Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala
Policja, w trakcie przeszukania mieszkania, zabezpieczyla kilka 'proszków' oraz ponad litr gbla. Wszystko poszlo na badanie do laboratorium fizyko-chemicznego Policji.
Po jakims czasie (ponad rok) badanie zostalo zakonczone, wyniki przekazane prokuraturze.
W wyniku badania, biegly z laboratorium poprawnie okreslil zarekwirowany plyn, jako GBL, z adnotacją, ze jest to substancja kontrolowana / jej posiadanie jest nielegalne (czy jakos tak, nie jestem pewien, jak to zostalo dokladnie sformulowane).
Na tej podstawie prokurator postawil zarzut posiadania narkotyku.
Temat jest jeszcze niezakonczony, znajomy ma wyznaczony termin badania przez bieglych psychiatrów.
Acha, kosultowani adwokaci byli zdania, ze posiadanie tej substancji (bez odpowiednich zezwolen, etc) podlega pod Ustawe 'antynarkotykowa' tak samo jak GHB, i wszystkie pozostale substancje wymienione w tej grupie. Nie przyjmowali podejscia wspominanego w powyzszych postach, ze ~ "estry wewnatrzczasteczkowe to nie do konca estry", jako metody ewentualnej obrony przed sadem.
Jesli ktos korzysta z g, to na pewno wskazana jest daleko posunieta ostroznosc, najlepiej taka, jak dla wszystkich kontrolowanych substancji.
Co do sytuacji prawnej to jest ona już od dawna jasna przynajmniej dla policji i wymiaru sprawiedliwości, biegłych sądowych itd GBL jest nielegalny. To co tu pisano że to niezgodne z prawem tak forma delegalizacji może i ma jakieś podstawy zasadności, ale zapomnijcie że ktoś będzie brał to pod uwagę nawet jeśli będziecie mieli prawnika, może jak dojdziecie z apelacjami do sądu najwyższego, wydacie w tym czasie z 50K PLN na adwokata i przy większym pechu i ilości odsiedzicie rok czy dwa za "pigułkę gwałtu "(polecam %-D) i tak wassze szanse na to że Was uniewinnią będą pewnie mniejsze niż 50%. No niestety tak już mamy w tym kraju żę nawet czasem przypadkiem coś zdelegalizujemy, niestety nic nie wskazuje na to żeby ten proces miałał się odwrócić. Dla tego nawet jeśli komuś by się udało wywalczyć że jest niewinny to będzie pewnie jedyną z niewielu osób której to dotknie, bo zdelegalizują wtedy go poprawnie tak jak to się robi. Jedyny argument który dawałwcześniej GBL legalnosć to jego zastosowanie w przemyśle i utrudnienia dla firm go stosujących, ale jak się okazało był to bezpodstawne (w przypadku Polski) argumenty bo nikt nawet nie pisnął słowa kiedy nagle ogłoszono że jest nielegalny. Dostępność GBL będzie tylko gorsza niż jest i niebawem osiągnie poziom niewystępowania na krajowym rynku narko. Trzeba było kupić beczkę i sobie zakopać jak był jeszcze legalny, mielibyście do końca życia, albo sprzedali i zarobili z 200-300K. Teraz to możecie sobie albo zmienić kraj, najlepiej zakładając firmę w tym nowym kraju, albo w darkmakretach zamówić w cenach że odechce Wam się go szybko. End of story. Ja sobie polewam 1,5ml do porannej kawy i mam wyjebane na ten kraj i prawo serwowane przez jakiś zapijaczonych oszołomów. Tu za naszego życia już się nic nie zmieni a będzie tylko gorzej jesłi chodzi o narkotyki i stosunek prawa wobec nich.
No nic. Dzieki za info i obejde sie smakiem :(
1 rok w zawieszeniu na 2 lata, kara grzywny 2000 zł, kurator.
To wyniki kolegi.
A bardziej do tematu tu można przeczytać o grubszych wyrokach i to za handel tylko w okresie 2015-marzec 2016. Kiedy nikt nie miał pojęcia o tym że GBL jest nielegalny. Wesoło wyrwać 12 lat za takie coś.
https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnos ... opowa-gbl/
tu jeszcze taki artykuł z innej strony a to dość rzadkie w temacie tym
15 listopada 2019kapelusznik pisze: Około 40ml.
1 rok w zawieszeniu na 2 lata, kara grzywny 2000 zł, kurator.
To wyniki kolegi.
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Od daru bogów do codziennej ucieczki. Co antropologia mówi o naszym związku z alkoholem
Alkohol i konopie wpływają na kierowców w odmienny sposób
Leczenie uzależnionych od opioidów bardziej dostępne, ale pod ścisłym nadzorem
Choć leczenie substytucyjne, czyli terapia uzależnień od opioidów polegająca na podawaniu legalnych leków zastępczych, jest stosowane w naszym kraju od ponad 30 lat, wciąż liczba objętych nim osób jest stosunkowo niska. Aby ułatwić do niego dostęp, wprowadzona ma zostać możliwość przepisywania tych produktów przez lekarzy. Ministerstwo Zdrowia określa zasady, na jakich ma się to odbywać.
Produkcja metamfetaminy dla meksykańskiego kartelu? Są kolejne zatrzymania
Czterech Polaków podejrzanych jest o współdziałanie z Meksykanami, nieprawomocnie skazanymi w maju na 10-11 lat więzienia za wytwarzanie na dużą skalę metamfetaminy - poinformowała prokuratura. Możliwości produkcyjne zlikwidowanego przez CBŚP w Podlaskiem laboratorium sięgały 800 kg narkotyków.
Medyczna marihuana a autyzm — 18 miesięcy obserwacji 130 pacjentów
Brytyjscy badacze prześledzili losy 130 dorosłych osób w spektrum autyzmu leczonych produktami z konopi przez półtora roku. To najdłuższa obserwacja tego typu na świecie. Poprawa w zakresie lęku, snu i jakości życia była wyraźna po miesiącu — i systematycznie topniała przez kolejne siedemnaście. W tym samym czasie mediana dawki THC wzrosła z 20 do 192 mg dziennie.