Kilka pytań pomocy! :)

Moderator: Konopia

Użytkownik zbanowany
  • 410 / 16 / 0

Cześć to bedzie 1wsza uprawa, przeczytalem caly poradnik ale nie wszystko do konca rozumiem, takze mam kilka prostych pytan a wiem, ze sa tu fachowcy ktorzy na pewno beda wstanie mi pomoc.

1) Czym sie róznia nasiona feminizowane od auto-feminizowanych? planuje wyhodować w domu INDOR w Growboxie odmiane White Widow, i mam problem ktore nasionka kupić. Czy White Widow Feminizowane, czy White Widow x Big Bud Automatic Feminized? Ktore lepsze?

2) Rozważam zakup dwóch boxów z allegro oba 40x40x120
http://allegro.pl/growbox-40x40x120cm-n ... 23594.html
http://allegro.pl/growbox-60x60x140-nam ... 72623.html
http://growbox.pl/product-pol-655-HomeB ... 20cm-.html

Który byscie polecili pod moja hodowle, i ile roslinek mi sie teoretycznie zmieści do takiego boxa?

3) Jak kontrolować wilgotność i właściwą temperature w środku? Czy zainstalowanie tam termometru z higrometrem to dobry pomysł czy inaczej się to robi?

4) ile żarówek HPS i o jakiej mocy będe potrzebował do boxa o wymiarach własnie 20x20x120?

5) Bawić sie w jakieś sprzęty do napowietrzania? Czy same wiatraki wystarczą?

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA KAŻDĄ POMOC :) :) :)

POZDRAWIAM!!!!!!!!!
  • 801 / 3 / 0

1) Feminizowane zawsze są same laski, nie dają nasion. Automaty kwitną po 2-3 tygodniach niezaleznie od cyklu światła, są gorsze dla początkujących bo jak coś Ci nie wyjdzie na początku zostaje Ci kwitnący karzeł marnujący prąd.

2) 2-4 małe krzaki. Im wiecej powierzchni tym lepiej z temperaturą i wentylacją. Ten 60x60x120 wygląda fajnie. 4 doniczki 20x20, nawilżacz, nawozy.

3) Wentylator promieniowy/łazienkowy + regulator obrotów. Termometr sam nic nie zmieni, ale pomoże z kalibracją. Jaką masz wilgotność w domu? Rośliny potrzebują minimum 40% a lampa obniży o 5kolejne 10-20%.

4) 20x20x120 to jakieś kuriozum :P. 40x40x120 to minimum a i tak będzie bardzo ciasno, bo nawilżacza już nie wstawisz. Maksymalnie HPS 150W, ale na początek spróbuj skleić panel z żarówek energooszczędnych. Jak będzie wiadomo że da radę wywentylować 150W żarówek energooszczędnych można zastanowić się nad kupnem 150tki, ew. 150tki w cool tubie.

5) Mieszający i wyciągający i będzie git.

Narkotyki nigdy nie miały się lepiej

Na wojnie z narkotykami bez zmian. Wygrywają narkotyki.

Francja rozpoczyna eksperyment z medyczną marihuaną

Francuski Senat niemal jednogłośnie dał zielone światło do wprowadzenia medycznej marihuany. Teraz w kraju rozpoczną się dwuletnie eksperymenty z użyciem środka, który ma pomóc wielu chorym.
Użytkownik zbanowany
  • 410 / 16 / 0

Ramowy wielkie dzieki za porady i pomoc :). Po nowym roku kupuje cały potrzebny mi sprzęt i zaczynam robotę. Wystartuje narazie z 1 krzakiem i zobacze jak to sie będzie rozwijac. Oczywiście będe robił też fotorelacje :D

Pozdrawiam i dzieki :)))
  • 801 / 3 / 0

Luknij na to, dokładnie ten namiocik ze 150tką http://www.reddit.com/r/microgrowery/co ... w_hps_dwc/

Wygląda to fajnie chociaż tam się typkowi za bardzo wyciągnęła panna :-D
  • 12 / / 0

jesli jes to Twoja pierwsza u prawa nie wydawaj za dużo w szczególności, że jest to uprawa dla jednanej dziewczyny oczywiście feminizowane.
Ja bym, dał 8 wiatraków komputerowych połączonych se sobą po dwa wilgotność mokra szmata tak by cały czas była mokra. Zacznij od 150 nie powinieneś miać problemów z temperatura. Na począrku po stwa jakieś małe miseczki z woda, a co do ziemi kup o dopowiedzenie ph, Zabawa zacznie się później PATRZ NA LIŚCIE BO OD NICH WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA !!!!

Scalono
| 13 |

cyrkulacja powietrz jest bardzo ważna, ale w Twoim wypadku nie konieczna mozesz dodac jejdna wiatraczek w boxe, Pamiętaj, że wiatraki mają być jeden x2 umieszczone na dole wsysający powietre i x2 na gorze wpychający :)

Scalono
| 13 |

a i zapomniałem nie baw się w drogie nawozy, max cannaweg flo i nie kązy dodaje ale RIPEN a później 10 dni smaej wody przej doniczke 2 krotnie tak y woda stala w doniczce,

Pozdrawiam i powodzenia jak wyjdzi, a tak będzie na pewno bedzies zadowolony :)
Wróć do „Uprawa w Glebie”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata