Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 1876 / 192 / 0
W sumie to się bardziej gdzieś na neurologie nadaję, no ale nie przychodzi mi żadne lepsze miejsce na forum, niż to

Czy ktoś z forumowiczów leczy się na to, albo może jest z tym tematem po prostu zaznajomiony? Ja jeszcze nie mam postawionej oficjalnej diagnozy, ale takiej właśnie się spodziewam. Nie jestem jedynym w mojej rodzinie, chociaż u mnie to chyba manifestuję się najbardziej. Nie są to odruchy pokroju Touretta, nie są nawet utrudniającymi życie, ale na pewno są dla otoczenia widoczne, jak na przykład trzymam uniesione w powietrzu sztućce %-D

Objawia się to też w innych sytuacjach, a także zdarza się, że i w nogach przy określonej pozycji. No i w nocy nierzadko coś à la zespół niespokojnych nóg. Idzie z tym żyć, nie mam wielkiego ciśnienia żeby to leczyć, ale nawet z czystej ciekawości przy wizycie u lekarza zahaczę o ten temat. Ćpuńską naturę również zainteresowało leczenie farmakologiczne:
Farmakoterapia

Sposób leczenia dobiera neurolog, wybierając leki najodpowiedniejsze dla danego pacjenta. Najczęściej stosuje się propranolol lub prymidon. U niektórych chorych odpowiedni może być inny lek: gabapentyna, topiramat, alprazolam, atenolol, sotalol, klonazepam, klozapina, nadolol, nimodipina lub toksyna botulinowa.
Ciekawi mnie, jakie warunki trzeba było spełniać, aby dostać klona albo alpre? Czy może to po prostu loteria i kwestia upodobań lekarza do danego leku?
Zakonnik Wielu Zakonów
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
  • 48 / 4 / 0
Ja mam coś podobnego przy leczeniu paroksetyną, która obecnie biorę. Drżenie rąk, szczęki, drganie nogami. Myslalem, że to minie ale jestem od pół roku na paro i to się utrzymuje. Obstawialbym działanie antydopaminergiczne SSRI. Leczysz się czymś, od dawna to masz?
  • 12441 / 2419 / 0
05 stycznia 2020SampleTube pisze:
...ale na pewno są dla otoczenia widoczne, jak na przykład trzymam uniesione w powietrzu sztućce %-D
Nie bardzo rozumiem, co jest dziwnego (dla otoczenia) w trzymaniu sztućców (zakładając, że jecie posiłek, bo jeśli nie to faktycznie może wydawać się dziwne). A może chodzi o to, że są (te sztućce) "uniesione w powietrzu" (lewitują?)?
  • 1 / / 0
Mam bardzo podobny problem... strasznie mnie to denerwuje gdy leżę i odczuwam jak kończyny mi świrują. Biore SSRI w dawce 50mg na dzień (nie jest to dużo) więc nie rozumiem dlaczego aż tak mnie telepie. Wie ktoś jak sobie z tym radzić?
Niech mnie ktoś nauczy wybaczać
  • 1876 / 192 / 0
05 stycznia 2020jezus_chytrus pisze:
Nie bardzo rozumiem, co jest dziwnego (dla otoczenia) w trzymaniu sztućców (zakładając, że jecie posiłek, bo jeśli nie to faktycznie może wydawać się dziwne). A może chodzi o to, że są (te sztućce) "uniesione w powietrzu" (lewitują?)?
To był przykład, mający dać do zrozumienia czytelnikowi, kiedy drżenie jest najbardziej widoczne. Gdy posługuję się sztućcami, albo mam rękę wyciągniętą przed siebie, no różnie. Trzęsą się wtedy jak 80cio letniemu dziadkowi %-D
05 stycznia 2020ksien pisze:
Leczysz się czymś, od dawna to masz?
Świadomy tego stałem się na początku liceum, ale myślę, że mogłem to już mieć wcześniej dużo. Obecnie nie piję, nie palę, nie brałem nic od pół roku (Poza kilkoma tripami DXM) :krowa:
Zakonnik Wielu Zakonów
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.

[img]
Ten napój to hit w USA. Sprzedaż rośnie jak szalona, alternatywa dla drinków

Rewolucja na rynku napojów trwa – Amerykanie coraz częściej sięgają po napoje z THC zamiast po alkohol. To już nie nisza, a branża warta setki milionów dolarów, która zmienia oblicze rynku spożywczego i wywołuje poruszenie wśród regulatorów.

[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.