Lizergamidy – wątek ogólny

Pochodne kwasu lizergowego, jak na przykład LSD, czy LSA.
Więcej informacji: Lizergamidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Posty: 311 Strona 1 z 32
Rejestracja: 2007
  • 611 / 4 / 1

Interesował się ktoś bardziej lizergamidami, prócz LSD-25 i ALD-52 ?

Z tych innych działających psychoaktywnie zdają się być ciekawe PRO-LAD i AL-LAD.
Wie ktoś coś więcej na ich temat?
Bo mi wiadomo tyle, co wiki napłakało (czyli prawie nic).
Myślę, że temat godny dyskusji.

 

Rejestracja: 2007
  • 3971 / 264 / 933

Jeszcze takie coś na głównej jest - wkleje tekst,który mam zapisany w pliku,bo linka nie chce mi się szukać:

ALD-52, 1-acetylo-N,N-dietylolizergamid : Substancję tą badano w dawkach 50-175 mikrogramów na wielu ludziach i wyciągano z tych doświadczeń różne wnioski. Raporty mówiły np. o mniejszych zniekształceniach widzenia niż przy LSD, mniejszej ilości stanów lękowych czy słabszym działaniu. Inny raport stwierdzał większy wzrost ciśnienia krwii, jeszcze inny stwierdzał odwrotnie. ALD-52 mogło być narkotykiem "Orange Sunshine", który pojawił się w czasach Lata Miłości (Summer of Love) w latach sześćdziesiątych. Lub też "Orange Sunshine" mogło być prawdziwym LSD. W tym czasie toczyła się w sądzie sprawa dwóch oskarżonych o rozprowadzanie LSD. Oskarżeni tłumaczyli się, że było to ALD-52, które jest legalnym narkotykiem, prokurator natomiast wyjaśniał, że ALD-52 hydrolizuje w ciele do LSD, więc tak naprawde było to LSD, pozatym wyjaśniał, że by dojść do ALD-52 każdą znaną metodą syntezy trzeba przechodzić przez etap wykorzystujący LSD. Oskarżeni zostali skazani. Do dzisiaj nie wiem kto badał szybkość czy prostotę tych reakcji. Jeśli rzeczywiście ALD-52 tak łatwo hydrolizuje w ludzkim ciele do LSD powinno również identycznie działać, this is a ergot equivalent of the psylocybin to psilocin argument, except this is an acetamide rather than a phosphate ester.

MLD-41, 1-metylo-N,N-dietylolizergamid : 1-metylo podstawiony LSD działa bardziej somatycznie niż sensorycznie, wywołuje mniej halucynacji wzrokowych i jest słabiej akceptowany (wchłaniany?) niż LSD w dawkach od 100 do 300 mikrogramów. Mimo tego, że jest słabszy od LSD i wolniej wchodzi - dłużej działa. Tworzy również tolerancję krzyżową z LSD.

BOL-”, 2-bromo-N,N-dietylolizergamid : Ta pochodna powinna być używana w celu poznania mechanizmu działania LSD na ludzki organizm, ponieważ nie wywołuje efektów podobnych do LSD. W dawce 6-10 miligramów doustnie notuje się drobne zmiany psychiczne, jednak w innym raporcie opisuje się podawanie 20 miligramów przez 7 dni i stwierdza brak reakcji. BOL-” jest silnym antagonistą serotoniny, podobnie jak LSD, jak więc można uważać, że to serotonina odpowiada za efekty wywołane narkotykami psychodelicznymi, kiedy BOL-” jest praktycznie nieaktywny?
There are some suggestions that an intervenious route may be more effective. I have heard of effects being noted at maybe a milligram and a short (2-3 hours) intoxication following 20 milligrams administered over a 20 minute period. Wiele lat temu brałem udział w badaniach nad izotopowo znakowanym BOL-” syntezowanym przez bromowanie LSD. Byłem prawie przekonany, że radioaktywny jest tylko BOL-”, jednak zawierał on trochę nieprzereagowanego LSD, który oczywiście działał psychoaktywnie. Synteza nie była czysta, dlatego zdecydowałem się zsyntezować BOL-” powielając syntezę Alberta Hofmann'a. Zmieszał on 13,2 g N-bromosuccinimidu w 400ml dioksanu z 1,2 litrami dioksanu zawierającym 25 g LSD. Otrzymał 11 g surowego produktu, który przekrystalizował. Syntezy radiowaktywne wykorzystywały brom elementarny, a ich wydajność wynosiła od 5 do 15%. Wyobraź sobie tą reakcję! Ciepła kolba zawierająca ponad ćwierć ciepłego rozpuszczalnika w którym znajduje się około pół miliona dawek LSD.

1-hydroksymetylo-LSD, 1-dimetyloaminometylo-LSD i 2-jodo-LSD : Te trzy dodatkowe związki opisałem tu ponieważ w podnieceniu wywołanym odkryciem aktywności LSD. Jednak na dzień dzisiejszy nie znam ani wewnętrznego kodu Sandoza tych substancji, ani tego czy działają na człowieka. Może być frustrujące, że w tym długim spisie który ci tu wysyłam praktycznie nic nie jest wiadome. No cóż, ostatni związek jest znany i prawdopodobnie interesowano się nim w laboratoriach Sandoza. Ja osobiście nie miałem do niego dostępu.

MBL-61. 2-bromo-N,N-dietylo-1-metylolizergamid : Jest to BOL-” (wymieniony powyżej) z grupą metylową przyłączoną do pozycji pierwszej w pierscieniu indolowym (LSD ma tu wodór). Może być jeszcze większym argumentem do zaprzeczenia teorii serotoninowej działania psychodelików, bowiem w dawkach 14 mg nie wykazuje aktywności halucynogennej u człowieka, ale jest jeszcze silniejszym (ok. 5 raza) agonistą serotoniny niż BOL-61. Tym związkiem, jak i z podstawionym jodem MIL można pokazać kompromitującą pogoń naukowego światka za funduszami i uznaniem.Oba związki są tak samo aktywne jak LSD jeśli chodzi o gromadzenie się przy post-synaptycznych receptorach serotoniny w zwierzęcych mózgach, jednak ani jeden ani drugi nie wykazuje takiej aktywności halucynogennej jak LSD. Oba były znakowane węglem 11-C i jodem 122-I, a następnie badano za pomocą positrom emition tomograph (PET scanner) w których częściach mózgu występowałą emisja.
Kilka lat temu poznałem zespół naukowy NIDA, który próbował wyjaśnić problemy psychiczne po użyciu LSD. [tutaj o tym zespole i jego badaniach przy użyciu izotopowo znakowanego LSD i o próbach zbadania jak działa LSD]

LA-111, amid kwasu d-lizergowego, ergina :
Aktywny składnik w nasionach Morning Glory. Działanie na człowieka odkrył na sobie Albert Hofmann w 1947 roku, kiedy jeszcze nie wiedziano że występuje on w naturze. 500 mikrogramowa dawka podana i.m. powoduje zmęczenie, senność powodującą niemożność utrzymywania czystego umysłu. Po krótkim śnie efekty mijają i normalna aktywność wraca po 5 godzinach. Inni obserwatorzy potwierdzają te efekty. Epimer, odwrócony przy węglu C-8 nazywa się izoerginą lub amidem kwasu d-izolizergowego i również występuje w nasionach morning glory. Hofmann próbował 2 mg dawki tego amidu i jak przy erginie nie doświadczył niczego poza zmęczeniem, apatią, uczuciem empitness(?). Prawdopodobnie żaden z tych związków nie odpowiada za efekty wywołane nasionami "morning glory". To ważna informacja, bowiem ergina jak i sam kwas lizergowy jest w wykazie Schedule III jako substancja kontrolowana, depresant. Jest to prawdopodobnie sposób na kontrolowanie prekursorów LSD.

LAE-32, N-etyloamid kwasu lizergowego : Różni ludzie obserwowali różne efekty uzyskując je różnymi drogami. Podanie 500-750 mikrogramów prawdopodobnie powoduje stan apatii i uspokojenia. Kliniczne badania nad dawkami 500 mikrogramów i.m. dowodzą słabszego efektywnego działania niż podanie 100 mikrogramów LSD. Na dodatek podanie doustne 1,6 miligrama powoduje krótkotrwałę efekty podobne do LSD bez efektów negatywnych.

LPD-824, N-pirolidynoamid kwasu lizergowego : Pięć prób z dawkami 800 mikrogramów doustnie wykazało działanie podobne do dziesięciokrotnie mniejszych dawek LSD.


LSM-775, N-morfolinoamid kwasu lizergowego :
Istnieją sprzeczne raporty, jeden podaje, że 75 mikrogramów jest dawką działającą podobnie do LSD, inny raport podaje że dopiero dawki 350 i 700 mikrogramów wywołują takie efekty jednak wraz z cardiovascular stimulation i z ubocznym działaniem toksycznym.

DAM-57, N,N-dimetyloamid kwasu lizergowego : Związek ten wykazuje działanie (niepokój) przy dawkach doustnych dziesięciokrotnie większych niż przy LSD. Nie wiadomo, czy wywołuje zmiany w psychice.

DAL, N,N-dialliloamid k. lizergowego : Winian tego związku w ilościach 600 mikrogramów wykazywał działanie podobne do LSD jednak z działaniem uspokajającym. Na pewno jest słabszy od LSD.

UML-491, methysergide, Sansert : Jest to syntetyczny homolog metherginy (1-metylo) stosowany klinicznie w leczeniu migrenowych bólów głowy. Jeśli zwykłą 2 miligramową dawkę zwiększy się do dziesięciu wykazuje on działanie podobne do LSD. Wiele związków pozyskiwanych ze sporyszu może być potencjalnymi prekursorami LSD, jednak methysergid, który posiada silnie związaną grupę metylową w pozycji 1 nie może nim być.

W niektórych stanach wojna z konopiami faktycznie dobiega końca

Dwa stany na zachodzie USA, Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi, które na jesieni 2012 zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dla dorosłych po 21. roku życia. Z czasem dołączyły do nich: Kalifornia, Oregon, Nevada, Maine, Alaska, Michigan, Vermont, Massachusetts, Illinois oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

2 kg amfetaminy w lodówce

Policjanci odnaleźli je w lodówce. Mowa o blisko dwóch kilogramach środków psychotropowych, które pewna para miała w wynajętym mieszkaniu w Toruniu. Teraz 49- letniej kobiecie i 52- letniemu mężczyźnie może grozić do 12 lat więzienia.

 

Rejestracja: 2007
  • 99 / / 0

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

I to dopiero mały fragment pochodnych kwasu lizergowego........... Aż strach pomyśleć jak wiele można jeszcze tutaj dokonać. A w naszym pięknym kraju tylko LSD jest wpisany do wykazu środków psychotropowych. Podziemne laboratoria mają tutaj bardzo wiele do popisu, jesli chodzi o legalny substytut dla "kwasa".
Rejestracja: 2016
  • 14 / / 0

po jakich lizerach rc mieliście najlepsze Oevy? Po ALD-52 było w miarę ok ale nie umywa się do pierwotnego. 1p-LSD w moim przypadku bardzo słabo pod tym względem wypadł.
Rejestracja: 2016
  • 2629 / 458 / 3

Z lizerów RC brałem tylko 1P-LSD i tak jak w twoim przypadku u mnie OEVY były bardzo słabe i stosunkowo krótko trwały
Rejestracja: 2010
  • 3563 / 413 / 0

AL-LAD- 2 kartony ale to też pierwsza przygoda wiec i wspomnienia najlepsze. Testowałem maxymalnie 300uq każdego . IMO w lizerach OEVY sa jakby schematyczne. Nie ma tak, że Ci słoń przed oczami wyrośnie.
Znowu mixy lizergamidowe potrafiły mnie odciąć.
Rejestracja: 2014
  • 743 / 29 / 0

Czy ktoś też tak ma ze lizergamidy mu zupełnie nie podchodzą?
z 2-3 razy probowalem LSD i czulem się struty i niedojebany jakis taki. Fizycznie masakra
Za to tryptaminy 4-HO-MET czy grzybki pięknie mnie zawsze robiły
Rejestracja: 2011
  • 135 / 6 / 0

06 lutego 2017mikecrossbow pisze:
po jakich lizerach rc mieliście najlepsze Oevy?
Najsilniejsze po eth-ladzie, niepowstrzymane wykręcanie wszystkiego w fraktalowym tańcu. Najlepsze po ALD-52, wszystko jakby kipiało z nadmiaru energii, zmieniało barwy a światło rozszczepiało się w tęczę jak po przejściu przez pryzmat (wszystko też trwało nieco dłużej).
Rejestracja: 2014
  • 625 / 42 / 13

Witam orientujecie się może czy AL-LADa, 1P-LSD i ALD-52 trzeba przetrzymywać w zamrażalniku/lodówce? Jeśli tak to ile mogą poleżeć w samarce, bez dostępu powietrza i światła?
Posty: 311 Strona 1 z 32
Wróć do „Lizergamidy”
Na czacie siedzi 779 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości