Kocimiętka (Nepeta cataria)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 184 Strona 18 z 19
Rejestracja: 2015
  • 1067 / 193 / 7

[mention]AnnaS[/mention], z tego forum wynika że dwutlenek siarki i gliceryna rozkładają chlorofil, a ja pytałem jak się go pozbyć a nie zmienić w inne substancje.

Zależy mi aby wyekstrahować działające substancje a pozbyć się np. chlorofilu. Czym mógłbym przepłukać roślinę? W czym się rozpuszcza chlorofil a nie rozpuszczają substancje czynne zawarte w roślinach (na pewno zależy to od rośliny, w przypadku kocimiętki jest to nepetolakton który jest terpenem, chociaż wydaje mi się że to nie on (albo nie tylko on) działa psychoaktywnie na ludzi)?
Rejestracja: 2017
  • 2255 / 1229 / 34

No tak pozbyć nie rozłożyć przepraszam za niedopatrzenie .
Tak jest terpenem a dokładniej:
Nepetalakton – organiczny związek chemiczny z grupy monoterpenów typu irydoidów. Występuje w olejkach eterycznych zawartych w kocimiętce (Nepeta cataria). Produkt naturalny jest mieszaniną głównie diastereoizomerów cis-trans (75%) i trans-cis (25%).

Od samego brania psychodelików świat się nie zmieni. Ale mogą w tym pomóc

Psychodeliki same w sobie nie rozwiążą żadnych naszych problemów. Jeśli więc chcemy włączyć je do naszej kultury w sposób odpowiedzialny społecznie, musimy stworzyć wokół nich odpowiednie wartości i style życia – mówi Henrik Jungaberle w rozmowie z Maciejem Lorencem.

Kokaina o wartości 2,6 miliona EUR ukryta w ładowni masowca

Belgijska policja skonfiskowała kokainę ukrytą na masowcu Ultra Daniela, należącego do armatora Ultrabulk. To efekt „nalotu” sił policyjnych w ubiegłym tygodniu na statek cumujący w Gandawie.
Rejestracja: 2018
  • 18 / 1 / 0

Ile gram suszu koci mietki na pierwszy raz i jak to palić? Akurat mam dużo:P
Rejestracja: 2017
  • 2255 / 1229 / 34

Zacznij jak dla majki palisz tylko nie miksuj bo mozesz spuchnac od malych ilosci
Rejestracja: 2018
  • 3 / / 0

Paliłem kocimętkę i to nic a nic nie dało. Jak wyglądało ,,działanie" kocimiętki:
15:30 jadę z ziomem do niego na chatę
16:00 jesteśmy u niego. Jemy obiad, gramy w osu i guitar hero.
16:45 przeglądamy na szybko kilka poradników jak to palić.
17:20 wiemy wszystko. Bierzemy wcześniej zakupione lufki i zapalniczkę. Upewniamy się, że to odpowiedni typ kocimiętki i idziemy na nasz spot.
17:25 zaczynamy palić przez lufki, ale ziomowi coś nie idzie. Ja wypaliłem dwie pełne, a on pół. Wysypaliśmy tytoń ze szlugów dwóch i wsypaliśmy tam kocimiętkę.
17:30 zaczynamy palić szlugi z kocimiętka. Wypalilimśy... nic.
17:40 czekam na efekty pijąc jakiegoś energola. Jedyne co się stało, to wrażenie baaaardzo lekkiego podchmielenia bądź relaksu. Najprawdopodobniej placebo.
18:30 czas wracać do domu. W autobusie odkryłem, że daje mi fajami z buzi. Gdy wysiadłem, kupiłem gumy miętowe, wpierdzieliłem na raz 8 i poszedłem na tramwaj
19:10 jestem w domu. Z gęby nie daje mi już fajami, a po umyciu rąk nie czuć ich także na rękach. Jestem zawiedziony
0:00 idę spać
11:00 dopiero się obudziłem. Nie śpię NIGDY tak długo. Tymczasem mój ziom nagle się zrelaksował. Nie wiem czy u niego to też nie jest placebo, ale zamierzamy drugi raz wypalić zdecydowanie więszą dawkę.

Jak na razie nie czuć było żadnych efektów. Palona kocimiętka smakuje lepiej niż fajki, więc używałbym jej do leczenia uzależnionych od papierosów.
Rejestracja: 2014
  • 217 / 26 / 0

@hydroksy
Może waporyzacja suszu lepsza niż ekstrakcja rozpuszczalnikiem? Możliwe, że niedługo będę próbował waporyzować różne ziółka i kocimiętka znajdzie się na liście. Dam znać co i jak ;)

Co do palenia suszu z jointa/lufki/bonga - nie próbowałem ale skuteczność tego musi być słaba + szkoda sobie płuc katować dymem ze spalonej rośliny.
Rejestracja: 2015
  • 54 / 5 / 0

Nalewka z suszonych topów Kocimiętki zajebiście podbija i lekko zmienia profil fazy po Konopiach. Kilka kropli do normalnej dawki Green Dragona i jest petarda :)
Rejestracja: 2019
  • 7 / 1 / 0

Jak chcecie mocniejszych efektów to polecam złączenie z piołunem.
Rejestracja: 2017
  • 86 / 19 / 0

Nikt się nie pochwali waporyzacją suszu? Przede mną testy.
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 936 / 2

Waporyzowałem i działało podobnie do marihuany tylko słabiej. Chociaż relaksacja była. Daj zwapować kotu. Koty lepiej reagują.
Posty: 184 Strona 18 z 19
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1314 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości