Jaki lek na tik?

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 36 / / 0

Witam, Jak w temacie, jaki lek pomoże wyeliminować tik mięśni twarzy? Mecze się z tym już 2 lata, zażywalem amitryptyline, paroksetyna, alprazolam bez jakiejkolwiek poprawy oprócz tego, że byłem oderwany od rzeczywistości. Ostatni lek sulpiryd w dawce 50mg 1-1-1 (3x dziennie). Ostatnie kilka miesięcy już na dawce mniejszej tj. 50mg 1-0-0 bez poprawy, aktualnie odstawiam. Co zasugerować lekarzowi? Jaki lek? Błagam o pomoc. Co najlepsze na to dziadostwo? Dziękuję, pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie: Czy da się zbadać poziom neuroprzekaźników w mózgu tj. serotonina, dopamina ?? Jeśli tak to w jaki sposób?

Scalono. misspill
  • 7241 / 720 / 0

Mi pomógł trochę biperyden.Miałem takie tiki jak: ruszanie głową, uciekające oczy do góry i jeszcze jakieś.

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

Zerwał pasy, wyważył drzwi, wyskoczył przez okno. W pościg ruszył lekarz

Zatruty dopalaczami, chory na schizofrenię pacjent próbował uciec z łódzkiej kliniki. Hospitalizowany na oddziale toksykologii mężczyzna zerwał pasy, wyważył drzwi i wyskoczył przez okno.
  • 36 / / 0

A co myślicie o tiaprid pmcs? Jest pomocny przy tikach? To jest to samo co sulpiryd?

Lamotrygina pomaga na tiki?
  • 2720 / 592 / 0

Tiapryd, jako nietypowy neuroleptyk z grupy benzdamidów zapisywany na przeróżne dyskinezy mógłby pomóc.
  • 36 / / 0

A co z późnymi dyskinezami przy lekach tego typu? Jest ryzyko, że mogą się pojawić? Mi ten tik pojawił się po leczeniu parogenem i alproxem, bo docelowo leczony byłem tymi lekami na nerwice.

Czy po odstawieniu sulpirydu mogą pojawić się jakieś późne dyskinezy? Czy późne dyskinezy samoczynnie mijają po jakimś czasie?

Jak to wygląda w przypadku tiaprydu?
  • 2720 / 592 / 0

W większości objawy pozapiramidowe mijają po odstawieniu leku. Ale w przypadku tiaprydu nie ma się co martwić, ryzyko późnych dyskinez jest małe, ba, lek redukuje objawy pozapiramidowe związane z innymi lekami.
  • 36 / / 0

A czy tik moze być następstwem zażywania paroksetyny i alprazolamu? Tik utrzymuje się nadal po odstawieniu tych leków.
  • 2720 / 592 / 0

Nie, tik był pierwotnym objawem choroby.
  • 36 / / 0

A czy czasem paroksetyna jako lek z grupy ssri nie obniza poziomu dopaminy, której z kolei niski poziom może prowadzić do tikow?

Jeśli by tak nie było to dlaczego w chorobie tikowej stosuje się leki, które podnoszą poziom dopaminy?
  • 2720 / 592 / 0

Podwyższony poziom dopaminy a obniżony serotoniny zdarza się, że powoduje tiki. Dlatego amfetaminiarze nałogowcy często mają tiki.
paroksetyna tylko nieznacznie obniża poziom dopaminy, może w tym wypadku nie pomóc, ale wyraźnie podnosi poziom serotoniny, co jest wskazane.
Koniecznie sprawdź ten tiapryd, większość neuroleptyków stosowana jest na tiki, ale tiapryd jest szczególny, sam w sobie potrafi zniwelować objawy pozapiramidowe, a jednocześnie wycisza jak typowy neuroleptyk.
Ja to widzę tak, terapia antydepresantem + atypowy neuroleptyk.
Do dzieła! i Zdawaj raport.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata