Magiczny Ogród - Wątek ogólny.

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 52 / 8 / 0

Dziurawiec wchodzi w interakcje z wieloma ziołami, większość z twojej listy nie powinna robić problemów, ale z passiflorą bym nie łączył (MAOI). W ogóle to możesz sobie ten dziurawiec odpuścić, są lepsze zioła
  • 7 / 1 / 0

No i chyba nagmatwalam totalnie, znowu potrzebuje Waszej rady i pomocy. Zaparzylam sobie wczoraj mieszanke wlasnorecznie zrobiona z ziol... tak mocna byla ze miala kolor jak kawa. Wypilam szklanke po 4h bez snu wzielam jeszcze 2mg melatoniny, potem stan ze chyba nie spie ale moze mi sie poprostu snilo ze nie spie. Bylam ogolnie niespokojna, no i zaczelo sie o 5 rano... zespol niespokonjnych nog... jak Korzeniowski tylko w łózku. Dodam ze mialam tak tylko po lekach SSRI... korzeniowski za dnia wkolo kanapy i w nocy w łozku, na siedzaco nawet nogi mi łazily. I mam wrazenie jak by sie to samo zaczynalo po tych ziółkach. Za pozno przeczytalam post o tym dziorawcu, wiec byl w tej mieszance ... moze to jego wina... nie wiem doradzcie prosze. Tu lista ziol z mojej mieszanki:

Kozłek lekarski
Wąkrota Azjatycka
Głóg
Irys
Chmiel szyszki
Arcydzięgieł
Dziórawiec
Męczennica
Melisa
Lawenda
Rumianek

Nie udalo mi sie dostac werbeny dlatego jej tu nie ma. Blagam doradzcie.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Transport ketaminy i kokainy o wartości 900 mln złotych w sklepach z telefonami

Po nalocie na sklep z telefonami przechwycono niemal pół tony narkotyków. Ale to nie był jeszcze koniec.
  • 52 / 8 / 0

Masz tyle ziół w tej mieszance że tak na prawdę trudno powiedzieć co się mogło stać. Jeżeli czułaś się jak po lekach SSRI to znaczy że wywaliło ci serotoninę, miałaś jakieś jeszcze objawy? Bezsenność i nerwowość się zgadza. Nie masz w tej mieszance żadnych turbo mocnych ziół i nie powtarzaj tego zanim ktoś bardziej kompetentny się na temat reszty nie wypowie, ale ja bym odstawił na początek tego dziurawca.
  • 1882 / 629 / 0

Obstawiam dziurawiec, lub męczennice, a najbardziej mix obu. Sam robiłem takie mocne napary i jedynie muliło na sen, nic z tego co opisałaś mi się nie przytrafiło. Dodam jeszcze że piłem taki zajzajer będąc na SNRI, lub TLPD i nigdy nic negatywnego się nie działo. Zmixuj chmiel, melisę i rumianek na początek, co wieczór dodawaj jedno zioło, ale dziurawiec i męczennicę sobie odpuść na razie. Ewentualnie jak zostanie Ci już tylko Męczennica, z tego mixu nie dodana, możesz sprawdzić z nią, a dziurawiec odstaw z tego zestawu całkiem.
  • 7 / 1 / 0

Ok, odstawie dziorawca i meczennice dzis wieczor zaparze ziolka bez tych dwoch no i zobacze jak moj organizm zareaguje. Rumianek i melisa sa za slebe by zostac przy tych dwoch z dodatkiem chmielu... pilam wczesniej melise i rumianek litrami( bez chmielu) i nic nie dzialalo... moze tego irysa tez odstawic? On w sumie nie dziala jakos mocno nasennie, i.moze jeszcze wąkrote azjatycką... zostalabym przy kozłku lekarskim, chmielu, lawedzie, głogu, melisie, rumianku, arcydzięgle... i jesli bedzie ok w miare to wtedy dodam meczennice i sie zobaczy czy to od tego... o dziorawcu zapominam zupelnie... cos mam czutke ze to glownie on spowodowal taki stan..
Dziekuje za rady.
  • 1882 / 629 / 0

Możesz tego irysa nie dodawać, a co do chmielu on sam w sobie jest mulący. Nie powinno się nic negatywnego dziać dzisiaj, te zioła które pozostały mają podobny profil działania i powinny zadziałać synergicznie.
  • 7 / 1 / 0

No.. zadziałało:) cholernie nie dobre to w smaku, wypilam kubek 3h przed snem i jeszcze melatonine 2mg i spalam naprawde dobrze.. nawet mialam sny... efekt prawie taki jak po mirtazapinie:)
  • 1882 / 629 / 0

Fakt smak jest nieciekawy, to przez chmiel. Ale zauważyłem jeszcze jeden efekt takiego mixu, jakby pobudzał wydzielanie śliny, zospokaja pragnienie i nie suszy japy.
  • 191 / 11 / 0

Jak buch zioła na mnie działa mocno w sumie czasami aż za mocno, taka mam wrażliwość . To czy jak wypale dużo Maconhy bRavy lub Kwiatów Klip Daggi czy Serdecznika Syberyjskiego Kwiatów to poczuje te roślinki wyraznie ?
  • 1882 / 629 / 0

Powinieneś poczuć, tylko nie bierz ich od "indianina".
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata