Enteogeny - Knajpa

Dział dotyczący grzybów i roślin wykazujących działanie halucynogenne, psychodeliczne, lub dysocjacyjne.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Twój ulubiony naturalny psychedelik

8%
ayahuasca (i jej analogi)
23
2%
changa
6
4%
Gałka muszkatołowa
10
37%
Grzyby psylocybinowe
101
0%
iboga
1
6%
Kaktusy meskalinowe
15
20%
Konopie i ich przetwory
53
1%
Muchomor czerwony/plamisty
4
6%
Powojowate
17
0%
Psiankowate (bielunie/lulek/belladonna/mandragora)
1
11%
Szałwia wieszcza
30
4%
Inne
10

Liczba głosów: 271

• 2947 / 365 / 0

OdwiertKorzenny, ożywmy tę knajpę :P

Małpy nie są przodkami człowieka, tylko człowiek ma wspólnych przodków z małpami, ale zapewne o to Ci chodziło. Czy uważasz, że gdyby przodkowie małp poszli w kierunku wpieprzania grzybów psychodelicznych, to mielibyśmy jakąś tam wersję planety małp? :D
  • 292 / 12 / 0

technicznie rzecz biorąc to taka małpa na grzybach powinna mieć tripa płytszego proporcjonalnie do jej braku w ilorazie inteligencji w stosunku do naszego, albo przynajmniej ograniczone jego zrozumienie :)

czy psychodeliki inicjują rozwój intelektu? nie sądzę, poszerzają horyzonty (w dużym uproszczeniu :)) ale moc obliczeniowa takiego kosmonauty raczej nie rośnie? chyba że ktoś u siebie zaobserwował lepsze zdolności logiczne po psychodelikach to chętnie poczytam

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Pierwszy krok w stronę legalizacji halucynogenów?

Denver może stać się pierwszym amerykańskim miastem, które zdekryminalizuje posiadanie „magicznych grzybków”. Podobna inicjatywa ruszyła już także w stanie Oregon.
  • 2947 / 365 / 0

Ja się zgłaszam do tego, że moje umiejętności logicznego myślenia zwiększają się podczas brania psychodelików. Ale nie czuję się małpą, by wnioskować, że małpa także by miała level up w myśleniu, także z Tobą się zgadzam. Z kolei ewolucja świadomości wcale nie zatrzymała się u naczelnych. Psychodeliki poszerzają świadomość, więc czy w konsekwencji małpy objedzone grzybami mogłyby stworzyć kulturę? Do stricte logicznego myślenia w tym wypadku jeszcze nie doszły, ale podwaliny kultury?

Odwróćmy jednak gatunek, bo z małpami byłoby zbyt łatwo. A co z kotami? ;P
  • 292 / 12 / 0

małpa nie ma tak rozwiniętego myślenia abstrakcyjnego jak my przez co nasze "wizje" są raczej dla niej niewykonalne
najprościej ujmując, rozumiem to według takiej analogii (nawiązując do twojego avka :D): saiyan po odpaleniu kaio-kena x5 ma mniejszy wzrost mocy niż ssj3 po odpaleniu x5 :D

a że koty mają predyspozycje do ćpania to już chyba starożytna wiedza %-D
https://www.youtube.com/watch?v=OTJI3GKaIas

zaproponowanie kotu jakiegoś blottera to ciekawy pomysł, oczywiście o ile sam będzie chciał, żeby nie było że się ktoś tu znęca %-D

btw koty mają tak inne od naszego myślenie, że jestem ciekaw co by powstało gdyby to one wyewoluowały na inteligentną rasę.
  • 1364 / 118 / 0

Ostatnio mocno ujarałem kota, i przy okazji siebie.
kotek dostał mega zmuły, miał lekkie problemy z koordynacją ruchową i meeeega gastro.
Potem wyrzuty sumienia, że ją ujarałem ;c;c

Ale temat pradawnych psychodelików, to naprawdę inspirująca rzecz.
Niezwykłe opisy, malowidła, rzeźby, posągi, modlitwy.

Soma.. muchomory.. ayahuasca.. grzyby,

różne religie..

Polecam wykład Waldemara Borowskiego ''Święty Grzybóg''
oraz artykuły i blog Jakuba Babickiego ''Botaniczna Galaktyka''
  • 2947 / 365 / 0

i Grzyboga i część Botanicznej Galaktyki mam za sobą. A co by było, jeśli uwalić kota LSD? Jakieś testy już były przeprowadzane w latach 50-60'?
  • 1450 / 229 / 154

Z tych wymienionych, których próbowałam (zamierzam jeszcze changę / ayahuascę, więc bardzo prawdopodobne, że coś się zmieni):

1. Grzyby (łysiczki),
2. mj,
3. belladonna,
4. Szałwia,
5. gałka.
Wróć do „Psychodeliki”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata