GBL a interakcje z innymi lekami

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 75 Strona 7 z 8
Rejestracja: 2015
  • 356 / 13 / 0

Napiszę co nieco o połączeniu GBL z antybiotykiem (Augmentin - amoksycylina + kwas klawulanowy). W moim przypadku działanie giebla jest normalne, niestety po jego ustaniu (2h od spożycia) GBL indukuje gorączkę (termometr pokazał dzisiaj 38,6 C), co skutkuje bólem głowy, oczu, mięśni, stawów i ogólnym rozbiciem. Co ciekawe, ta wysoka gorączka nie kładzie mnie do łóżka, nie mam dreszczy, apetyt pozostaje na w miarę dobrym poziomie, a po kolejnych 2h gorączka spada i temperatura unormowuje się. Dziwne...
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

Aurion pisze:
Napiszę co nieco o połączeniu gbl z antybiotykiem (Augmentin - amoksycylina + kwas klawulanowy). W moim przypadku działanie giebla jest normalne, niestety po jego ustaniu (2h od spożycia) gbl indukuje gorączkę (termometr pokazał dzisiaj 38,6 C), co skutkuje bólem głowy, oczu, mięśni, stawów i ogólnym rozbiciem. Co ciekawe, ta wysoka gorączka nie kładzie mnie do łóżka, nie mam dreszczy, apetyt pozostaje na w miarę dobrym poziomie, a po kolejnych 2h gorączka spada i temperatura unormowuje się. Dziwne...
Fenetylamina pisze:
Jejku, ludzie myślą cały czas przez pryzmat alkoholu i antybiotyków (notabene, nowsze antybiotyki można łączyć z alkoholem, ale to tak nawiasem). Problem alkoholu i antybiotyków to tak zwana reakcja disulfiramowa. Alkohol etylowy jest metabolizowany do aldehydu octowego, który odpowiada głównie za uczucie kaca i jest bardziej szkodliwy niż alkohol per se. Aldehyd octowy, jeżeli mnie pamięć nie myli, jest dalej metabolizowany do kwasu octowego i wydalany po prostu. Sęk w tym, że niektóre antybiotyki blokują enzym odpowiedzialny za utlenianie aldehydu octowego do kwasu octowego (enzym ten do dehydrogenaza alkoholowa). Organizm zatruwa się aldehydem. A mówiąc prostszym językiem - fundujesz sobie kaca życia, po którym możesz już się nie obudzić.

W przypadku giebla nie ma takiego metabolitu, jak aldehyd octowy. Zupełnie inne enzymy odpowiadają za metabolizm GBL (laktamaza, transaminaza). Nie ma tutaj absolutnie żadnego udziału dehydrogenazy alkoholowej i szkodliwych metabolitów. Nie ma zatem zagrożenia dla zdrowia. Niech ta kwestia zostanie zamknięta raz na zawsze.
@Fenetylamina
Nabierz Ty w końcu trochę pokory... i ostrożności
Spoiler:
@all

Odradzam miksowania G z antybiotykami, a jak już jesteście w ciągu... to ostrożnie. Pilnować godzin brania. Pro pre biotyki brać opór. Nie zapijać antybiotyku gieblem itd
Ogólnie - dbać o sb razy 3. Bo skończycie jak ja rok temu #pdk


Macie dwie opinie, typa który oczyszcza giebla w maseczce/chuście i typa, który oczyszcza giebla technicznego w mikrofalówce... XD
Spoiler:

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Handlarz dopalaczami oskarżony o podżeganie do zabójstwa Zbigniewa Ziobry

Śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu handlarzowi dopalaczami Janowi S. - poinformowała Prokuratura Krajowa. Mężczyzna jest oskarżony o m.in. podżeganie do zabójstwa Zbigniewa Ziobry, prokuratora i policjantów, którzy rozbili grupę handlującą dopalaczami.
Rejestracja: 2014
  • 841 / 61 / 0

Szybkie pytanie: Czy mogę pić giebla w trakcie stosowania fluanksolu?
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

a jakie dawki
Rejestracja: 2014
  • 841 / 61 / 0

0,5mg dziennie
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

myśle, że nic by się nie stało wielkiego, ale nie ufaj mi, zgaduje\

zastanawiałbym sie raczej czy warto, zaleznie od zaburzeń na które to bierzesz

jak fluanksol w małych dawkach jest aktywizując to razem z gieblem może podkrecać manie to pewniak
Rejestracja: 2014
  • 841 / 61 / 0

Nie przesadzałabym z tym działaniem aktywizującym. Kiedyś rzeczywiście działał lekko pobudzająco, ale teraz raczej uspokaja na granicy placebo. Pytam, bo z neuroleptykami nie ma żartów, o czym kiedyś się przekonałam. Poza tym wczoraj odnieśliśmy ze scatem wrażenie, że znacznie słabnie mi głowa do alko. Do tego biorę jeszcze doxepin po 20mg wieczorem, ale tutaj brak jakichkolwiek interakcji.
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

nie znam tego leku zupełnie, jesli już jesteś zdeterminowana, to mocno ostrożnie
giebl potrafi realnie wkrecić manie itd a przy lekach aktywizujących tym bardziej #sprawdzoneinfo

