Lulek czarny (Hyoscyamus Niger)

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 53 Strona 5 z 6
Rejestracja: 2012
  • 39 / / 0

Kiedy najlepiej zbierać liście a kiedy nasiona? Jak suszyć liście?
Rejestracja: 2012
  • 39 / / 0

Dziś na pagórkach znalazłem wysuszone rośliny lulka czarnego a w nich od chuja nasion, będzie ich chyba 200+, cała fotka nasion wypełniona jest po brzegi :-D. Jak wiadomo są one malutkie więc ile ich zjeść by poczuć delikatny efekt a zarazem przeżyć? Przeczytałem gdzieś, że Indianie palą te nasiona wraz z opium więc tego sposobu też spróbuje tylko bez opium, ale najpierw zjem ich kilka, na początek zacznę od 5. Wczoraj paliłem liście i raczej słaby efekt (1 lufka tylko).

/Scalono. - dsn

Nie wiem o co biega czy moje nasionka są nie świeże czy co bo zjadłem ich dosyć sporo ok. dwie małe łyżeczki i nic, do tego dojadłem liścia i nic. Ten lulek czarny jakiś słaby jest albo nasionka straciły swą moc, jak myślicie, dlaczego mnie nie pokopało ani trochę? Ile trzeba ich zjeść..?

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Nie odpuszczamy do końca

Czyli ciekawy artykuł z "Forum Służby Więziennej" ;)
Rejestracja: 2009
  • 1387 / 1 / 0

O dorzucaniu nasion

Edit. Hehehe, nie zauważyłem że odgrzewam schaba, wybaczcie :). Ale może komuś innemu się przyda.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2013 przez pindyjski, łącznie zmieniany 3 razy.

Re:

Rejestracja: 2007
  • 34 / 1 / 0

dreadman pisze:
Ziele Hyoscyamus niger zawiera 0,03-0,08 % alkaloidów tropanowych, skopolamina stanowi niekiedy 30% zespołu alkaloidów, ilości znacznie mniejsze niż w Datura czy Atropa, także i toksyczość będzie mniejsza (oczywiście zależy od dawki) sam nie mam doświadczeń z tą rośliną.

mam prośbę czy posiada ktoś z was może jakąś ilość ziela lulka ?? bardzo potrzebuję, w zamian mogę oddać liście Atropy i Datury stramonium.
Podbijam temat. Dodatkowo interesuje mnie dawkowanie świeżej rośliny, gdyż zawiera ona bardzo duże ilości hioscyjaminy czyli l-atropiny, która jest od swojej prawoskrętnej siostry dwa razy silniejsza.


I nie wrzucać linków o bieluniach czy pokrzyku, bo jak chcecie robić testy jak z tamtymi to życzę powodzenia.

VH

Rejestracja: 2012
  • 8 / / 0

Co zrobić j kmi nasionka spleśniały lekko, jest dla nich szansa?... Dzięki za pomoc...

Noo i jeszcze wie ktoś może jak zrobić wywar? (temperatura / ilość wody / czas)?... Czy jak to najskuteczniej zaaplikować? Mam spory woreczek sproszkowanych całych październikowych roślin oraz pół woreczka strunowego suszu liści

dsn

Rejestracja: 2009
  • 1392 / 5 / 0

Wyrzucić bez zastanowienia. Pleśń mogła wytworzyć z alkaloidów tropanowych związki jeszcze bardziej trujące. Ani nie myśl o użyciu, jeśli Ci życie miłe.

VH

Rejestracja: 2012
  • 8 / / 0

Nieee, mi chodziło o sadzenie tego na wiosnę. Czy jest dla tych nasionek jakakolwiek szansa na to że coś z nich będzie? Mam połowę woreczka strunowego tych nasionek, część była zbyt niedojrzała i głupi zamknąłem to w woreczku... Co powinienem z nimi zrobić by zwiększyć ich szansę na wykiełkowanie?

dsn

Rejestracja: 2009
  • 1392 / 5 / 0

Rozłożyć je w przewiewnym miejscu na parę dni aby całkowicie wyschły. Ewentualnie oddzielić te chwycone przez pleśń od tych, na oko, zdrowych. Jeśli się da, oczywiście. Potem bym już szczelnie nie zamykał i wietrzył co jakiś czas.

VH

Rejestracja: 2012
  • 8 / / 0

Dzięki, na wiosnę się okaże .___.
Rejestracja: 2015
Użytkownik nieaktywny
  • 50 / 3 / 0

gdzie to znajde ? wysypiska ? tereny ruderalne ?
Posty: 53 Strona 5 z 6
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości