FAQ Buprenorfina - wersja 2.0

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 34 Strona 4 z 4
Rejestracja: 2009
  • 10 / / 0


14 kwietnia 2017tur3k pisze:
22 lutego 2017zapalniczka69 pisze:
2)Zdobywanie - wg mnie najprostsza metoda - psychiatra, normalnie na białej, nie żadnej różowej, wypisywał mi po 8 paczek 0,4 bunka, ze względu na uzależnienie od opiatów :D jako terapia substytucyjna, nie? :D Ale takiego psychiatry ze świecą szukać... Najkochańsza dr świata.
A długo tak już lecisz tym schematem ? Masz papier u psycha że byłeś na jakimkolwiek detoxie lub w psychiatryku wcześniej ? Jeśli nie, to bądź pewien że NFZ prędzej czy później (najlepiej byłoby nigdy, ale to nie utopia) się dopierdoli, nawet jak miałeś pisane na 100%. Oczywiście nie życzę ci tego, ale większość instytucji gdyby nie dopierdalała się do byle czego (nawet rzadkiego gówna po Thiocodinie) nie miałoby racji bytu, więc muszą to robić dla samej zasady.
Mam sporo papierów... 10 pobytów w psychiatryku, 5 odwyków i z 5 detoxów. Ze względu na pozostałe leki (psychotropy), przeniosłem się do punktu substytucyjnego, bo jest tam lekarz (jedyny w Polsce) który leczy uzależnienia + inne choroby psychiczne (mam schizofrenię) DUŻYMI dawkami WIELU leków. Co, szczerze mówiąc, jest przejebane. IMO koleś ma niedobrze w głowie sam. Biorę 1/4 tych leków, bo na wszystkich czułem się gorzej, niż bez nich. Jako substytucja i tak dostaję sporo bupry... W sumie miligramowo wychodzi tyle samo, co od tamtej lekarki, a nawet trochę więcej. W dodatku jebli się i dali mi jeden plaster za dużo (mam plastry 20mg/3 dni + suboxon 6mg dziennie) i właśnie mielę go pod jęzorem :D. Pozdrawiam. A, ten proceder u tej lekarki trwał ok. 2 lat. Nie, nie przyjebali się. I to było NFZ a nie prywatnie.

scalono - polymerase
26 kwietnia 2017Muevonir pisze:
Uff.. uspokoiles mnie:) masz plusa za dbanie o moje nerwy. Dzięki za info.
O plastry kiedyś sie pytałem, ale mówił ze raczej do celów substytucyjnych lepsze są tabletki.
Gówno prawda. Plastry są dużo lepsze. Głownie dlatego, że biorąc tabletki masz peak i zjazd i chcesz jeszcze raz. Nakręca się normalnie spirala uzależnienia. A plaster Ci daje bupre powoli i regularnie. Mi na plastrach znacznie mniej chce się ćpać.
Rejestracja: 2016
  • 532 / 56 / 0


Hej!
Nie sprawdzałem pozostałych strony czy ktoś już to napisał, ale chciałbym zwrócić uwagę że w FAQ jest błąd odnośnie dawkowania.
Dobrą dawką na pierwszy raz jest 1,5mg w ramach próby na reakcję alergiczną. Jeśli reakcja alergiczna nie nastąpi lub będzie nieznaczna, można spróbować zażyć dawkę 3mg. Jeśli nie będzie efektów można dodawać sobie po 1-2 mg aż do osiągnięcia pożądanego efektu.
Dawkowanie jest tu napisane zbyt wysokie. Sam biorąc 2mg bupry (co jest praktycznie dawką do próby na reakcje alergiczną) miałem bardzo dobry stopień ućpania, aż tak że musiałem zwymiotować, a co istotne - i tak miałem dość sporą tolerancję na opiaty po ciągu na morfinie wtedy. Obawiam się, że dawka nawet 1mg dla kogoś bez tolerancji może okazać się dość nieprzyjemna (paskudne wymioty o ile nie nawet gorzej).
Wydaje mi się że powinno się przenieść przecinek w lewą stronę zamieniając 1.5mg na 0.15mg (bodajże w Polsce nawet są dostepnę tabletki w postaci 0.2 bupry).
Dodatkowo nawet na psychonautwiki jest napisane, że dawka 1.5mg (która tutaj została podana jako dawka na próbę uczuleniową) jest dawką HEAVY.

Mógłbym więc prosić o zweryfikowanie tego wszystkiego?
PS: Osobiście posiadam tabletki podjęzykowe Prefibin 2mg firmy Sandoz i dawka 2mg (a tolerke juz mam wyrobioną) jest dla mnie idealną dawką.

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Medyczna marihuana musi dać się lubić

Wielu ciężko chorych pacjentów może od niedawna liczyć na nowatorskie podejście do ich terapii. Jest jednak jeden istotny problem. Niewielu lekarzy zdaje się być przeszkolonych z zakresu stosowania suszu konopnego jako leku.
Rejestracja: 2012
  • 92 / 2 / 0


Działanie agonistyczne to działanie tak jakby zgodnie z „kierunkiem” receptorów, a antagonistyczne to przeciwne do receptorów*.
Nie chcę się czepiać i pisać głupot, ale uczono mnie, że przeciwieństwem agonisty jest antyagonista(chyba? tak, wiem, że duckduckgo nic nie wyświetla), antagonista po prostu blokuje receptor, a nie działa przeciwnie, dlatego nie powinno się tak formułować zdań, gdyż to nadużycie. Jak jestem w błędzie niech ktoś mnie poprawi.
Też w sumie w tej mojej szkołouczelni zdarzało się nauczycielom gadać głupoty, albo nieaktualne rzeczy, np. na temat witaminy C, więc nie zdziwiłabym się jakby się okazało, że piszę bzdury :nolove:

Edit: ale właściwie nawet jakby bzdury, to "zgodnia z kierunkiem receptorów(...) a antagonistycznie to przeciwnie" w sumie nadal nie podoba się w brzmieniu, bo jakoś kojarzy się, jakby antagonista wywoływał zupełnie przeciwne efekty, a to też nie tak. Ale to w sumie już czepialstwo jest.
Rejestracja: 2012
  • 322 / 34 / 1


Agonista łączy się z receptorem wywolując jego pełną odpowiedź. Czyli aktywuje proces, z którym ten receptor jest związany.
Antagonista łączy się z receptorem nie wywołując reakcji. Celem tego dzialania jest blokada miejsca aktywnego receptora przed innym ligandem. Odpowiedź jest więc zerowa.
Potwierdzam. Brzmi to źle.
buprenorfina w dawkach poniźej 2mg działa jak agonista, dopiero powyźej tej dawki jej dzialanie przechodzi w mieszane. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje. Jak doczytam kiedyś to pewnie sieknę, ale idąc tym rozumowaniem uźycie niskiej dawki bupry np. 0.2mg a nastepnie agonisty powinno dać ogólne wzmocnienie działania. Dawka ta jednak jest pokręcona, głownie z powodu skaczącej biodostępnosci. Ale ciekawe.
Posty: 34 Strona 4 z 4
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 53 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości