycznie zbędny ale gdy go nie ma - wszystkie alkaloidy opium łatwiej się rozpuszczą z kwaskiem.

Dyskusję nt znaczenia kwasku cytrynowego przy rozpuszczaniu brałna przeniosłem O, tu - panna Migotka

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Jay i Cichy Bob - Kevin Smith sprzedaje marihuanę, by promować reboot

Kevin Smith postanowił w nietypowy sposób promować reboot filmy Jay i Cichy Bob kontratakują.
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 6 / / 0


Są jakieś inne metody na suszenie maku? A jak coś to jak najlepiej suszyć w piekarniku (temperatura,czas) żeby się nie sfajczył za mocno, a żeby był w miarę szybko %-D
Rejestracja: 2011
  • 668 / 4 / 0


Przecinasz makówkę na pół lub na ćwiartki, tak spreparowane makówki zostawiasz na trzy - cztery dni w przewiewnym miejscu i masz na tyle suchą słomę, że makiwara jest zdatna do picia. Po pięciu dniach suszenia masz już towar o suchości tak wysokiej, że kruszysz go w palcach.
Ja suszę na pobliskiej budowie, normalnie na desce sobie słoma leży :-).
Rejestracja: 2008
  • 1424 / 91 / 0


jeżeli chceciepoznać sie z metodami pozyskiwania, suszenia i dalszej obróbki różnorodnych surowców roślinnych to znajdźcie gdzieś w starych zbiorach bibliotek uniwersyteckich podręczniki z botaniki farmaceutycznej, farmakognozji, fitochemii( to najbardziej przydatne), czy fitofarmacji. jeśli udałoby sie Wam dotrzeć tez do materiałów z ćwiczeń z tych lat z przedmiotów takich jak fitochemia, czy farmakognozja, to juz mielibyście po prostu dokładne przepisy na cała obróbke surowca. od pozyskania ze środowiska wzrostu, az do wyizolowania czystego alkaloidu. mam w swoich zbiorach taką perełkę z Uniwersytetu w Poznaniu, gdy farmacja była jeszcze wydziałem przy uniwerku, a nie przy akademii medycznej. cudeńko. metodyka tak prosta, ze nawet laik da sobie radę. musza być to publikacje z lat 40-stych do góra 70-siątych. potem niestety pousuwano gro interesujacych info ze wzgledu na rozszerzającą się narkomanię. bardzo fajna pod tym względem jest również FP II i FP III. tam tez są kompleksowe monografie poszczególnych surowców roślinnych takich jak słoma makowa, czy opium.
a w ogóle to fajne te zdjęcia.taki survival na łonie natury :D
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 261 / / 0


No, to prosimy o te przepisy...
Rejestracja: 2011
  • 668 / 4 / 0


Może kilka skanów lub zdjęć podrzucisz?
Rejestracja: 2013
  • 41 / / 0


Witam :) Czy do garnka wrzuca się nasiona z makówki czy można je opuścić, ponieważ z rozciętych makówek trochę się ich wysypuje,a trochę to irytuje przy większych ilościach... Pozdrawiam serdecznie :heart:
Rejestracja: 2011
  • 668 / 4 / 0


Nikt Tobie nie zabroni gotować nasion w zupie :-). Jednakże odradzam, zawierają sporo tłuszczu a chyba dbasz o linie? ;-)

Całkiem poważnie mówiąc, nie gotuj nasion, zupę robisz ze słomy czyli makowin bez nasion. Zupa ugotowana z nasionami jest tłusta, wyjątkowo niesmaczna - moim zdaniem. Dodatkowo trudniej się pracuje z taką tłustą zupą, ale to Ciebie na razie nie dotyczy.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2013 przez christofanow, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 510 / 2 / 0


Tak jak pisze kolega wyżej. Dodam jeszcze, że z oddzielonych nasion, warto zrobić PST.
Posty: 35 Strona 2 z 4
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kanabinoid, RekreacyjnyHarry i 0 gości