Kokaina - rodzaj fishscale

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 79 Strona 6 z 8
Rejestracja: 2010
  • 3846 / 163 / 13

Sens - zależy dla kogo; dla dystrybutora to się kompletnie nie opłaca - musiałby wywalić mnóstwo kasy za taką operację. Dla użytkownika już lepiej chyba wciągnąć te ileś tam miligramów więcej tego co jest ;)
Rejestracja: 2011
  • 934 / 6 / 0

To z ciekawości jakiej byłą jakości ta farmaceutyczna kokaina np z okresu międzywojennego czy zaraz po wojnie? Rozumiem że HPLC i podobnych narzędzi, mam rozumiemieć ze taki Merck sprzedawał ją jakosci jak na czarnym rynku?

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

Unia Europejska rozpoczyna nową wojnę z konopiami. Nikt nie wie dlaczego

Sezon ogórkowy to doskonały moment na wprowadzenie poważnych zmian w prawie, które będą miały wpływ na tysiące konsumentów i przedsiębiorców działających na terenie Unii Europejskiej. O co chodzi?
Rejestracja: 2010
  • 3846 / 163 / 13

To może ułożę karty i ci powiem....

%-D

Przede wszystkim - metodyka pozyskiwania kokainy z liści jest taka sama co do swej istoty zarówno w laboratorium jak i w terenowej manufakturze z ameryki południowej. Różnica jest w czystości odczynników i w liczbie (i w dodzajach) kroków doczyszczających bukiet alkaloidów. koka z wieśniaczej manufaktury może być skażona metalami ciężkimi (benzyna niskiej jakości w biednych krajach produkcji), dalej rozmaitymi związkami organicznymi (pełna dowolność - co się tam komu do benzyny "dolało").

W okresie sprzedaży kokainy jako farmaceutyku myślę, że sprzedawany był cały bukiet alkaloidów , ale ekstrahowany zgodnie ze sztuką - sam napisałeś - nie znano spektroskopii oraz spektrometrii zatem możliwe, że nie rozróżniano jej z pomiędzy innych, pobocznych alkaloidów o podobnych (identycznych) właściwościach fizyko-chemicznych, możliwych do zbadania na drodze reakcji charakterystycznych lub organoleptycznie. Nie mniej jednak to tylko moje domniemywanie, ponieważ nie znam historii wyodrębniania kokainy z tamtego okresu. Destylacja wtedy już istniała - może podjęto próbę destylacji frakcyjnej (w produkcji leków dobrym zwyczajem jest destylacja związku o ile to możliwe, więc możliwe, że przeprowadzano ją rutynowo nawet dla nowych związków) i zaobserwowano rozdział - może taka destylacja pozwoliła właśnie wysnuć tezę o złożoności nawet bardzo czystego ekstraktu z liści koki, która to teza stała się bodźcem do podjęcia kolejnych badań w tej materii?
Rejestracja: 2014
  • 1 / / 0

witam !!!
koś się orientuje, jak pozbyćsię zapochu benzyny coco, po trzeciej kresce wali jak ze stacji benzynowej, dodam że pod koniec nocy kolumbijski katar na bogato
Rejestracja: 2010
  • 3846 / 163 / 13

Najprościej zalać w szklance pentanem, pobełtać, odfiltrować pentan, można powtórzyć procedurę;

Po wszystkim rozłożyć filtr w ciepłym miejscu np. koło wylotu wentylatora laptopa - można pomóc delikatnie wachlując to jakąś gazetą.

Teoretyczna strona tego przedsięwzięcia to wypłukanie ciężkich frakcji rozpuszczalnika (oktan) frakcjami lekkimi (pentan - najlżejsza frakcja ropy, która w warunkach normalnych jest cieczą). Lekkie frakcje ropy nie pozostawią odoru bo nisko wrzą i po prostu łatwo odparują w przeciwieństwie do ciężkich frakcji.
Rejestracja: 2014
  • 12 / / 0

Jadąc w sprawie kilku interesów próbowałem 3 może 4 razy. Ciężko go podrobic i ma bardzo charakterystyczny smak jak i wygląd. W działaniu równie dobre jak tam skąd pochodzi.
Rejestracja: 2008
  • 69 / 1 / 0

Fishscale, jak już pisałem, jest określeniem bardzo wysokiej jakości towaru.
"Widziałem" taki materiał. Tester jakości zabarwia na ciemno bordowy kolor.
Raczej nigdy nie trafia taki na ulicę. Cena hurtowa czegoś tak dobrego, to min 300zl przy 100g.
Czy opłaca się taki robić ? Tak. Opłaca.
Często specsłużby mają w tym ukryte źródła finansowania.
Niejeden szlak i cała siatka bywa tworzona przez np. DEA.
(Filmów się naoglądałem i przeczytałem życiorys Sergiusza Piaseckiego)
XD
Rejestracja: 2006
  • 50 / 4 / 0

Przygody Piaseckiego z koko to temat na odrębny wątek, ale 300 zł za 100 g pachnie przewałem ;-)
Rejestracja: 2010
  • 16 / / 0

jestem niemal pewien, że 2x@up miał na myśli 300 zł w przeliczeniu na jeden gram kupując w hurcie.
Rejestracja: 2011
  • 104 / 3 / 0

@wolfik_zg
"Tester jakości zabarwia na ciemno bordowy kolor."
Mialem osobiscie te testery i powiem ci ze dodanie lewamisolu do probki da podobny efekt.
Posty: 79 Strona 6 z 8
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Satif i 0 gości