Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
886
6%
Krajowe muchomory
85
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
375

Liczba głosów: 1346

• 9 / / 0

Nie rozumiem dlaczego nie widać moich postów.
Czy ta grzybnia w butelce to nie jest stroma?

Moje ciastka zaczęly owocnikować ale grzyby rosną stosunkowo małe jak na odmianę b+. Wietrzę, wilgotność dobra. Czym to jest spowodowane? Czy długo kolonizujące sięciastka mogą być przyczyną małych grzybów?
Użytkownik nieaktywny
  • 241 / 32 / 0

Małe tzn jakie? Daj fotę.
One najpierw wyskakują jak grzyby po deszczu - pinują - potem są pyci pyci przez kilka dni (czasem to i ponad tydzień), a potem dostają kopa i dochodzą w kilkanaście godzin do właściwego rozmiaru. O ile się już nie pootwierały to czekaj, niech rosną.

[mention]MistycznyDruid[/mention]
To coś w butelce to prawie na pewno stroma (na przedostatniej focie widać dobrze), czyli taka twarda skorupa ochronna, która zwykle się robi jak grzybnia uzna, że jej się nie podoba otoczenie (nie dziwię jej się wcale). Takie puchate kulki się robią, a potem trochę żółkną, jakby to wyciąć skalpelem to by się okazało że ma to strukturę podobną do tkanki owocnika - twarde i zbite.
Nic z tego nie wyrośnie. Chyba żeby to wyjąć z butelki, wyciąć sterylnym nożem stromę i wstawić kikut do normalnego terrarium zrobionego chociażby z dużego pudełka spożywczego wysypanego wermem, ale i tak wątpię czy coś by z tego wyszło. Spróbować nie zaszkodzi.

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Raport GIS: od początku roku dopalaczami zatruło się blisko 1 tys. osób

Od początku roku 971 osób w całej Polsce zatruło się dopalaczami. To wniosek z najnowszego raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który oficjalnie zostanie zaprezentowany w przyszły wtorek - powiedział PAP Jan Bondar, rzecznik GIS.
  • 9 / / 0

https://zapodaj.net/38665095631bf.jpg.html
https://zapodaj.net/10aa9ed2e1c4e.jpg.html

Może w ten sposób uda mi się pokazać te zdjecia.
Grzyby zebrane dziś rano. Dla porównania moja dłoń i krótkie bletki.
Użytkownik nieaktywny
  • 241 / 32 / 0

Normalne, zdrowe grzyby. Nie są duże, ale na pewno nie są jakieś patologicznie małe.
Może ciastka miały za mało wody, namaczałaś je? Niby przed pierwszym rzutem nie trzeba tego robić, ale to jednak pomaga. 90% owocnika to woda, jak nie ma wody, to trudno żeby duże rosły.
  • 9 / / 0

Cos dziwnego zaczelo sie dziac z grzybkami. zaczely czarniec ?
To jakas choroba? cos im zmienic ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 493 / 103 / 0

Normalne owocniki ( rozsypały njuż zarodniki) ! Potwierdzam Makrelę i polecam stronę psilosophy - po co pytać tu, skoro tam wszystko już ODPOWIEDZIANE :) !!!
@spokojnie, fajnie coś samemu zrobić , nie ? :)
  • 118 / 5 / 7

Może fajnie by było rozgraniczyć ten wątek na dwa oddzielne tematy? Jeden o uprawie od podstaw a drugi o uprawie z growkitów. Wyhodowanie grzybów z zarodników jest procesem bardziej złożonym i ma nieskończoną ilość wariacji. Co do u uprawy z growkitów pytanie jest tylko jedno... Będzie rosnąć czy nie będzie?
  • 2917 / 272 / 0

10 maja 2018alchemist pisze:
Może fajnie by było rozgraniczyć ten wątek na dwa oddzielne tematy? Jeden o uprawie od podstaw a drugi o uprawie z growkitów. Wyhodowanie grzybów z zarodników jest procesem bardziej złożonym i ma nieskończoną ilość wariacji. Co do u uprawy z growkitów pytanie jest tylko jedno... Będzie rosnąć czy nie będzie?
Stworzyłem takowy wątek. Dopóki jest to świeża sprawa to proponuję po prostu zgłaszać poszczególne posty z prośbą o ich przeniesienie właśnie tam. Skrobnę jeszcze maila do któregoś z modów, ażeby postarał się czasem rzucić okiem na oba wątki tyczące się hodowli. Myśle, że to niezły pomysł

grzyby-hodowla-podstawy-watek-dla-pocza ... l#p3039319

1UP

• 7 / 1 / 0

Witam hodowców!
Dopiero zaczynam zabawę z uprawą i mam kilka pytań. Zakupiłem growkit jako, że dopiero przymierzam się do zabawy z własnymi ciastkami. Jest to odmiana McKennaii. Dostałem cały zestaw w pudełku śniadaniowym a do tego worek. Z wiadomych względów żadnych instrukcji. Trochę poczytałem jednak kilka kwestii jest dla mnie niejasnych. Całość po dwunastogodzinny nawilżaniu umieściłem w worku i na dno worka nalałem 0,5 litra wody jako, że przeczytałem, że najlepiej nalać wodę, zawinąć worek i nie otwierać tego w ogóle aby nie dostały się bakterie. Z drugiej strony czytałem też, że dobrze jest wachlować grzyby aby wymienić CO2 na tlen. Jednak worek ma specjalne paski do wentylacji i zastanawiam się czy są one wystarczające. Czy mimo tych pasków powinienem je wachlować i przy okazji spryskiwać ścianki worka wodą?
Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda. Będę wdzięczny za wszelką pomoc jako, że z wychodowanych grzybów chcę zebrać zarodniki :-p [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
  • 7 / 4 / 0

24 maja 20181UP pisze:
[…] Zakupiłem growkit jako, że dopiero przymierzam się do zabawy z własnymi ciastkami. Jest to odmiana McKennaii. Dostałem cały zestaw w pudełku śniadaniowym a do tego worek. […]
Heyo, jako że mam dosłownie ten sam zestaw to mogę się trochę wypowiedzieć :)
Ja wody na dno nie wlewalem, wietrzenie robiłem raz na dobę, spryskiwacze scianek woda raz na dwie doby, z pierwszego zbioru miałem 162g po wysuszeniu 16g :)
Polecam wątek o Mckennaii z growkita kilka postów niżej :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: skracaj cytaty
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata