wenlafaksyna/wortioksetyna/fluoksetyna - to główny lek na stany depresyjno-lękowe.
Pregabalina - Dodatkowy na lęki - z niej chciałbym jako pierwszej zejść, ale muszę mieć ustabilizowane jako tako samopoczucie.
Mirtazapina/Olazapina - głównie na sen ( tu w małych dawkach typu 15 mg mirtazapiny lub 5 mg olazapiny). I tu jedyny plus że sen mi dobrze uregulowało.
MPH - podstawowy lek na ADHD - na początku dużo mi pomagał, teraz średnio.
I moje samopoczucie złe raczej nie wynika z leków, po wenlafaksynie bywałem zbytnio pobudzony ale tak wewnętrznie tzn. wewnętrzny niepokój + duża potliwość, obecnie jestem na etapie zmniejszenia do 150mg i widzę że np. potliwość mi mineła.
Ale jednocześnie nie miałem tak że przejdę kawałek i od razu nie mam siły, czy nawet przejdę się po domu, i od razu objawy jak wymieniłem wyżej, zresztą w RTG wyszły mi zmiany pozapalne ( może po covidowe, choć go nie przechodziłem, przynajmniej objawowo), spirometria średnio, kardiologa i pulmunologa mam w przyszłym tygodniu. )
Dlatego sam nie wiem czy wortioksetynę brać jako główny lek czy fluoksetynę ?
Btw. wiecie z czego może wynikać to że w połowie miesiąca robiłem badania i wartość trójglicerydów wyszła mi ponad 400, a 10 dni później już w normie około 100 ?
żeby fluoksetyna zadziala tak jak za każdym razem? W lipcu miałem poop out, przestala działać. Probowalem sertraliny ale po 3 miesiacach rezultat jest slaby. Tylko fluoksetyna pomagała i wierzę, ze po przerwie znów zadziala. 3 miesiące jak nie biore fluoksetyny cz taki czas wystarczy na to by receptory znów stały się wrażliwe kak prz pierwszych weksciach na ten lek? Czy sertralina, którą teraz biorę sprawia ze ten czas musi być dłuższy, musi to być kilka miesięcy bez zadnego Ssri? Czy komuś z was udało się z sukcesem powrócić do fluoksetyny po tym jak nie zadziałała prawidłowo albo przestała działać. Kiedy próbować jeszcze raz? Może spróbować innego zamiennika? Nie wierzę, że lek który działał 18 lat nagle dziala zupełnie inaczej. Na zagranicznych forach można przeczytać, że po poop outach ludzie wracają do prozacu i działa, ale zwykle przerwa była dłuższa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.