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 254 / 3

Faust, pojechałeś ad personam ostro. Zero argumentów. Pomijam, że ja stricte o reakcji disulfiramowej swój wykład, to teraz proszę:
(...)Antybiotyk β-laktamowy zawierający amoksycylinę i nieodwracalny inhibitor β-laktamazy – klawulanian potasu.
Ja się nie uważam za żaden autorytet. Ale myśleć potrafię. Teraz Ty trochę rusz głową i zobacz, co w tym zdaniu nie pasuje, jeżeli prześledzimy szlak metabolityczny giebla.
Co do "Nasennego...". W zasadzie poradnik ten miał służyć ludziom, którzy mają problemy PO wyjściu z ciągu ze snem. I była to czysta teoria, a nie nawet poradnik. Masz na dole napisane, że nie traktuję tego jako aksjomat "jakieś sugestie? pomysły?".

Poza tym jest stara maksyma - "leczysz się? To nie ćpaj". Ja tylko opisałem reakcję disulfiramową w odniesieniu do alkoholu/giebla i antybiotyków.

Najlepiej kogoś zjechać od góry do dołu, że się stara i próbuje. Zrobiłeś to w bardzo brzydkim stylu. Jeszcze ten tekst z maseczką/chustą. To było bardzo, bardzo merytoryczne. Nie spodziewałem się tego po Tobie. :/

Dlatego, piszę to nieco (mocno) ironicznie, uwaga dla tych, którzy myślą, że jestem nieomylny - JESTEM omylny. Każdy jest omylny. Nie mam żadnego papierka, dyplomu, tytułu. Moim jedynym osiągnieciem jest synteza dwóch nowych analogów GABA, które nawet nie wiadomo, czy są aktywne. Dziękuję, pozdrawiam.

Proszę o odniesienie się w sposób merytoryczny do moich postów albo w ogóle.

EDIT: No, chyba że to zemsta za te docinki o tym, że nawet raka chciałeś antyhistaminami leczyć. To mea culpa.
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

Sorki, głupio mi, ale inaczej się nie da.
.
Ale jak sam widzisz, Ty też mi nie szczędziłeś %-D Choć akurat wtedy to kulą w płot trafiłeś, hej, to nie było o raku, zarzuciłes mi nozofobie, bo chciałem Lirrą leczyć, w ramach testu czy to jest to, duszności i nerwice nocne, w knajpie pod przychodnią. Wśród czterech innych pomysłów: to było coś w stylu weź Lirre sprawdź czy pomoże, weź ekstrakt z kozłka lekarskiego, sprawdź czy pomoże itd napisz tutaj, jakie efekty. I tu ważny element, nawet jakby mój pomysł był wtedy debilny, to jedyne co by na tym straciła to 7zł. Ryzyko strat - zero. Po pierwsze nie szkodzić.

Nie bierz tego osobiście @Pure_Gbl jeszcze rok temu zapowiadał mi że zdechnę jak pies pod płotem XD
I chwała mu za tą pesymistyczną bezpośredniość bo wytrącało mnie to z giebl_mode i łapałem dystans.

Zero argumentów.

No właśnie. Bo nie jestem w stanie na dziś dzień odpowiedzieć merytorycznie. Wiem że dzwoni, tylko nie wiem na którym pubmedzie.

I nie mam czasu. Mam trochę zakładek. Musiałbym przesiedzieć z pare godzin i poszukać czo i jak. I może wtedy bym skleił jakąś /tylkotrochędebilną/ i /nawetmającąsens/ teorię.
Skleił, potem jeszcze rozpisać 0 jeszcze więcej czasu.

Więc nie zostaje mi nic innego jak ad personam. Bo mikstjest potencjalnie szkodliwy. I ja sam w głowie mam już ułożone dlaczego. I przejechałem się na tym osobiście. I to na grubo. I jak widzisz chwile później kolejna osoba równiez notuje niepokojące objawy.

Dlatego bardzo mi się nie podoba, gdy ot tak luźną ręką, w tonie "jejku" piszesz:
Nie ma zatem zagrożenia dla zdrowia. Niech ta kwestia zostanie zamknięta raz na zawsze.
Dodatkowo pomimo tego, ze sam napisałem chwile wczesniej, dla przestrogi, że odczułem efekty uboczne tego połączenia.

Także sorki, ale ten post mógł komuś popsuć zdrowie. Musiałem uciec się do erystyki.
A może masz rację. Ale na to daje realnie 5%. Do tego czasu "przezorny zawsze bezpieczny, zważka na detale". Oraz "antybiotykoterapii w trakcie ciągu unikać, na sportowo darować sb G".

Co do kombo nasennego wkleiłem post we właściwym temacie zebyś miał możliwośc się odnieść.
Posty: 75 Strona 7 z 8
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1349 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości