Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala
http://www.hindawi.com/journals/ecam/2014/634592/
Sam jestem na zbyt małym poziomie wtajemniczenia żeby wyciągnąć z tego jakieś konkrety, ale może bardziej kompetentne osoby mogłyby po lekturze artykułu coś powiedzieć? Może wniesie to coś innowacyjnego po czosnku i grejpfrutach.
Garden cress decreases the level of DOR and 3-MM in urine and significantly increases the urinary metabolic ratio of DEX/DOR and DEX/3-MM. The findings suggested that garden cress seeds powder and ethanolic extract have the potential to interact with CYP2D6 and CYP3A4 substrates.
Dried garden cress seeds were finely powered and exhaustively macerated. The cold maceration was carried out for five days with ethanol. Extract was filtered and concentrated under reduced pressure at 40°C by using rotatory evaporator. Weighed concentrated extract was serially diluted with ethanol (96%) to give stock solutions of concentrations of 1.25, 2.5, 5, 25, and 50 mg/mL. These diluted ethanolic stock solutions were stored in refrigerator.
Kto chętny?
Zainteresowałeś mnie tematem i znalazłem :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostropest_plamisty
Interakcje: hamuje aktywność cytochromu P450 i innych enzymów. Prowadzi to do osłabienia działania takich leków jak metronidazol (o 50%) i indynawir (nieznacznie).
next1368 pisze:nie wiem gdzie to wplątać to podaję tu. OSTROPEST - czy ktoś to stosował ? niby naprawia wątrobę. jak zażyłem dwie łyżeczki zmielonego nad ranem, a po południu łyknąłem 600 mg. to wyszedłem z siebie. nigdy wsześniej tego nie doświadczyłem. do wieczora nie puszczało. co to jest ? normalnie 450-600 nie za bardzo mnie trzepie a tu proszę bardzo ! ! !
O ostropeście też trochę poszperam, ale jeśli za to odpowiada sylimaryna to mógłbym może nawet osobiście przeprowadzić jakieś testy, bo akurat mam na stanie. (szkoda tylko że dex taki drogi teraz... 'za moich czasów' to chodziła paczka po 4.5-5zł)
Znalazłem jeszcze jeden ciekawy artykuł http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9704001085 ale chyba nie jest on publicznie dostępny.
Wyślę Ci linka do pełnego artykułu na PW (pewnie kiedyś z kompa na uczelni mi się to udało ściągnąć)
Niestety od strony fizjologii znowu niewiele mi to mówi, także proszę o komentarz :)
Drakk pisze:
Znalazłem jeszcze jeden ciekawy artykuł http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9704001085 ale chyba nie jest on publicznie dostępny.
Proszę.
The activities of several detoxication enzymes are differentially induced by juices of garden cress, water cress and mustard in human HepG2 cells, Chemico-Biological Interactions, 2004
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/obraz_2025-06-21_152357458.png)
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy
Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/kokoalfabet.jpg)
policjanci zabezpieczyli ponad 100 kg kokainy ukrytej w naczepie ciężarówki
Policjanci z Wałcza przejęli ponad 100 kilogramów narkotyków. Nielegalny towar przemycany był w ładunku, w którym były części samochodowe. W związku ze sprawą zatrzymane zostały dwie osoby. Są już po zarzutach i może grozić im nawet 20 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/zrzut_ekranu_z_2025-06-12_18-39-02.png)
Cudowne "koktajle" i narkotyki. Nieznane oblicze złotej ery Hollywood
Narkotyki, używki i magiczne koktajle, które miały utrzymać największe gwiazdy ekranu w dobrej kondycji, zdolne pracować na planie przez trzy doby bez przerwy, były w Hollywood na porządku dziennym...