GBL/GHB - skutki prozdrowotne

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 228 Strona 4 z 23
Rejestracja: 2012
  • 1870 / 58 / 0

Ponizej znajduje sie przetlumaczony tekst, z bloga
pewnego 40 letniego goscia, ktory borykal sie z depresja, lekami i bezsennoscia oraz nadwaga, opisuje jak zmienilo sie jego zycie podczas stosowania leku na bezsennosc Xyrem (GHB), opisuje skutki pozytywne jak i negatywne. Tekst zawiera watki dotyczace silowni [!!]


Mysle ze to ciekawa "lektura", mozna dowiedziec sie, jak dziala GHB na doroslego dojrzalego mezczyzne, ktory stosuje ow substancje w celach leczniczych i jakie skutki wywarlo to na jego zycie !

=============================
"MOJA WALKA Z BEZSENNOSCIA"
=============================

Alternatywa Xyrem
30 listopada 2010 21:00

"Jak wiemy jest wielu chorych na fibromialgie, Pharmaceuticals Jazz zlozyl wniosek o zatwierdzenie ich skutecznego, jeszcze kontrowersyjnego leku Xyrem (GHB) do leczenia fibromialgii, ale został on odrzucony przez FDA. Było to nie tylko ciosem dla milionów osób cierpiących na fibromialgię, ale był tez to cios dla obecnych pacjentów uzywajacych Xyrem, ponieważ w wyniku odmowy, Jazz podniósł cenę o 22% na lek Xyrem, co zwieksza koszt Xyrem do ponad 3000,00 dolarow za dawke na jeden miesiąc.
...."

[Jest to tylko wstep w dalszej czesci blogu, autor omawia w nim alternatywy dla Xyrem]

Link (Pelen Tekst, tlumaczony przez duckduckgo):
http://translate.googleusercontent.com/ ... uGu9rmHRIw
-----------------------------------------------------------

Zamówiłem dzis drugie opakowanie Xyrem.
04 grudnia 2010 07:06

Bralem lek przez jeden miesiac, dzis zamówiłem 2-ga przesyłkę (piątek) i będzie u mnie jutro za posrednictwem FedEx (kurier). Kosztowało mnie to 351,00 dolarów ktore zostaly wyplacone z mojej kieszeni.... Nadal nie zgadzam się z placeniem tyle za coś, co kosztuje grosze w produkcji.

Pierwsza recepta kosztowala mnie 550,00 dolarów, zaplacilem z mojej prywatnej kieszeni, z czego wciaz czekam na 80% zwrotu z mojej firmy ubezpieczeniowej. Ta ostatnia recepta kosztuje 350,00 dolarów, z czego moja firma ubezpieczeniowa zgodziła sie abym zapłacić 20% tej ceny a oni pokryja reszte czyli 80%. Tak więc, w ciągu 2 miesięcy, z mojej kieszeni ulotnilo sie obecnie 900,00 dolarów i do tej pory nie zobaczylem nawet ani jednego grosza zwrotu z mojego ubezpieczenia.
Wszystko to naprawdę az rozsadza mnie w srodku, kiedy myślę, że szklana butelka Xyrem wychodzi drozej w produkcji niż Xyrem (GHB) ktory jest do niej wlewany, ale Jazz może sobie pobierać tysiące dolarów za coś, co kiedyś bylo latwo dostepne w lokalnych sklepach ze zdrowa zywnoscia.

Obudzić sie Ameryko (i świecie), GHB nie jest zadnym zlym "narkotykiem gwałtu" !!

Link do tekstu:
http://translate.googleusercontent.com/ ... X5O3j48UHw
-----------------------------------------------------------

Skutki uboczne Xyrem
05 grudnia 2010 05:11 pm

Wszystkie leki mają skutki uboczne. Zazwyczaj reklama i marketing bagatelizuje je, ale są one bardzo realne. Interesującą rzeczą zwiazana z Xyrem (GHB) jest to, że wiele z tych działań niepożądanych, jest pozytywnych. Pokaze mój punkt widzenia i podam kilka z nich.

Xyrem (GHB) ma duży wpływ na depresję. Przed braniem Xyrem na bezsenność, zostalem zbadany przez psychologa pod katem depresji. Zdobyłem 27 punktow, ktore wskazuja na umiarkowana depresje, zbliżajaca się do dolnej granicy ciężkiej depresji. Po podjęciu leku Xyrem (GHB) na 3 tygodnie zostalem przebadany ponownie i wynik wynosil 5 punktow, co jest środkowym zakresem dla osób, które doświadczają minimalnej depresji.

Depresja i lęk idą w parze z bezsennością, przynajmniej u mnie tak to wyglada. Przeciwdepresyjne cechy Xyrem (GHB) są absolutnie niesamowite. Oprócz poprawy nastroju, zauwazylem ze moje leki po prostu znikly.

Jest jeszcze inny korzystny wpływ, jest nim utrata wagi. Moja najwieksza waga, w lipcu 2010, wynosila 198 funtów. Jestem mezczyzna, mam 40 lat. Prawie 200 funtów (90kg) to trochę za duzo i za grubo. Bylem wczoraj na treningu na siłowni (wczesniej nie chodzilem z powodu bezsenności, depresji i lęku) i waga wskazywala 76 kg, co jest znacznie bliżej do zdrowej wagi. Pobiegłem przez 20 minut w mojej docelowej strefie rytmu serca, a następnie zrobiłem górne partie ciała i ABS. Normalnie, po takim ciezkim intensywnym treningu, napewno odczuwal bym ból i mocne zakwasy, ale po raz kolejny, GHB pokazalo co potrafi. Moje mięśnie maja się świetnie, z lekkim "mrowieniem", które daje mi znać, ze miałem dobry trening. Uważam, że to ze względu na ogromne właściwości relaksacyjne mięśni i podbicie HGH (ludzki hormonwzrostu).

Istnieją pewne skutki uboczne, które są mniej przyjemne, ktore wystepowaly na samym poczatku i z czasem zanikly. Kiedy zaczynałem przyjmowanie leku ,miałem problemy żołądkowe, takie jak skurcze i biegunka. Kiedy starałem się znaleźć właściwą dawkę i eksperymentowalem , zdazalo sie, że budziłem się zmęczony i wycieńczony. I byl nawet jeden taki dzień, w ktorem niekontrolowanie zasnąłem przy biurku, ale gdy znalazłem "złoty środek" w zakresie dawkowania, te wszystkie negatywne skutki po prostu odszedł.

Może to być czysto subiektywne, ale od czasu przyjmowania leku Xyrem (GHB) mam ogólne poczucie spokoju i dobrego samopoczucia. Ciezko wyprowadzic jest mnie z rownowagi. Moge to opisać jako stan medytacji w ruchu - rozkosz!

[z tego wychodzi ze powyzsze efekty GHB wynikaja z brania 2x dawki na sen, bo tak sie dawkuje Xyrem, z tego tez wynika ze wystarczy brac GHB na sen aby w dzien lepiej funkcjonowac, pozbyc sie lekow i stanow depresyjnych [!!!]]

Link do tekstu:
http://translate.googleusercontent.com/ ... 2PY7bn_Gkw
-----------------------------------------------------------

Efekty uboczne: Xyrem
15 grudnia 2010 02:38 pm

Xyrem (GHB) zacząłem przyjmowac w październiku 2010. Kilka miesięcy przed przyjęciem tego leku, dołączyłem do mojego zycia siłownię poniewaz chcialem zrzucic troche niepotrzebnej wagi. Mam 40 lat i w lipcu 2010 roku i ważylem 90 kilogramów. Czulem sie ociazale i nie tak dobrze jak bym chcial.
Poszedłem do siłowni, chodzilem nieregularnie od lipca do września, a tak naprawdę nigdy nie zauwazylem przez ten czas żadnej poprawy.

Należy pamiętać, ze w tym samym czasie, mój lęk i depresja były w szczytowym punkcie. Pod koniec lipca miałem badania na depresje, zdobylem 28 punktow, wynik ten byl bardzo wysoki i wskazywal ze jestem blisko klinicznej depresji.

W październiku zaczałem przyjmowac lek Xyrem (GHB) i w ciągu kilku dni powrocila energia, która była niezbędna, abym mogl znow wrócić na siłownię i zacząć ćwiczyć. Tu jest miejsce, gdzie trzeba zaznaczyc ze niektóre ze skutkow ubocznych Xyrem (GHB) sa faktycznie zbawienne. Tłumienie apetytu i podbicie HGH (ludzki hormon wzrostu) przeklada sie na dobra kondycje fizyczna. Nie mam praktycznie bolu mięśni po treningu, ponieważ (jak sądzę), kiedy śpię moje mięśnie są tak mocno zrelaksowane, rozluznione, że zwieksza sie regeneracja i odbudowa miesni. Ten brak bólu mięśni może być spowodowany przez podniesienie HGH (hormonu wzrostu). Być może wzrost hormonu wzrostu, powoduje efekt anaboliczny (rozrost) miesni, regeneracje i eliminuje ból po treningu.

W skrócie, w październiku wazylem okolo 90kg, teraz gdy to pisze, ważę 75kg i czuję się lepiej każdego dnia. Nie moge jeszcze powiedziec, ze Xyrem (GHB) jest "zrodlem mlodosci". Mam jeszcze kilka badań/testow, ktore musze przeprowadzic, ale wstępne obserwacje sugerują ze lek (Xyrem/GHB), który biore, może uratować moje ciało, umysł, życie i zdrowie.

Link do tekstu:
http://translate.googleusercontent.com/ ... Y8bBYKNRqg
-----------------------------------------------------------

Skutki uboczne Xyrem (GHB): nocne poty
20 grudnia 2010 04:47 pm

Podobnie jak wiele osób przyjmujących Xyrem, często doświadczam irytujące nocne poty. Epizody te wahają się od lekko irytujących kończac na mokrym lozku, kiedy budze się mokry (nocne poty).

Znalazlem sposob, dzieki ktoremu jest to dla mniej mniej irytujace. Zamiast myśleć o nich i sie irytowac, widzę to jako wyraźna wskazowke, że gdy spie w moim organizmie nastepuje spalanie tłuszczu... Przed zdemonizowaniem GHB (Xyrem) przez FDA i DEA był używany przez kulturystów jako spalacz tłuszczu i wyzwalacza hormonu wzrostu (HGH). Mogę potwierdzić te korzystne efekty uboczne, straciłem ponad 14kg i wzrosła mi energia i witalność. Chodzę na siłownię codziennie, wykonuje ćwiczenia z ciężarami.

Xyrem (GHB) nie tylko dał mi kontrolę nad moim snem, ale skutki uboczne dają mi znacznie lepszą jakość życia.

Link do tekstu:
http://translate.googleusercontent.com/ ... -r1CCydaZw
-----------------------------------------------------------

Xyrem: Moje codzienne Życie
14 stycznia 2011 08:59 pm

W lipcu 2010 roku wazylem 90 kilogramów. Mam 41 lat. Według wykresów które sprawdzalem byłem otyły lub mialem nad wage. W chwili pisania tego wpisu, waze 72,5 kg co jest "normalna/idealna" waga w stosunku do mojego wzrostu. Myślę, że Xyrem / GHB odegrał znaczącą rolę w moim odchudzania. Gdy zaczalem brac Xyrem (GHB) w ciagu nocy, moja depresja i lęki znikneły i pojawila sie energia i motywacja, aby codziennie chodzic na siłownie. Xyrem (GHB) ma także istotne dzialania w sferze apetytu i wzrostu GH (hormonu wzrostu) podczas przyjmowania leku na bezsenność, zdecydowanie wyzwala/uaktywnia metabolizm do uwolniania zapasów tłuszczu.

Szczerze mówiąc, nie mogę przypisywać wszystkich moich pozytywnych zmian samemu Xyrem GHB. Biorę różne suplementy i omówię każdy z nich.

Mój dzień zaczyna się od picia koktajlu - Muscle Milk - odrzywka bialkowa z serii Elite, zakupiona w Wal Mart. Zawiera 33 g białka i faktycznie dobrze smakuje. Następnie biore następujące suplementy:

*. Samo - 400 mg
*. 5-HTP - 100 mg
*. DHEA - 50 mg
*. Olej z ryb - 1600 mg
*. Olej lniany - 1600 mg
*. Olej z ogórecznika - 800 mg
*. GNC Ultra Mega Złoto Multiwitamina

To jest moje rutynowe rano każdego dnia.

Kliknij ten link, aby uzyskać listę produktów: Amazon.com

W południe pije zwykle Equate Nutritional i Odwalla Superfood. Zapewniają wystarczającą ilość energii, aby przetrwać dzień, ale w dni, które są wyjątkowo ciezkie, pije czasem jeszcze drinka Odwalla Superfood o około 3:00 pm.

Potem idę na siłownie o 6:00 pm i wykonuje nastepujace ćwiczenia:

*. Dzień 1: 20 minut na Running Elliptical Cross-Training Maszynie
Waga szkoleń: Arms
Abs: Wiszące pasków lub Roman Chair
*. Dzień 2: 20 minut na Running Elliptical Cross-Training Maszynie
Waga szkoleń: piersi i plecach
*. 3 dzień: Waga szkoleń: Nogi
*. Dzień 4: Bieganie 20 minut na Elliptical Cross-Training Maszynie
Waga szkoleń: Arms
Abs: Wiszące pasków lub Roman Chair
*. Dzień 5: REST
*. Dzień 6: Bieganie 20 minut na Elliptical Cross-Training Maszynie
Waga szkoleń: piersi i plecach
*. Dzień 7: Waga szkoleń: Nogi

Po każdym treningu piję kreatyne. A dokladniej Professional Strenght Creatine X3 Elite Series z Wal Mart i zawiera 8120 mg kreatyny w jednej dawce.

Zastanawiam sie nad dodatkowymi zajeciami jogi lub pilatesu, aby poprawic równowage i elastyczność.

Następnie około 7:30 jem rozsądny posiłek. Przez kilka dni jest to stek i ziemniaki a przez kilka innych dni jest to lasagna. Jest to "duzy posiłek" ktory jem na spokojnie ale maksymalnie do godziny 8:00 pm.

Następnie o 9:30 biorę 3,5 - 4 gramów Xyrem / GHB i ide do łóżka. Spie normalnie do 2:00, i wtedy biore kolejne 3,5 - 4 gramów Xyrem. Spie do 6:30, czuję się wypoczęty, odświeżony i gotowy do wyjścia na podbuj świata.

Jak to w zyciu, bywa roznie, ale zredukowalem wage, przypakowalem/zwiekszylem mase miesniowa i czuje się lepiej teraz majac 41lat niż majac 21 lat. Jestem bardziej "emocjonalny". Jestem sprawniejszy fizycznie i nie zamieniłbym mojego obecnego życia na te poprzednie wtedy kiedy bylem mlodszy, ZANIC.

Tak więc, do wszystkich osob ktorzy sa anty-GHB: Możecie mnie pocałować w dupę! Jest specjalne miejsce w piekle dla ludzi, takich jak wy, którzy chcą pozbawić innych tej naturalnej, poprawiajacej życie substancji.


