GBL FAQ v.1.2

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 2 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2007
  • 750 / 7 / 0

UWAGA, FAQ jest w tej chwili mocno nieaktualny. Zawiera wiele informacji, którymi nie radzę się sugerować. Niedługo powstanie nowy - Fenetylamina

AKTUALNIE FAQ ULEGA GRUNTOWNEMU PRZEBUDOWANIU.

GBL - FAQ


- Co to jest ten GBL?

GBL, czyli gammabutyrolakton, to substancja używana przez normalnych ludzi do czyszczenia felg. Ćpuny używają go do ćpania. Jest to przeźroczysty płyn o smaku i zapachu rozpuszczalnika. Rozpuszcza farby i niektóre plastiki. Informacje o budowie cząsteczki itp. znajdują się na wikipedii.


- Czy GBL jest w Polsce legalny?

Jest legalny. Nielegalna jest jego pochodna, GHB, występująca w postaci proszku. Warto zauważyć paradoks w którym GBL jest metabolizowany w ludzkim organizmie do nielegalnego GHB.


- Skąd wziąć giebla?

Wiem, ale nie powiem. Należy poszukać, co wcale nie jest trudne. W końcu wszyscy chcemy, aby nasz GBL był legalny i łatwo dostępny. Ciekawskim i poszukującym polecamy wynalazek duckduckgo.


- Jak brać GBL?

UWAGA: GBL jest substancją, którą niebywale łatwo jest przedawkować, dlatego NIE WOLNO odmierzać go 'na oko', lub co gorsza dolewać go innym osobom bez ich wiedzy. Do dawkowania GBLa powinno się stosować małą strzykawkę lub jakąś miareczkę o odpowiednio małej skali. GBL należy brać odpowiedzialnie. Jest to najważniejsza zasada. Gibl jest gęstszy od wody i opada na dno szklanki. Przed spożyciem wstrząsnąć.
Giebeel przeżera plastik, więc należy odpowiednio dobrać pojemnik. Warto myć ręce po aplikacji, chyba że ktoś lubi odciśnięte na klawiaturze linie papilarne i wyżarte klawisze.


- Jakie są efekty spożycia GBL?

W zależności od dawki, GBL może działać pobudzająco, euforyzująco i w końcu silnie usypiająco. Efekty można porównywać do alkoholu, jednak nie są one identyczne. Na niektórych działa afrodyzjakalnie, aczkolwiek seks jest tutaj zaspokojeniem typowo "zwierzęcej" potrzeby, nie ma miejsca dla jakiś wyższych uczuciowo doznań.

(Przykładowe) dawki:

1-1,5ml - działanie jest lekko wyczuwalne, może wystąpić delikatne pobudzenie i poprawa humoru. Działanie porównywalne do dwóch piw.
1,5-2,5ml - działanie mocno wyczuwalne, bardzo dobry humor aż do euforii (szczególnie przy muzyce), zawroty głowy, chęć rozmowy. Czasem duże pobudzenie seksualne. Trzeźwość umysłu większa niż w przypadku alkoholu. Równoważnik 4-5 piw.
2,5ml i więcej - chwila euforii, a następnie potężna potrzeba snu. Opadanie powiek, przysypianie. Przy większych dawkach można dosłownie zasnąć na stojąco. Jest to w zasadzie objaw przedawkowania. Czasem dochodzą do tego wymioty, drgawki, niekontrolowane zachowanie przy braku świadomości. Po większej dawce człowiek często zapada w kilkugodzinny sen, po którym budzi się całkiem trzeźwy.

Efekty pojedynczej dawki utrzymują się od 45 min do 1,5 godziny.
Ogólnie można powiedzieć, że mniejsze dawki działają euforyzująco, a większe mocno odurzająco.
Dawki powyżej 2,5ml nie są dla ludzi nieobytych z GBLem, bo po prostu można sobie zrobić krzywdę.

UWAGA UWAGA UWAGA -> dawkowanie różni się w zależności od osoby - niektórzy zasypiają już przy 1,5ml, inni nic nie czują po 3ml.


- Ile na pierwszy raz?

Warto zacząć od małej dawki, żeby przekonać się jak substancja zadziała na organizm. 1ml jest dobrą opcją na początek. Potem dawkę można zwiększać co np. 0.2ml, aby dojść do tej satysfakcjonującej. Należy pamiętać, że na moc działania wpływa wiele czynników, np. pusty żołądek, waga danej osoby czy też odporność na alkohol.

UWAGA -> lepiej nie dolewać za szybko następnej dawki, bo można się nieprzyjemnie zdziwić. 45 minut do godziny powinno wystarczyć


- Czy występuje tolerancja?

Z autopsji wiem, że tolerancja przy umiarkowanym używaniu występuje w małym stopniu lub w ogóle. Dawka 2ml robi tak jak dwie butelki wcześniej.
Jednak niektórzy donoszą, że musieli zwiększać dawkę do 3ml, a nawet 3,5ml. Ujawnia się to szczególnie w przypadku uzależnienia. GBL wykazuje tolerancję krzyżową z alkoholem, lecz ogólnie jest to kwestia indywidualna.
Trzeba pamiętać, że kobiety są bardziej wrażliwe za GBL ze względu na małą masę.


- Jak wygląda kac po GBL?

O dziwo po niskich dawkach kaca praktycznie nie ma. Człowiek pod koniec działania po prostu trzeźwieje. GBL to prosta cząsteczka, jest rozkładana przez enzymy we krwi i w żołądku na dwutlenek węgla i wodę, nie pozostawia szkodliwych metabolitów.
Przy dużo większych dawkach kac może wystąpić. Następnego dnia odczuwa sie niechęć do owego specyfiku i lekkie 'wypranie'.
Niektórzy zauważają, że w przypadku przedawkowania, zaśnięcia i obudzenia się po standardowych 2-3h następują nieciekawe efekty żołądkowe (zgaga, uczucie "ciężkiego żołądka")


- Czy GBL jest szkodliwy?

Każda substancja używana w nadmiarze jest szkodliwa. GBL to rozpuszczalnik, należy więc mieszać go z odpowiednią ilością płynu. Woda nie jest dobrym rozwiązaniem, bo GBL ma bardzo niefajny smak. Dobra jest szklanka coli, a najlepszy jest jakiś gęsty sok, np. kubuś. GBL używany sporadycznie prawdopodobnie nie wpływa w żaden sposób na zdrowie. Jednak spożywany codziennie, może powodować problemy ze snem i w skrajnym przypadku uzależnienie.


- Co zrobić z człowiekiem, który przedawkował?

Stan po spożyciu zbyt dużej dawki GBLa przypomina śpiączkę. Delikwent nie reaguje na bodźce, śpi na byle czym w
zupełnie dowolnej pozycji i wygląda ogólnie na konającego. Osobę taką należy ułożyć w wygodnym miejscu i tyle, warto ułożyć go w pozycji uniemożliwiającej zakrztuszenie się ewentualnymi wymiocinami.
Po maksymalnie dwóch-trzech godzinach powinien się obudzić i funkcjonować całkiem sprawnie.

W przypadku przyjęcia dawki dużo większej niż rekreacyjna, albo intensywnego mieszania z alkoholem może nastąpić depresja układu oddechowego. Są to przypadki raczej rzadkie, ale należy zwrócić uwagę czy zgiblowany człowiek jeszcze oddycha :)


- Czy od nadmiaru GBLa można zejść?

Według wikipedii dawka 10ml jest śmiertelna, według pewnych badań na szczurach dawka 700ml jest śmiertelna. Pewne jest to, że nie warto tego sprawdzać. Na forum zdarzały się przypadki spożycia 30ml na raz i nikomu nic się nie stało (nie licząc połowy dnia wyciętej z życiorysu).

- Jak wygląda zgiblowany człowiek?

Normalnie, a jak ma wyglądać? Po wyższych dawkach źrenice mogą być rozszerzone i szkliste, a twarz może lekko zsinieć. Człowiek który przedawkuje, nie wygląda w ogóle bo śpi.


- Czy GBL można mieszać z alkoholem lub innymi narkotykami?

Na pewno nie, jeśli GBL jest dla ciebie czymś nowym. Dużo osób jednak miesza gibla np. z piwem, uzyskując całkiem przyjemny efekt - działanie alkoholu i GBL wzajemnie się wzmacnia. Wadą takich miksów jest duże prawdopodobieństwo przedawkowania. Moja rada - nie mieszajcie GBLa z wódką.

Co do innych narkotyków - GBL bardzo dobrze komponuje się ze stymulantami, tutaj wybór zależy od tolerancji : może być mocna kawa, energy drink, efederyna bądź amfetamina. Miks ten eliminuje w pewnym stopniu ryzyko zaśnięcia ponadto potęguje euforyczne działanie naszej substancji.

Lepiej nie stosować gibla z opioidami, grozi to depresją układu oddechowego, wystarczy spojrzeć na doświadczenie użytkownika tehacek :
ja wzialem 1ml (pierwszy raz z gbl) w nocy, koło północy. rano tego dnia jadłem buprenorfine.
obudziła mnie dziewczyna, kiedy zacząłem dusisć sie przez sen. przez dobre 1,5min walczyłem o oddech, potem powolutku udało mi się go sprowadziź spowrotem.
także przestrzegamy.

Z DXM działa mocniej, lecz bardziej euforyzująco i zmulająco. W przypadku tego miksu polecam zastosowanie nie większej niż 70% normalnej dawki GBL.

Giebl może okazać się przydatny w wypadku BadTripa po psychodelikach - może odgonić złe myśli lub wręcz uśpić.
W połączeniu z benzydaminą, na krótki czas wyłącza działanie tej pierwszej (przynajmniej u mnie i u użytkownika SiNy - dopisek Jezus)- Czy GBL nadaje się jako środek na sen?

Po GBLu bardzo łatwo jest zasnąć, jednak sen ten trwa zwykle 2-3 godziny. GBL rozregulowuje niektóre receptory w mózgu, powoduje to wybudzenie i chęć 'zrobienia czegoś'. Można się wprawdzie uśpić kolejną dawką, lecz jest to błędne koło. Po gieblu ciężko się dobrze wyspać.


- Czy po GBL można prowadzić samochód?

Absolutnie nie. GBL jest dużo bardziej zdradliwy i nieobliczalny niż alkohol. Można po prostu przysnąć za kierownicą.
Pijany kierowca to nic w porównaniu ze zgiblonym kierowcą.


- Czy GBL uzależnia?

Przy odpowiednio długim i częstym zażywaniu można się uzależnić psychicznie i fizycznie. Objawy po zaprzestaniu brania po dłuższym ciągu to m.in. drgawki, pocenie się, zły nastrój lub nawet depresja, bezsenność, paranoje... Po kilku dniach abstynencji dolegliwości te mijają.


- Wpływ GBL na hormon wzrostu

Wikipedia podaje, że GHB (do którego nasz GBL jest metabolizowany w organizmie) pobudza wydzielanie hormonu wzrostu. Efekt ten związany jest z oddziaływaniem GHB na receptory muskarynowe, poprzez zwiększone wydzielanie acetylocholiny.


Odnośniki do dodatkowych informacji

http://www.doctordeluca.com/Library/Det ... 7-2-01.pdf
raport z przypadków symptomów odstawiennych ghb/gbl (ludzie umierali z powodu nagłego odstawienia a nie przedawkowania)

http://psy.psychiatryonline.org/cgi/con ... ll/42/1/83
inny raport na ten sam temat

http://www.drugs-forum.com/forum/showthread.php?t=43390
http://www.bluelight.ru/vb/showthread.php?t=328200
inne fora gdzie ludzie opisują swoje atrakcje z odstawiania

(za linki dziękujemy użytkownikowi happypills)
Całokształt: vart
Drobna korekta : Jezus oraz SiNy
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2009 przez Syn Bozy, łącznie zmieniany 11 razy.

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 250 / 3

Ok, temat zamykam. W końcu się za to biorę. Efekty niebawem.

Wzory stosowania syntetycznych katynonów a objawy depresyjne i parafunkcyjne zachowania ustne

Ciekawy artykuł, z tych zaawansowanych. W bonusie badania na użytkownikach naszego forum.

Handlarz dopalaczami w rękach policji. Detektywi obserwowali go od kilku dni

Sądził, że uda mu się pozostać anonimowym. Z błędu bardzo szybko wyprowadzili go policyjni detektywi, codziennie zbierający informacje oraz wszelkie sygnały o pojawiających się na rynku narkotykach.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 796 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: justrelax i 0 gości