pytanie dość istotne.
moja obecna partnerka ma ChaD z epizodami manii, przyjmuje kwetiapine retard 500mg na noc.
oglnie dosyc dobrze po tym funkcjonuje w ciagu dnia, bop bierze to na noc, dodatkowo przymuje arypriprazol i pregabaline na lęki ogólne.
czasami lubimy pobawic sie ze stymulantami i MDMA.
moje pytanie, czy kiedy ona bierze kwetiapine o przedluzonym czasie uwalniania np okolo godziny 20 to czy jesli zaczniemy brac kreski okolo godziny 23 to czy nastepuje jakas tolerancja krzyzowa lub cos takiego? czy ma brac leki w momencie kiedy bedzie brala narkotyki?
jakie sa wasze opinie i doswiadczenia w tym temacie?
2021 lis 12, 00:54 / scalono - surv
dziewczyna brała nawet do 600 na noc.
Zauważyłem także, że kwetiapina ma dość ciekawy mechanizm działania. Jest ona lekiem przeciwpsychotycznym, choć zdaje się też mieć pewne działanie przeciwdepresyjne silniejsze od przeciwmaniakalnego, co jest dość nietypowe wśród neuroleptyków oraz też takie wyciszające, przeciwlękowe, a nawet nasenne. Więc spektrum działania niezwykle szerokie. Jest ona jednym z "najsłabszych", czyli najbardziej atypowych leków przeciwpsychotycznych. Jej specyficzne działanie głównie jest uwarunkowane przez jej aktywny metabolit - norkwetiapinę. Norkwetiapina działa głównie antagonistycznie na receptory histaminowe H1, alfa-1 adrenergiczne, muskarynowe M1, M3 i M5 oraz serotoninowe 5-HT2A, 5-HT2B, 5-HT2C i 5-HT7. Do tego działa agonistycznie na receptory 5-HT1A oraz dość silnie hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny, która działa w sprzężeniu z dopaminą w korze przedczołowej. Jest też chyba jedynym antagonistą receptora serotoninowego 5-HT1E. Do tego kwetiapina/norkwetiapina w dawkach poniżej 450mg nie blokuje receptorów D2. Takie spektrum działania prowadzi do nasilenia przekaźnictwa serotoninergicznego, noradrenergicznego i dopaminergicznego głównie w płatach czołowych. Ma ona też mało skutków ubocznych w porównaniu z innymi LPP. Może powodować pewien przyrost masy ciała, sedację, bóle i zawroty głowy, zaparcia oraz zwiększenie cholesterolu LDL i triglicerydów oraz zmniejszenie cholesterolu HDL. Nie powoduje też istotnego wzrostu prolaktyny. Kwetiapina może mieć także działanie na receptory układu glutaminergicznego i GABA-ergicznego (w tym na receptory sigma-1) i potencjalne działanie neuroprotekcyjne, co zaobserwowano w modelach zwierzęcych.
Narcyz, ale nie ostentacyjny.
Kłamca, ale wrażliwy.
Miło mi Cię poznać.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psiloshrooms25.jpg)
Psychodeliki mogą wspomagać onkologiczną psychoterapię i leczenie alkoholizmu
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/robert-rutkowski00.jpg)
Terapeuta uzależnień: Zielsko ma konsekwencje w następnym pokoleniu
Na oczach Roberta Rutkowskiego, terapeuty uzależnień, zmieniła się rzeczywistość wokół substancji psychoaktywnych w Polsce. Ekspert opowiedział, co działo się za kulisami tej zmiany. - To miało swoją cenę, która mnie wtedy przeraziła - powiedział wprost.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/10_lat_dla_producenta.jpg)
10 lat więzienia dla producenta metamfetaminy. Legnicki sąd wydał wyrok
Przestępstwa narkotykowe to coraz większy problem. W jednej z takich spraw zapadł właśnie wyrok. Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na 10 lat więzienia 34-letniego Jakuba C., który na przemysłową skalę produkował metamfetaminę. Wytwórnia działała w garażu na terenie prywatnej posesji w Niemstowie pod Lubinem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/5514.jpg)
Czy psychodeliki mogą uczynić Cię bardziej moralnym człowiekiem? [Nowe badania 2025]
Czy możliwe jest, że po zażyciu psychodelików stajesz się bardziej empatyczny, troszczysz się o innych ludzi, zwierzęta czy nawet środowisko naturalne? Najnowsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs sugerują, że tak – osoby, które doświadczyły głębokich przeżyć psychodelicznych, wykazują wyższy poziom moralnej ekspansywności, czyli gotowości do rozszerzenia współczucia i troski na coraz szersze kręgi istnienia. Co ciekawe, wzrost ten jest szczególnie silny u osób, które podczas „tripu” przeżyły rozpad ego lub intensywne doświadczenia mistyczne.