EDTA (kwas wersenowy) - wątek ogólny

Reszta nie pasująca do powyższych

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 54 Strona 1 z 6
Rejestracja: 2006
  • 545 / 2 / 0


Przeszukując internet w poszukiwaniu informacji na temat manganizmu natrafiłem na infomacje na temat użycia chelacji Wersenianem Dwusodowym - EDTA - stosowanym u górników pracujących przy wydobyciu rud manganu.

EDTA to dość popularny chelator - substancja, która potrafi związać jony metali ciężkich, tym samym doprowadzając do wypłukania ich z organizmu. Praktyczne jej zastosowanie to wiązanie metali ciężkich, takich jak ołów, miedź, cynk, kadm, mangan czy np rtęć.
Otóż terapia EDTA w połączeniu z dużymi dawkami kwasu l-askorbinowego w niektórych przypadkach lżejszych zatruć manganem pomogła odwrócić w pewnym stopniu objawy choroby, a w niektórych (choć bardzo rzadkich) przypadkach umożliwiła pełen powrót do zdrowia.

Doctors have used edetate calcium disodium (EDTA) as a manganism treatment. EDTA is a chelating agent, which means it binds metals into stable cyclic compounds. This is thought to lower their toxic effects and enhance their excretion from the body. One 1957 study used EDTA, caramiphen hydrochloride (an anticonvulsant ), mephenesin (a muscle relaxant), and a vitamin C preparation to treat a miner with motor problems, hallucinations, and other signs of manganese poisoning. He recovered nicely (Arch Neurol. 2000 Apr; 57(4): 597–9; Arch Ind Health. 1957; 16:64–66).

żródło: http://www.welding-rod-dangers.com/illn ... _treat.htm

Napotkałem też dużo innych źródeł potwierdzających skuteczność terapii EDTA przy lżejszych zatruciach manganem, nie jestem ich w stanie teraz przytoczyć.

Stąd ten wątek. EDTA można kupić legalnie w sklepach z odczynnikami dosłownie na kilogramy i to cz.d.a. Na forum istnieje opinia że nie ma skutecznej metody na pozbycie się manganu z organizmu, a okazuje się że jest i to łatwo dostępna. Choć skuteczność w walce z manganizem dotyczy pojedynczych przypadków, EDTA stosowane jako środek zapobiegający kumulacji manganu w organizmie wydaje się dobrym rozwiązaniem. Kapsułki specyfiku można kupić na allegro.

Wydaje mi się, że stosowanie kapsułek EDTA może znacznie zmniejszyć ryzyko toksycznego parkinsonizmu przy stosowaniu metkatu. Sam kupiłem pół kilo tego specyfiku kiedy zrobiłem badania w kierunku zawartości manganu w osoczu i okazało się wynik przekracza normę pięciokrotnie pomimo, że kota nie robiłem dobre pół roku.

Konsultowałem się z lekarzem i powiedział, że organizm poradzi sobie z pewną ilością manganu, ale przy pewnych wartościach "przestaje nawet próbować" - (słowa lekarza).

Chciałbym też obalić pewien mit, który tu panuje. Że skoro organizm może przyswoić bezpiecznie ok. 5mg manganu dziennie to niewielkie ilości jonów z metkata nie stanowią problemu. Otóż jak mi lekarz profesor powiedział. Mangan manganowi nie równy, tlenki manganu otrzymywane przy syntezie, są zdecydowanie bardziej toksyczne niż mangan zawarty w pożywieniu i suplementach !!!

Radzę zaopatrzyć się w ten specyfik, dostępny w formie kapsułek na allegro, oraz cz.d.a. w sklepach z odczynnikami.

Zdam relacje z mojej terapii zaraz po zrobieniu wyników kontrolnych.

Przenoszę temat do działu Zdrowie, zmieniam też nazwę tematu /black goku
Rejestracja: 2006
  • 545 / 2 / 0


Lekarz powiedział mi, że prędkość wypłukiwania metali ciężkich to 1% w ciągu trzech dni. Ale nie o samo wypłukiwanie tu chodzi, EDTA wiąże związki metali ciężkich niwelując ich toksyczność. Jedna kroplówka z EDTA to koszt rzędu 120zł - 150zł. Na szczęście w sklepach z odczynnikami można kupić kilogram za ułamek ceny. Dawkowanie jakie mi zalecił to 6 gram na dobę p.o. w trzech dawkach. Jednocześnie mam przyjmować kwas l-askorbinowy w ilości 10gram dziennie (również ze sklepu z odczynnikami).

Konieczne jest uzupełnianie wapnia, cynku i żelaza po kuracji ponieważ i te związki są wypłukiwane. Pozostaje mieć nadzieję, że mi się polepszy. Mam już lekkie zawroty głowy i stany nerwicowe (chociaż możliwe, że sobie wkręcam).

Europejski Raport Narkotykowy 2019 – najważniejsze wnioski

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wypuściło coroczny raport na temat trendów narkotykowych w krajach Unii Europejskiej, Norwegii i Turcji. Oto najważniejsze wnioski.

Co łączy wietnamską mafię w Czechach i polską pseudoefedrynę?

Czeska policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który z leków zawierających pseudoefedrynę z polskich aptek wyrabiał metamfetaminę. Metodę przerabiania leków na narkotyk, którą zastosował, opracowała wietnamska mafia operująca w Czechach.
Rejestracja: 2006
  • 545 / 2 / 0


Norma manganu w surowicy wynosi od 0,5 do 0,13/l ug. Mój wynik to 0,52/l ug. Może ktoś bardziej ogarnięty z chemii mógłby odpowiedzieć na pytanie jak użyć EDTA do pozbycia się manganu bezpośrednio z roztworu. Mi się wydaje, że samo dodanie tego środka do roztworu zwiąże jony manganu czyniąc je nieszkodliwymi dla organizmu, tak mi się wydaje..

A co do pytania to miałem ciąg na kocie trwający około 4 - 5 miesięcy jakieś dwa lata temu. Średnio 5-6 paczek dziennie z przerwami na dwa trzy dni. Od tego czasu sporadyczne powroty na jakieś dwa - trzy dni co kilka miesięcy, czasem tydzień ciągu. Za każdym razem p.o. i przeważnie dobrze filtrowany. Chociaż parę razy na ciśnieniu zdarzyło się wypić brązowy, a raz zdarzyło się w ogóle bez filtracji (wydawało mi się że dałem za mało bo kolor był zbyt jasny.. :( ) Zacząłem też dawać więcej Kalium ze względu na to, że szybciej się to robi jak się da więcej..

Zatrucie manganem jest kwestią indywidualną, u niektórych pojawia się szybciej. Dla walących kota p.o. zalecam suplementację żelazem, ponieważ im wyższy poziom żelaza, tym mniejsze wchłanianie manganu w jelitach. Lewoskrętna witamina C, bez problemu przenika barierę krew mózg i pomaga go chronić - tak przynajmniej mi powiedział lekarz. Wit C wykazuje też działanie chelatacyjne i antyoksydacyjne, więc nie zaszkodzi brać.

A tak w ogóle to manganizm zacząłem podejrzewać jak przestał na mnie działać GBL. Myślałem, że to po prostu chujowy sort, ale baclofen też nie działał jak trzeba i dopiero po jakimś czasie skojarzyłem, że to nie z gieblem był problem tylko z moją dopaminą..
Ostatnio zmieniony 12 września 2013 przez szachmat, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2006
  • 545 / 2 / 0


Zapisałem się do grupy na facebooku "Encefalopatia efedronowa". Jest tam dość dużo informacji na temat manganizmu. Okazuje się że istnieje chelat który usuwa metale ciężkie z mózgu - kwas alfa liponowy - ALA. Używany jest w przypadku zatruć rtęcią, nie ma co prawda informacji o leczeniu manganizmu kwasem ALA, ale to pewnie dlatego, że nikt go w tym celu nie używał.

Kwas ALA w odróżnieniu od kwasu wersenowego jest metabolizowany i rozpada się uwalniając związane wcześniej jony metalu. Stąd stosuje się połączenie EDTA i ALA. W zamyśle, ALA usuwa metal z mózgu, potem rozpada się uwalniając go w organizmie, po czym EDTA wiąże go usuwając z organizmu. To tylko teoria, nikt nie leczył ten sposób manganizmu. Zaczynam chelację ALA + EDTA według protokołu Cutlera. Protokół Cutlera jest opracowany z myślą o usuwaniu rtęci z mózgu, ale mam nadzieję, że pomoże mi w przypadku manganu.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0


Z naturalnych chelatów najlepsze są pektyny cytrusowe zawarte w skórkach owoców cytrusowych.

Chińczycy leczą zaawansowany manganizm kwasem 4-aminosalicylowym. Wyleczyli kobietę po 20 letniej ekspozycji na mangan :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 37/?page=1

Badanie potwierdzające skuteczność kwasu liponowego :

http://www.mdsabstracts.com/abstract.as ... &id=100393
Rejestracja: 2006
  • 545 / 2 / 0


Zrobiłem badania kontrolne. Po czterech tygodniach chelacji poziom manganu w surowicy wyszedł poniżej normy. Mam też niedobór żelaza. Manganizm nie postępuje, ale poprawy na razie też nie ma.
Rejestracja: 2006
  • 545 / 2 / 0


inso pisze:
to ze masz powyzej normy w surowicy to odrazu nie swiadczy o encefalopatii manganowej i parkinsonie.
jakie niby masz przy tym objawy? zrob przerwe debilu i ci przejdzie, nie jest to takie wielkie stezenie manganu by wywolac uszkodzenie mozgu, chyba ze juz ci siada na mozg bo piszesz ze nie ma poprawy wiec pewnie juz masz przej3bane do konca zycia %-D


bo cpiec... to trza umiec :old:
Nie pisz jak nie wiesz o co tu chodzi (czy w ogóle nie rozumiesz tego co czytasz). Zrobienie przerwy nikomu nie pomoże jak już się zacznie coś dziać, debilu. Najpierw wystąpiły objawy encefalopatii, potem zrobiłem badania. Wynik pięciokrotnie przekraczał normę, a badanie było robione po 6 miesiącach od ostatniego kota. Przerwa nic nie da.

Jestem w pierwszej fazie encefalopatii efedronowej tzn. nie mam jeszcze problemów z poruszaniem się ani mową, ale mam nerwicę, drżenie rąk i problem ze zmianą biegów (straciłem wyczucie w nogach i mam problem z wyczuciem sprzęgła). Nie długo będę miał rezonans magnetyczny, ażeby ocenić stopień uszkodzenia w basal ganglia.
Rejestracja: 2008
  • 308 / 1 / 0


Ile minelo czasu pomiedzy rzuceniem kota, a zauwazenien przez niego zmian na gorsze?

Niesamowite jak kazdego to w roznym stopniu wyniszcza. Mniemam iz kazdy przypadek, to indywidualny temat. Temat rzeka...
Rejestracja: 2009
  • 1903 / 124 / 0


obserwator pisze:
Ile minelo czasu pomiedzy rzuceniem kota, a zauwazenien przez niego zmian na gorsze?

Niesamowite jak kazdego to w roznym stopniu wyniszcza. Mniemam iz kazdy przypadek, to indywidualny temat. Temat rzeka...
Tamten brał ze 2 lata i jeblo go jakos krótko po odstawce. Takich przypadków jest u nas w chój, panuje pogląd, ze to od złego robienia, złej filtracji, ten co ćpal 2 lata robił jak najlepiej i uważal, że robi dobrze i nic mu nie grozi. Gówno prawda, trwało to troche dłużej, ale zrobil sobie to samo. Gosć ma takie problemy z chodzeniem, że zanim ruszy zatacza kólka, zrobi ze 2-3 kółka i dopiero moze ruszyc. Czasm po prostu stoi, bo nie moze ruszyc. Są też tacy co muszę sie przechylić i jak tracą równowage to biegną, nie potrafia normalnie chodzic, bniegna, łapia sie czegos, albo mają laskę. Ale zanim wystapią takie problemy to widać po twarzy upośledzenie, mowa jest powolna i niewyraźna, wygląda to strasznie. Poznalem na dtx chlopaka co poszedl na dtx, bo jego kumpel od kota się przekręcil. i koleś właśnie troche wolniej mówil i miał tepe spojrzenie. Mówil, ze dopiero takie cos mu sie zrobiło, że nie wie co to jest i na pewno przejdzie. powiedzialem mu, że nie przejdzie, ale chyba nie uwierzyl. Oszczędziłem mu info, że ten stan niedługo jeszcze sie pogłębi. Jeszcze rozumiem jak ktos był nieświadomy, tak jak na naszym forum, na początku nikt nie pisał o skutkach, ale znam takich co doskonale wiedzieli, nie oceniam, ale tez nie rozumiem.

Kot przezył renhesans jak zareckowali tussipect, póxniej zyskal popularnosć jako zamiennik amfetraminy, sporo osób mówi, ze brali kota bo feta chujowa. Ale kiedyhś to glwnie zjadacze tussipectu zaczynali robic kota. Bo kot już byl w PL populadrny, potem znikl i znów sie pojawił. Juz chyba lepiej jakbyśmy brali metamfetaminę domowej produkcji. My w sensie Polacy, Ruscy i Ukraincy, bo u nas najwięcej się tego bierze.

Uważam, ze powrót taniej i dobrej fety wyszedłby na dobre. teraz tzw. dopalacze bardziej szkodzą niz kiedyś feta. Obecnie popularne substancje stymulujace sa silniejsze, bardziej uzależniajace i szybko degradują osobowość niż stara dobra ściera. poza tym spadnie spożycie kota. Feta jest też bezpieczniejsza od metamfetaminy, mniejszy burdel robi w glowie i na ulicach. Ratunek tylko w powrocie fety. Tak jak w niektórych miastach zakazano handlu helem tak mozna przywrócić fetę. W kmońcu trzeba dbać o klienta, który może pieniądze przynosić.
Ostatnio zmieniony 21 października 2013 przez gazyfikacja plazmy, łącznie zmieniany 2 razy.
Rejestracja: 2009
  • 1903 / 124 / 0


A ile bierzesz i jak długo? mozesz też oszacować ile zuzyłes tak ogólnie. pierwszy przypadek encefalopatii efedronowej zobaczyłem w ośrodku, koles z nami nie pracował, był w stanie jedynie doprzucać do pieca, ale ktoś mu podawal drewno albo rąbał za niego. Póxniej zaczalem takich spotykać u siebie, myślałem, że urodzili się upośledzeni, czy coś, w koncu obiło mi się o uszy, że to "od efedryny", "od acataru" i zaczałem znów czytać o manganiźmie. Wcześniej o tym czytałem, ale nie mialem pojęcia, że skutki tego są aż tak dotkliwe. I na naszym forum sporo osób też sobie takie coś zrobiło, na początku jak ktoś napisa o manganie to kazdy bagatelizował.

Mam takie pytanie, jak napierdalacie w ciągu kota to nie lepiej zamówic sobie np. etkat? Większa ilość wyjdzie taniej od kota, wejście wykurwiste, można dac mało wody, łatwodawkować. Generalnie ze 400mg etkatu robi tak jak dobrze przerobiona paczka acataru.

Aha, dodatek EDTA do r-ru na pewnop zwiąże mangan, niewiem tylko co w organiźmie się stanie, czy czasem znów sie ni uwolni. Ale nawet jeśli to i tak organizm powinien mniej tego przyswoić niż bez EDTA. Szczególnie jak ktos dużo napierdala mógłby o tym pomyślec. No i nie wiem co z i.v., nie widzę przeszkód, ale to nie znaczy, ze ich nie ma. No i opfrócz tego spożywanie EDTA przynajmniej z jeden dzień po koceniu powinno dać dobre efekty. Bo ak komuś siadzie na mózg to raczej się tego nie odwróci. Trzeba stawiać na profilaktyke.

Choiaż nie powiem, ze od 2 dni mam super ochote n kota, dosłownie byłem o włos od przyjebania, ale boje sie tego jak ognia. Mnie to pasuje, bo robie jedną paczkę, podaję na raz i mam super wyjeb, na początku aż muszę się polożyć, żeby nie odpłynać. No, mam ciśnienie, jeden acatar, czyli jedna działka i koniec. jak zamówię mj ulubiony etylofenidat to gram mam na hardcorowe ćpanie przez 1 dzien, potem dzień bezsennosci, ze 2 dni zwała, albo kilka dni ćpania. Bo teraz mam praktycznie zerową tolerke, w ciągu schodiły mi 2-3g etylofenidatu, ale nie chce do tyego wracać, bardzo xle było. niby korzystniej zrobic kota.
Ostatnio zmieniony 24 października 2013 przez gazyfikacja plazmy, łącznie zmieniany 1 raz.
Posty: 54 Strona 1 z 6
Wróć do „Pozostałe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości