Niesłychanie atrakcyjne są doniesienia o wpływie na układ GABA i możliwość regeneracji układu po lekach działających na układ tego neuroprzekaźnika. Życie ze słabo działającym GABA jest udręką, dlatego leki o mechanizmie aktywującym ten układ są często ordynowane w przypadku różnych problemów. Niestety, życie to nie bajka, a odstawianie takich leków to wręcz horror. I tutaj pojawia się magia, gdyż w badaniach na gryzoniach zauważono, że BPC 157 podawane równolegle z diazepamem (lek z grupy benzodiazepin) zmniejsza tempo budowania tolerancji, poprawia efektywność działania i pomaga zachować homeostazę kompleksu receptora GABA. Spoza doniesień laboratoryjnych, wielu internautów raportuje korzyści (niekiedy wręcz nieprawdopodobne) z włączenia BPC-157 podczas odstawiania leków gabaergicznych.
03 stycznia 2021Master1 pisze: Na moje to im wyższe dawki Fenia to tymbardziej podobny do gbl.
Dawka 6 g wywołała u mnie stan jak po 2 ml, tyle że utrzymujący się wiele godzin. Także męczący stan.
bo ja jadłem fenibuta w ciągach do 15-17g dziennie i czułem się rewelacyjnie wystrzelony całymi tygodniami. Żadnego męczącego stanu.
08 stycznia 2021Fruktoza pisze: Przy braku tolerancji na tak wysokich dawkach może wystąpić męcząca senność. Swoją drogą wrzucanie do swojego żołądka takiej ilość żrącego prochu brzmi trochę niepokojąco :P
08 stycznia 2021Redvvine pisze: Brał ktoś ostatnio feni z ekstraktów? Po 5 miesiącach przerwy praktycznie nie poczułem w ogóle działania, dawki od 1 do 4g. 5 miesięcy temu leciałem w ciągu, ale nie przekraczałem nigdy 2g / dzień. Zastanawiam się czy dalej mam tolerkę czy to po prostu wałek.
08 stycznia 2021nowywteklocki pisze:Co konkretnie męczącego tam było?03 stycznia 2021Master1 pisze: Na moje to im wyższe dawki Fenia to tymbardziej podobny do gbl.
Dawka 6 g wywołała u mnie stan jak po 2 ml, tyle że utrzymujący się wiele godzin. Także męczący stan.
bo ja jadłem fenibuta w ciągach do 15-17g dziennie i czułem się rewelacyjnie wystrzelony całymi tygodniami. Żadnego męczącego stanu.
Jednak gdy to trwa dobę to już gruba przesada.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mmnaswiecie.png)
Mówili: "Narkotyków to ja nie chcę". Dopóki ból stawał się nie do zniesienia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/3-446297.jpg)
1,3 tony kokainy przejęte dzięki współpracy służb z Polski, Hiszpanii i Francji
Efektem działań CBŚP, francuskiej Służby Celnej i hiszpańskiej Policji Narodowej, we współpracy z Europolem, było przejęcie ogromnej ilości kokainy na terenie Francji i Hiszpanii, która docelowo miała trafić na czarny rynek Niemiec, Polski, Niderlandów i Wielkiej Brytanii. W ramach działań skontrolowano dwie ciężarówki z Polski i zatrzymano polskiego obywatela.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/image-1-1038x692.png)
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych
W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.