Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1611 • Strona 151 z 162
  • 65 / 3 / 0
Mam pytanie i czy to możliwe. Szukam leku który zwiększy mi serotoninę i dopamine. Już pisałam kilka postów nie będę się rozpisywać. Byłam w szpitalu 2 razy. Za 2 ponieważ sulpiryd spowodował zespół neuroleptyczny później brintelix zrobił to samo... Mam 1 raz w życiu depresję wcześniej typowy GAD z napadami paniki. Na reddit kilka osób pisało że mikro dawki 2-5mg pomoglo im właśnie z motywacja depresja trochę z lękami. Wiem że po normalnej dawce min10-20mg wystąpi u mnie ZZN bo wciąż mam depresję ale ktoś mądry mógłby się wypowiedzieć czy taka dawka zablokuje te receptory 5ht2c i wlasnie dopamina wzrośnie? Może stąd ten efekt? Wiadomo że przy wysokich dawkach to już będzie typowa serotonina i raczej mało dopaminy. Nie mam pojęcia jak podnieść i to i to lekami. Próbowałam już chyba wszystko tzn gdyby nie ta dopamina to pewnie fluo albo brintelix byłyby ok.
  • 500 / 18 / 0
@Anszuaa03 Na czym Ci zalezy ? Bo fluo co by nie było odhamowuje dopamine w korze przed czołowej.
  • 65 / 3 / 0
@PeTek89 zalezy mi na dopamine i serotonine. Rozumiesz nigdy nie miałam. Problemów z dopamina zawsze było jej wręcz za dużo i noradrenaliny. Kiedyś olanzapina plus duloksetyna wyciągnęły mnie z ciężkiego GADu z atakami paniki. Teraz neuroleptyki i nawet antydepresanty wywołują zespół neuroleptyczny lekarze nie umieją mi pomóc bo leku stricte na dopamine w sumie nie ma ani sdri. Więc szukam jakieś kombinacji. I tak myślę czy ta mała dawka fluo właśnie by nie zadziałała na dopamine i delikatnie na serotoninę. Jest kilka osób na tym reddit co stosowało mikrodawki kilka lat nawet. Ale nie mieli w sumie takiego problemu jak ja. Mam fluo w domu ale boję się stosować po tym co przeszłam w szpitalu. Wiadomo zawsze mogę odstawić jak coś zacznie się dziać. A ja to w sumie czuje bo jak spada dopamina to rosną mi leukocyty co jest 1 objawem w ZZN i bolą mnie węzły chłonne w pachwinach. Byłam w szpitalu z tym ale oni mieli to w dupie. Myślisz że ta micro dawka coś pomoże na dopamine zablokuje 5ht2c? Może o to chodzi z tą mała dawka? Podeślę link
https://www.reddit.com/r/Nootropics/com ... are_button
Tutaj drugi
https://www.reddit.com/r/Nootropics/com ... are_button
Więc są osoby co te mikro dawki. Pomagają i podnosza libido? No to chyba musi być jakieś dopaminowe działanie?
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2022 przez Anszuaa03, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 102 / 17 / 0
@Anszuaa03 Jeżeli już to próbuj raczej z sertraliną a nie z fluo, to sertra w maks dawce 200mg działa ponoć również na dopamine.
  • 500 / 18 / 0
@Anszuaa03
To próbuj z sertraliną ale nie gwarantuje Ci , że zadziała bo może mulić . Ja jak brałem pierwszy raz to juz 100 mg działało na dope ale to było za mocne.
  • 34 / 1 / 0
Witam. Leczę się na nerwicę lękową. Obecnie od jakichś dwóch lat biorę 30mg duloksetyny, ale powoduje ona u mnie wyjątkową senność i totalne lenistwo. Chciałbym spróbować fluoksetyny - czy to dobry pomysł? Czy można "przeskoczyć" z jednego leku na drugi z dnia na dzień?
  • 41 / 1 / 0
Rano biorę nalt, ashwagandę i żeń szeń. Dziś dopisano mi fluo 20mg do brania rano. Gryzie się to? Wiem, że dziurawiec jest zakazany (a dziś rano odebrałem paczkę z dziurawcem heh).
  • 5 / / 0
01 kwietnia 2015Ricah pisze:
alkohol zaburza wydzielanie serotoniny - spieprzy Ci sie efekt leczenia. Bardzo czesto efekt maleje do zera przy piciu, takze lepiej sobie odpusc.
Z mich informacji medycznych wyczytałem że picie alkoholu przy fluoksetynie powoduje większe zatrucie alkoholowe, ale potęguje działanie fluoksetyny, więc są plusy i minusy tej sytuacji…
  • 4660 / 778 / 0
Nie sądzę żeby tak było i że alkohol będzie wzmacniał fluoksetyne, prędzej bym się spodziewał tego że po prostu Ci spierdoli kuracje i tyle, co przy SSRI i alko jest normą.
  • 3 / 1 / 0
alkohol nie to że potęguje działanie medyczne, co często potęguje (albo zwiększa szansę na) efekty uboczne fluoksetyny. I nie tylko jej, ale ogólnie wielu antydepresantów. I podobnie w drugą stronę, efekty uboczne alkoholu mogą stać się silniejsze. To są cechy silnie osobnicze, może się skończyć po prostu na lekko zwiększonym otumanieniu, ale może dolecieć aż do zezgonowania, a z drugiej strony mogą dojść także rozmaite efekty specjalne z palety "bardzo rzadko" fluoksetyny.
ODPOWIEDZ
Posty: 1611 • Strona 151 z 162
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.