Link do tekstu:
http://translate.googleusercontent.com/ ... NQb-yZEoyQ
-----------------------------------------------------------

Z bloga nie przetlumaczylem jednego tematu, jest on dosc dlugi i jest to artykul na temat GHB, potraktuje go jako odzielny , nastepny temat.

Jak widac, mozna stosowac GHB w depresjach i lekach ? Mozna ? A no mozna :)
Rejestracja: 2012
Użytkownik zbanowany
  • 4 / / 0

Tylko problem jest taki, że jego depresja i lęki wrócą ze zdwojoną siłą gdy przestanie brać GHB. Droga donikąd.

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Narkotyki do więzienia. W dobie epidemii koronawirusa skazani znaleźli nową metodę

Straż Więzienna od początku epidemii koronawirusa zatrzymała już trzy przesyłki adresowane do więźniów w zakładach karnych na Opolszczyźnie. Wszystkie listy były nasączone amfetaminą.
Rejestracja: 2012
  • 1870 / 58 / 0

temat byl poruszany, skad wiesz ze depresja wruci ? sa rozne rodzaje depresji, rozne powody przez ktore wywolana jest depresja, do tego skoro tak uwazasz to po co lekarze przepisuja walium,renalium,xanax czy inne srodki? ich zastosowanie:

Stany lękowe o różnym natężeniu. Depresja. Agorafobia. Niepokój, napięcie, bezsenność.
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 396 / 11 / 0

xanax czy tam GHB ,GBL , tak jak w przypadku innych chorob sa to leki dzialajace jedynie na objawy, nie lecza one choroby.
Rejestracja: 2012
  • 1870 / 58 / 0

zgadza sie ale temat rozbija sie na temat - czemu ghb sie nie nadaje do depresji i lekow skoro xanax i inne sa przez lekarza wypisywane na te objawy.

jak pisalem powodow depresji jest wiele i sa one o roznym natezeniu, nawet dzialanie objawowe czyli tylko jak to nazywacie "kamuflowanie" moze pomoc uporac sie z depresja...

analogia jest do lekow przeciwbolowych one tez nie lecza ale "kamufluja bol"... ale pomagaja, jezeli bol minie samoczynnie bez potrzeby leczenia wystarcza przeciwbolowe, ale jezeli wymaga dodatkowego leczenia to oprocz przeciwbolowych wypisywane sa inne leki... tak samo jest z ghb czy xanax tylko one dzialaja przeciwbolowo na "dusze"...
z tym ze bol fizyczny kamuflowany lekami przeciwbolowymi bedzie trwal tyle samo bez wzgledu czy sie wzielo lek czy nie, za to "kamuflowanie" bolu psychicznego - depresji moze ja znacznie skrucic

do tego dawkowanie xanaxu jest 3 x dziennie tak samo wyglada przy ghb ale spojrzmy na skutki uboczne xanaxu:

Najczęstsze objawy:
ze strony o.u.n.:
senność, uczucie oszołomienia, obniżenie nastroju, bóle głowy, zaburzenia świadomości, bezsenność, nerwowość, omdlenia, zawroty głowy, akatyzję, męczliwość, zaburzenia koordynacji ruchów, drażliwość, zaburzenia pamięci, zaburzenia procesów poznawczych, dyzartia, lęk, ruchy mimowolne, zaburzenia libido, bóle mięśni, osłabienie, zmiany napięcia mięśni, pobudzenie, odhamowanie, parestezje, wielomówność, zaburzenia naczynioruchowe, derealizację, niezwykłe marzenia senne, strach i uczucie gorąca;

ze strony układu pokarmowego:
suchość w ustach, zaparcie, biegunka, zwiększenie lubzmniejszenie wydzielania śliny i dyskomfort w zakresiejamy brzusznej;

ze strony układu oddechowo-krążeniowego:
tachykardia, spadek ciśnienia tętniczego krwi, wzmożone zaleganie wydzieliny w jamie nosowej, bóle w klatce piersiowej, hiperwentylacja i infekcje górnych dróg oddechowych;

inne:
nieostre widzenie, szum w uszach, sztywność mięśni i kurcze mięśniowe, drżenia mięśniowe, odczyny skórne, reakcje alergiczne, wzmożona potliwość, wysypka, zmiana apetytu, zmiany masy ciała, zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia miesiączkowania, dysfunkcje seksualne, obrzęki, infekcje. Donoszono o występowaniu drgawek, omamów, depersonalizacji, zmianie smaku, podwójnego widzenia, wzrostu poziomu enzymów wątrobowych i żółtaczki.

najciekawsze pogrubilem, te pogrubione nie wystepuja przy ghb, ghb ma znacznie mniej skutkow ubocznych i dziala lepiej, najlepsze sa - ospalosc,zmeczenie,spadek nastroju, dysfunkcje seksualne, obnizenie libido - czy ghb robi cos takiego ? bo xanax robi ale jest wypisywany na depresje i leki

czemu wiec uwazacie ze ghb sie nie nadaje na depresje i leki ? czyzby waszym zdaniem xanax, relanium,walium itp dzialal lepiej ? lepiej sie nadaje ?
co byscie woleli zeby przepisal wam lekarz maja do wyboru powyzsze ?

nie zapominajmy ze xanax bardzo szybko uzaleznia fizycznie...

tylko odpowiadajac prosze o jakies argumenty...

ludzie tez skarza sie ze po paru dniach na xanax potrafi juz wystapic tolerancja i potrzeba podbicie dawek...

albo jeden z uzytkownikow xanaxu pisze:
"Działanie w miarę uspokajające, ale po ok 8-9 dniach dostałem silnych zawrotów głowy, niemal omdlenie i silne drgawki prawie jak epilepsja …"

do tego czesto ludzie skarza sie ze xanax otumania, ghb tego nie robi byly nawet badania porownawcze tych dwuch pod tym katem..
Rejestracja: 2012
  • 1870 / 58 / 0

czyli rozumiem ze te wszystkie glosy na "nie" byly przez ogolna propagande jaka wchloneliscie ? bo to narkotyk do cpania i pigulka gwaltu ? to nie najlepiej o was swiadczy, myslalem ze uda wywiazac sie jakas wartosciowa rozmowe :)
Rejestracja: 2012
  • 892 / 5 / 0

angrybrads1 pisze:
zgadza sie ale temat rozbija sie na temat - czemu ghb sie nie nadaje do depresji i lekow skoro xanax i inne sa przez lekarza wypisywane na te objawy.
Nie nadaje się do leczenia depresji bo wykazuje duży potencjał uzależniający, w przeciwieństwie do antydepresantów które w tym wypadku sprawdzają się znacznie lepiej (patrząc w stosunku skutki uboczne/skuteczność) leczenie lęków przy możliwym chwilowym "zgonie" jest raczej głupim pomysłem, do tego bardzo krótki okres połtrwania czy zwiększony poziom glutaminianu po zejściu który te lęki może tylko napędzac
ale spojrzmy na skutki uboczne xanaxu:...
Większość skutków ubocznych jakie wymieniłeś wystąpiła przy GHB/GBL a nie występowały nigdy przy benzodiazepinach również branych w ciągu, dodatkowo w porównaniu do GHB znacznie ciężej je przedawkować.
najciekawsze pogrubilem, te pogrubione nie wystepuja przy ghb, ghb ma znacznie mniej skutkow ubocznych i dziala lepiej, najlepsze sa - ospalosc,zmeczenie,spadek nastroju, dysfunkcje seksualne, obnizenie libido - czy ghb robi cos takiego ? bo xanax robi ale jest wypisywany na depresje i leki
Działa lepiej, niby dlaczego? Lęki świetnie usuwają benzodiazepiny, dodatkowo działają znacznie dłużej, a i nikt nie przepisuje benzodiazepin na depresje, bo poprostu one w żaden sposób na to nie działają, depresja nie ma nic do GABA
nie zapominajmy ze xanax bardzo szybko uzaleznia fizycznie...
GHB też, zresztą pisząc o uzależnieniu pamiętaj że przyjmując GHB 3x dziennie nie jesteśmy 24h/7 pod wpływem a w przypadku benzodiazepin sposób przyjmowania czy sam okres połtrwania powoduje że substancja krąży w nas 24/7

ludzie tez skarza sie ze po paru dniach na xanax potrafi juz wystapic tolerancja i potrzeba podbicie dawek...
To raczej normalne że tolerancja rośnie, szczególnie gdy bierze się substancje w dzień gdy cały czas mamy wgląd do tego jak działa (w przeciwieństwie do brania na sen), powiedz mi czy nie zauważyłeś nigdy żeby użytkownicy giebla wspominali coś o rosnącej tolerancji?

do tego czesto ludzie skarza sie ze xanax otumania, ghb tego nie robi byly nawet badania porownawcze tych dwuch pod tym katem..
Znowu moim zdaniem argument z dupy, sam na sobie doświadczałem silnego osłabienia zdolności umysłowych podczas działania ghb, sądze że w obu wypadkach to jest oczywiste ze względu na wpływ na GABA
angrybrads1 pisze:
czyli rozumiem ze te wszystkie glosy na "nie" byly przez ogolna propagande jaka wchloneliscie ? bo to narkotyk do cpania i pigulka gwaltu ? to nie najlepiej o was swiadczy, myslalem ze uda wywiazac sie jakas wartosciowa rozmowe :)
Dlaczego uważasz że ludzie na tym forum "dla narkomanów" mogą ulec jakiejkolwiek propagandzie na temat jakiejś substancji? Większość ludzi przekonała się na sobie jak to działa i wyrobiła sobie swoje zdanie z własnego doświadczenia.
Jak długo zażywasz GBL?
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2013 przez peszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2012
  • 1870 / 58 / 0

tu jest mowa o ghb GHB wiec nie wiem czemu pytasz mnie o gbl, jezeli to co napisales , odnosilo sie do GBL to nie potrzebnie poswieciles swoj czas...

peszel:
"Nie nadaje się do leczenia depresji bo wykazuje duży potencjał uzależniający, w przeciwieństwie do antydepresantów które w tym wypadku sprawdzają się znacznie lepiej (patrząc w stosunku skutki uboczne/skuteczność) leczenie lęków przy możliwym chwilowym "zgonie" jest raczej głupim pomysłem, do tego bardzo krótki okres połtrwania czy zwiększony poziom glutaminianu po zejściu który te lęki może tylko napędzac"

bezno tez ma duzy potencjal uzalezniajacy wystarczy poczytac fora na temat depresji czy lekow, opisuja tam ludzie swoje przygodny z uzaleznieniem i skutkami ubocznymi, o jakie ci chodzi dokladniej antydepresanty ?
czyli uwazasz ze przy benzo nie da zlapac sie zgona chwilowego a przy ghb da ? przeciez wszystko rozbija sie o dawki, a dawki wyszczegolnia lekarz, uwazasz ze przy dawkach z rzedu 1 - 2g ghb zaliczysz chwilowego zgona ? czy porownales sobie poprostu benzo z dawkami leczniczymi, z ghb z dawkami rekreacyjnymi rzedu 3 - 3,5g ?
mowisz bardzo krotki okres poltrwania przy ghb , tu sie zgadzam, ale bardziej patrzyl bym na profil dzialania GHB utrzymuje najwieksza "moc" przez 2 godz od podania potem spada, (na wczesniejszych stronach jest wykres) i zanika przy 4godzinie i choc ma sie odczucie ze ghb przestalo dzialac po 2 godzinach to tak naprawde dzial i bedzie dzialac jeszcze dwie godziny, i bedzie wplywalo to na nastroj i samopoczucie przy gbl mozna tez to wyczuc po 1-1,5godz czlowiek mysli ze ogolne dzialanie minelo ale dopiero po okolo 3 godzinach odczowa sie prawdziwa "rzeczywistosc", wiec stosowanie GHB 3x co 4 godziny mialo by sens, tak jak proponowal pewien naukowiec w swoim "luznym" artykule, czy nawet sam Laborit uwazal ze GHB nadaje sie do celow antydepresyjnych - antylekowych.
Nie zapominaj ze oprocz glutaminianu podbijana jest tez dopamina po zakonczeniu dzialania GHB, nie zapominaj ze gbl ma mocniejszy wyrzut glutaminianu i dopaminy, nie porownuj tez wyzutu glutaminianu po dawkach rekreacyjnych GBL do wyrzutu glutaminianu po niskich dawkach GHB i niezapominaj ze to wlasnie miedzy innymi glutaminian i dopamina sprawia (bo lepsza regeneracja i gleboki sen tez maja w tym udzial) ze ludzie bioracy xyrem (ghb) nasennie czuja sie po przebudzeniu pelni energi i optymizmu do zycia, przyklad masz niedaleko, bo masz tu przetlumaczonego bloga 40latka, poczytaj sobie jak na niego dziala miedzyinnymi ten wyrzut glutaminianu i dopaminy, czy uwazasz ze nasilaja mu one leki i depresje ?

peszel:
"Większość skutków ubocznych jakie wymieniłeś wystąpiła przy GHB/GBL a nie występowały nigdy przybenzodiazepinach również branych w ciągu, dodatkowo w porównaniu do GHB znacznie ciężej je przedawkować."

ktore skutki nigdy nie wystepuja przy benzo ktore wystepuja przy GHB ? zwlaszcze te pogrobione...
to ze np u ciebie niektore nie wystepuja nie znaczy ze u innych nie wystapia, najlepiej porownac skutki uboczne jakie moga wystapic i wystepuja najczesciej przy Xyrem i przy Xanaxie, i nie subiektywne odczucia ludzi tylko sprawdzic na ulotkach leku [!!]
ciezej je przedawkowac bo ? GHB masz w plynie a benzo ladnie podzielone i posegregowane w tabletkach ? fakt ze stroma przy ghb jest wieksza, ale gdyby ghb bylo ladnie podzielone w kapsulkach i ladnie zapakowane a do tego lekarz by przepisal np maksymalnie 2 kapsulki na raz 3x na dobe co 4godziny i przedstawil etykiete stosowania i pouczyl co do skutkow ubocznych jak to ma miejsce przy kazdym leku to stosowanie ghb bylo by rownie bezpiecznie co stosowanie benzo...
mowisz ze GHB moze spowodowac nagly zgon (przy wysokich dawkach) ale jak juz tak patrzymy to chyba lepszy nagly zgon niz urwany film na benzo...

peszel:
"Działa lepiej, niby dlaczego? Lęki świetnie usuwają benzodiazepiny, dodatkowo działają znacznie dłużej, a i nikt nie przepisuje benzodiazepin na depresje, bo poprostu one w żaden sposób na to nie działają, depresja nie ma nic do GABA"

niby dla czego ? porownaj profil dzialania GHB np do xanaxu oraz skutki uboczne, nie bede ci wszystkiego podawal na tacy, sam troche poszukaj,
benzo swietnie usowaja leki ? a GHB nie ?
nikt nie stosuje benzo na depresje ? poczytaj fora o tej tematyce, zobacz co lekarze przepisuja ludziom, prosze cie zebys nastepnym razem przygotowal sie bardziej do rozmowy i poszperal troche, poszukal wiadomosci na dane tematy...
xanax - "Krótkotrwałe (do 4 tyg.) leczenie umiarkowanych lub ciężkich stanów lękowych. Zaburzenia lękowe uogólnione. Lęk napadowy z agorafobią lub bez niej. Zespoły lękowo-depresyjne." i choc benzo powinno sie stosowac krotko to lekarze nieraz ciagna takie kuracje przez pare miesiecy...
tu nie chodzi tez glownie o depresje, ale np o stany lekowe, fobie itp przeciez podaje sie tez benzo takie jak xanax gdy pasazer boi sie latac, dostal silnego szoku, albo przezyl jakies traumatyczne przezycie, widzial smierc bliskiego itp lub w mocnych stanach kryzysowych gdy dana osoba chciala targnac sie na swoje zycie, wedlug mnie w takich przypadkach swietnie sprawdzilo by sie tez GHB zwlaszcza ze ma mniej skutkow ubocznych i mniej obciaza organizm...

peszel:
"GHB też, zresztą pisząc o uzależnieniu pamiętaj że przyjmując GHB 3x dziennie nie jesteśmy 24h/7 pod wpływem a w przypadku benzodiazepin sposób przyjmowania czy sam okres połtrwania powoduje że substancja krąży w nas 24/7"

tak ghb tez uzaleznia, ale sprawdz najpierw co szybciej uzaleznia, ja ci podaje przyklady i argumentuje, prosze cie zebys robil podobnie, poczytaj na temat xyrem(ghb), badania, artykuly, poczytaj wypowiedzi ludzi stosujacych xyrem(ghb), poczytaj na zagranicznych forach o narko jak ludzie biora rekreacyjnie ghb ile czasu w jakich dawkach i po jakim czasie wystepuje tolerancja i uzaleznienie, potem to samo zrob z benzo i porownaj...
a to ile jest w organizmie benzo do mnie nie trafia, w jednym watku argumentujesz na plus ze benzo ma dlugi okres poltrwania a teraz piszesz zebym zwrocil uwage przy uzaleznieniu bo benzo ma dlugi okres poltrwania, widzisz dluzszy okres poltrwania ma swoj plus jak i minus, tak samo jak krotki okres poltrwania przy ghb ma swoje minusy jak i plusy...

peszel:
"To raczej normalne że tolerancja rośnie, szczególnie gdy bierze się substancje w dzień gdy cały czas mamywgląd do tego jak działa (w przeciwieństwie do braniana sen), powiedz mi czy nie zauważyłeś nigdy żeby użytkownicy giebla wspominali coś o rosnącej tolerancji?"

my tu rozmawiamy o GBL czy o GHB czy ja cos pisalem na temat GBL i fobiach depresji i lekach ?
jak pisalem jezeli uwazasz ze to bez roznicy czy GHB czy GBL to tracisz swoj a przedewszystkim moj czas... czy widziales zeby komus po paru dniach na GHB w niskich dawkach (typowych leczniczych a nie rekreacyjnych) porownujac do dawek leczniczych benzo , nastapila juz tolerancja ? a wiec w jakims stopniu uzaleznienie fizyczne ? nawet przy agresywniejszym GBL tak niema...

peszel:
"Znowu moim zdaniem argument z dupy, sam na sobiedoświadczałem silnego osłabienia zdolności umysłowych podczas działania ghb, sądze że w obu wypadkach to jest oczywiste ze względu na wpływ na GABA"

podczas dzialania ghb czy gbl ? czy owe oslabienie zdolnosci byly przy wysokich rekreacyjnych dawkach ? czy niskich dawkach przekladajac dawki lecznicze benzo ? czyli jakies 1 - 2g GHB ?
ARGUMENT Z DUPY ? prosze bardzo nie znalazlem porownania ghb do xanaxu ale mam GHB do LORAFENU (lorazepam):
http://translate.googleusercontent.com/ ... TmDcl3txwg

peszel:
"Dlaczego uważasz że ludzie na tym forum "dla narkomanów" mogą ulec jakiejkolwiek propagandzie na temat jakiejś substancji? Większość ludzi przekonała się na sobie jak to działa i wyrobiła sobie swoje zdanie z własnego doświadczenia.
Jak długo zażywasz GBL?"

czemu ? wystarczy poczytac wypowiedzi forumowiczow, tu przeciez znaczna wiekszosc osob interesuje zeby owa substancja dawala ostro w palnik, nawet gdyby to bylo za cene robienia pod siebie, a informacje ? wiedza ? im styknie to co uslyszeli w mediach, gazecie czy tv po co tracic czas na zdobywaniu wiedzy i czytaniu jak mozna ten czas wykorzystac na nastukanie siem... przejzyj na oczy

i patrzac na dzialanie benzo i ghb nie chodzi o samo dzialanie przeciwdepresyjne a cale spektrum dzialan jako lek USPOKAJAJACY (dzialanie antydepresyjne, antylekawe, nerwice, fobie itp).
Rejestracja: 2012
  • 1870 / 58 / 0

No prosze nie jestem sam, chociaz ci doktorzy i naukowcy sa po mojej stronie, wedluch nich GHB ma duzy potencjal jako alternatywny lek na depresje..

Forum teraz sie oburza zapewne - "jak to przeciez to tylko maskuje i poglebia, nadaje sie tylko do cpania, przeciez to narkotyk a nie lek i wogule, pffff...."

Aaa no tak to :

-----------------------------------------------------------
Ponownie GHB: sierocy lek czy nowy model, leku antydepresyjnego ?

J Psychopharmacol. 2012 May; 26 (5) :618-28. doi: 10.1177/0269881111421975. Epub 2011 17 września.

Klinika zaburzeń afektywnych i General Psychiatry, University Hospital Psychiatry, University of Zurich, Zurych, Szwajcaria. oliver.bosch @ puk.zh.ch

Streszczenie
Od 6 lat głównym mechanizmem działania leków przeciwdepresyjnych jest hamowanie wychwytu monoaminy ze szczeliny synaptycznej. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI inhibitory) oraz leki przeciwdepresyjne nowej generacji, wywieraja swoje przeciwdepresyjne działanie przez ten sam mechanizm. Podjęto wysiłki w poszukiwaniu srodkow farmakologicznych na rzecz poprawy objawów depresji. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA), jest jednym z głównych leków, branych pod uwage jako lek alternatywny. Gammahydroxybutyrate (GHB) został opracowany jako doustny analog GABA. Był testowany na zwierzętach i na ludziach. Testowany pod katem snu, niepokoju, depresji, anhedonii z obiecujacymi rezulatatami. Jednak wzrost benzodiazepin i trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych odsunal GHB od badan nad możliwym alternatywnym leczeniem. GHB jest agonistą receptora GABA (B) oraz GHB z unikalnym spektrum behawioralnym, neuroendokrynnym i dzialaniem na plaszczyznie snu, zapewnia poprawe w różnych zaburzeniach, takich jak narkolepsja, sennosc w ciagu dnia, choroba Parkinsona i fibromialgii. Chociaż zakazano GHB w USA pod koniec 1990r. ze względu na wykorzystywanie i przedawkowywanie, to później został on zatwierdzony w leczeniu narkolepsji. Nowe metody badawcze oraz rozszerzony widok na inne systemy neuroprzekaźnikowe w celu leczenia depreji, przywrocil GHB z powrotem na scenę. Ten artykuł omawia skutki neurobiologiczne i unikalne GHB, jego potencjalne nadużycia i ewentualną role jako substancja modelowa dla rozwoju, nowych strategii leczenia farmakologicznego w zaburzeniach depresyjnych.

Link (pl): http://translate.googleusercontent.com/ ... rk0zqd3C3g

Link (oryg. Tekst ang.): http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21926421/
-----------------------------------------------------------

Niestety nie ma wgladu w owy artykul, poniewaz jest on platny, ale co nam to streszczenie mowi?
Juz duzo wczesniej GHB brano pod uwage jako skuteczna alternatywo dla lekow antydepresyjnych, byly prowadzone owocne badania pod tym katem, ale przez wysyp roznych benzo i trojpierscieniowych lekow antydepresyjnych, GHB zostalo odsuniete w cien, lecz niedawno badacze znow sie nim zainteresowali, szukajac alternatywy/nowej generacji leku antydepresyjnego (powyzszy tekst zostal wydany w 2012 maju).

=============================

Co do silnego osłabienia zdolności umysłowych podczas działania ghb, o ktorych wspominal peszel, to oprocz wczesniejszego linka do badan, przetlumacze jeszcze tekst z innej stronki:

Wpływ na uwage, koordynacje....:
"Doustne dawki GHB 1-2 g wykazaly, ze nie pogarszaja koordynacji i umiejętności związanych z jazda, ani nie zwiększają efektu niskiej dawki alkoholu. Podobne, doustne dawki 12,5-25 mg / kg GHB nie miały wpływu na uwage, czujność, pamięc krótkotrwała lub koordynacje psychomotoryczna, choć subiektywne zawroty głowy lub otępienie występowało u 50-66% pacjentów, ktore mijaly po 30-60min. Ważne aby miec na uwadze, że dawki stosowane w badaniach laboratoryjnych do dnia dzisiejszego były znacznie poniżej zarówno rekreacyjnych i nadużywanych dawek GHB."

[!!!!] TESTY BYLY PROWADZONE W WARUNKACH LABORATORYJNYCH I W SCISLE OKRESLONYCH DAWKACH, NIE NALEZY WSIADAC DO AUTA PO GHB, ANI PROWADZIC ZADNYCH POJAZDOW MECHANICZNYCH [!!!!]
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 83 / 1 / 0

Witajcie. Odkryłam niedawno błogie działanie GBL (tzn. odkryłam idealną dawkę, każdemu polecam zaczynać od małej ilości) - mam bardzo istotne pytanie ....

Czy GBL może sprawić, że urosnę do góry z 2 cm? Nie pytajcie dlaczego, po prostu chcę, udało mi się podskoczyć 2 cm (na przestrzeni 18-19 lat) :-D myślę, że wciąż są szanse, dlatego czemu by nie wspomóc się gieblem... Proszę o odpowiedź kogoś kompetentnego w tej sprawie!!!
Posty: 228 Strona 4 z 23
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1197 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Magentamagic i 1 gość