L-Dopa / Lewodopa - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 14 / 0

Tak można. Tylko pytanie jak będzie reagować zruszony przez serotoninę enzym mao
  • 2102 / 645 / 0

Nie ma co w miksie tylko z EGCG( zielona herbata dziala, ekstrakt powinnien miec minimum 50% EGCG wtedy dziala dobrze taka kombinacja. EGCG jest wystarczającym inhibratorem AAAD , ktory blokuje a ten enzym. Deaktywacji enzymu AAAD, który przetwarza L-DOPA w układzie trawiennym powoduje obnizenie sie efektow ubocznych np : nudnosci i wymiotow podobnie dziala EGCG i jego metabolity w skojarzeniu z 5htp!)
Wiec zamiast duzej ilosci dopaminy obwodowo , l dopa przemienia sie w dopamine w mozgu czyli tam gdzie powinna.
Pozwala to obnizyc dawke l dopa ( i 5htp jak ktos stosuje)
Dodatkowo efekty pozytywne wzmaga L Teanina(99% ekstrakt)
Ekstrakt l dopy najskuteczniejszy jest w stezeniu 90% i wiecej najskuteczniejszy 99%
Do tego 50% ekstrakt EGCG( powyzej 90% lub wiecej ekstraktu standaryzowanego na EGCG pozwala zmniejszyc ilosc L-dopy) poniewaz inaczej l dopa nie bedzie dzialac a glownie bedzie nam zbierało sie na wymioty spowodowane nadmiarem dopaminy obwodowej a nie o to chodzi a uzupelnienie jej w Ośrodkowym Układzie Nerwowym.
Herbata zielona ma w suchej masie 1/3
EGCG jej gorzki smak to wlasnie EGCG a lekko slodkawy to L teanina( male ilosci w zielonej herbacie)

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Medyczna marihuana mogła być tańsza. Producent wybrał wyższą stawkę VAT

Nawet 10 zł taniej mogłaby kosztować medyczna marihuana, gdyby producent wybrał 8-procentową stawkę VAT. Zdaniem farmaceutów, wybór opodatkowania 23-procentowego zaszkodzi pacjentom.
  • 96 / 3 / 0

Stosowałem lewodopę jakiś czas. Dodawała mi energii, nie czułem się smutny i miałęm więcej motywacji (Madopar 65). Gdy wzialem 130, było bardzo nieprzyjemnie, miałem kosmiczne nudności i chciało mi się wymiotować dobre 2-3h. Nikomu nie polecam tego środka, na pewno nie jako suplement, a jeśli już to w małych dawkach
  • 611 / 104 / 0

Potwierdzam, sam ostatnio po 200 mg Mucuna pruriens miałem uczucie kamienia w żołądku i mdłości przez godzinę. Zdecydowanie zalecane jest mniejsze dawkowanie.
  • 827 / 32 / 0

moozna to jesc w ciagu na spidzie i na ssri?
  • 2 / 1 / 0

Jakie są interakcje z ALCAR? Czy stosowanie L-Dopy z L-Tyrozyną (prekursor właśnie l-dopy) będzie miało sens? Czy da jeszcze większego kopa? Z IMAO mam jeszcze rhiodola rosea. Do tego w swojej apteczce leży jeszcze DAA które podobno wpływa na gospodarkę dopaminową. Pytanie czy taka mieszanka (L-Dopa, ALCAR, L-Tyrozyna, Rhiodola Rosea i DAA) będzie miała efekty synergiczne czy spowoduje jakieś niesamowite efekty uboczne?
  • 338 / 20 / 0

Jaki wpływ na działanie L-Dopy ma równoczesne przyjęcie witaminy b6 w dawce 100mg? Wyłączy działanie czy wzmocni?
  • 2 / 1 / 0

@jqsxx Z tego co wiem to wzmocni z witamin efekt wzmacnia jeszcze B3 wspomniana B6 i C. Witamina B6 nasila działanie katalizatora dopy pod dziwnie brzmiącą nazwą - enzym dekarboksylazy. Witamina B6 poprawia konwersję.

Nie cytuj posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 639 / 139 / 0

Chyba chodziło ci o enzym DOPA-dekarboksylazę, który do działania potrzebuje aktywnej formy witaminy B6, która jest kofaktorem, bez B6 enzym nie odłączy CO2 od L-DOPY
  • 21 / / 0

Po przeczytaniu Waszych postów oraz researchu w necie zamówiłem dziś Mucuna Pruriens jako dodatek do mojego zestawu: DAA, EGCg, NALT, Doktorski B Compleks, Biotyna 10mg, Cynk 60mg, Ashwagandha, Żeń-szeń, piracetam... trochę tego jest. Ratuję się tym bo tolerka na metylofenidat wzrosła za bardzo.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata