Filtry węglowe - wątek ogólny.

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

• 361 / 1 / 0

nie wiem czy wentylator komputerowy przepchnie powietrze przez wegiel a co do ilosci to pokombinuj bo tego nie idzie powiedziec bo nie wiemy ile krzakow jakiej odmiany tam jest a nawet jakbys nam powiedzial to nikt z glowy tego tez nie bedzie wiedzial... metodą prob i błędow dojdziesz w koncu.

• 463 / / 0

myslę ze taki filtr sie nie sprawdzi ... za mała powierzchnia filtrująca (powierzchnia węgla) w stosunku do wymaganej wymiany powietrza w boxie ... bedzie to poprostu nieskuteczne ...

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Eksperci: sztuczna inteligencja może wspomóc leczenie uzależnienia od alkoholu

W Internecie dostępna jest darmowa aplikacja, która może wspomóc osoby uzależnione od alkoholu w zmaganiach z nałogiem. "To unikatowe rozwiązanie, jedno z dwóch na świecie opartych na sztucznej inteligencji".
  • 191 / / 0

Czy te filtry od okapów z allegro są takie do nałożenia po prostu na rurę czy trzeba się bardzo gimnastykować?
  • 8 / / 0

Wszystko co chciałbyś wiedzieć, a nawet więcej i tak tego nie przeczytasz, bo tego w h:
http://www.zatorski.net/19/Praca_magist ... tywne.html
Może komuś jednak pomoże:P
  • 50 / / 0

ja mam takie pytanko czy jak wytnę z filtru węglowego kółeczko tak żeby zakryło wylot powietrza i za tym kółeczkiem dam wentylatorek to pomoże coś?:) wiecie za bardzo się nie znam na filtrach :)
  • 755 / 9 / 0

Z tego coslyszalem, niektorzy ludzie czytali, ze efektywniejsze okzalalo sie przepychanie od przeciagania powietrza przez filtr -> tzn, ze lepiej, zeby wentylator wpychal powietrze do filtra, ktory stoi miedzy wentylatorem a wylotem, niz zeby wentylator wciagal powietrze, na drodze ktorego stoi, do filtra, a nastepnie pchal je dalej do wylotu.
To jedno.

Po drugie, mozna znalezc w internecie firmy, ktore za 150-300 zlotych wysylaja worek wegla na przynajmniej 10-15 sezonow.

Po trzecie, majac juz wegiel, nalezy zakombinowac w taki sposob, aby jak najwieksza objetosc powietrza wchodzila w kontakt z jak najwieksza powierzchnia wegla podczas filtracji.

Nie wiem co jeszcze moglbym powiedziec w temacie... Moze jedynie to, ze nie warto oszczedzac na wentylatorze :)
  • 279 / 1 / 0

jak chcesz to robić po amatorsku to zadbaj o uszczelnienie boxa żeby powietrze nie wychodziło bokami. Wiatraczek który wypycha powietrze dajesz przed filtrem czyli: Box--->wiatrak----filter. I najlepiej wiatrak i filter połączyć ze sobą poprzez rurę wentylacyjną (ok 24zł/m w marketach budowlanych) lub w inny sposób żeby powietrze z wiatraczka nie spieprzało bokami. Woreczek płócienny lub od biedy chusteczki z węglem aktywnym formujesz w takiego placka żeby ci całą tę rurę zapchał i w sumie to tyle ;D
  • 422 / / 0

najlepsza metoda na samoróbkę filtru które znam to:
*bierzesz rurę - najlepiej o takiej średnicy którą łatwo włączyć do układu wentylacyjnego - np wciskając w inną rurę czy jak to tam u ciebie działa - polecana długość to około 15cm i lepiej nie dawać mniej - jak chodzi o średnice to jest ona zależna od wielkości hodowli itp- nie przesadź - to nie musi być rynna, ale coś o szerokości kartonowej rolki od papieru toaletowego może dać za mały przepływ powietrza
*kawałek pończochy albo koszulki albo jakiegoś niezbyt grubego materiału przycinasz na wymiar, żeby obejmowało wylot rury plus parę centymetrów na zakładkę na krawędzi - potrzebujesz 2 takie kawałki - po jednym na każdy koniec
*zakrywasz jeden koniec materiałem, oblepiasz krawędź rury dookoła taśmą (lepiej użyć szerokiej - jak do pakowania) i odwracasz do góry nogami
*kładziesz na jakimś kawałku gazety albo papieru i wsypujesz węgiel do środka - na tyle, żeby doszło do samej góry na płasko, staraj się w ogóle tego nie ubijać można potrząsać - gęstość to kwestia wyczucia - dużo zależy tutaj od tego jak drobny jest węgiel, jak przyblokuje przepływ to przesadziłeś, jak po położeniu na płasko zrobi się szczelina na górze to byłeś za skąpy
*przykrywasz 2gim kawałkiem materiału i oblepiasz taśmą krawędź
*właściwie można iść na piwo bo filtr jest zrobiony - wystarczy włączyć go do obwodu i gotowe
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013 przez Cyrio, łącznie zmieniany 3 razy.
Użytkownik nieaktywny
  • 3 / / 0

przed filtr węglowy zawsze dawajcie arkusz waty filtracyjnej np Aqua shut czy jakoś tak dostępny w sklepach akwarystycznych do filtrów akwariowych
część zapachu pochodzi z pyłków podczas kwitnięcia po zastosowaniu "filtra cząsteczek stałych" zmniejszamy obciążenie filtra węglowego
  • 461 / 4 / 2

Załóżmy że mam growboxa zrobionego ręcznie, jeden wentylator nawiewający od spodu, i wylot pasywny zrobiony u góry. Czy w takim wypadku wystarczy że włożę do tego wylotu kolanko PCV i przy wylocie umieszczę filtr węglowy do okapu by pozbyć się problemu zapachu?

Ogólnie wcześniej miałem boxa bez żadnej wentylacji a pomimo to roślinki sobie rosły z samym tylko wylotem pasywnym u góry. Sprawdzało się to bo miałem świetlówki które nie wydzielały dużo ciepła.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2014 przez Rahciah, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata