Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala
Zgodnie z zapowiedzia przedestylowałem obecnie dosteny sort GBL.
W drodze kupna, wszedłem w posiadanie 500ml plynu w plastikowej butelce. Płyn jak każdy, na oko ciężko powiedzieć co tam tak naprawde jest.
A więc tak:
500ml poddano destylacji na aparaturze identycznej jak poprzednio. Temperatura rosła dosyć równomiernie, zatrzymując się chwilami w okolicach 120 – 130 deg, ale nie stwierdzono licznych frakcji niskowrzących. Prawdziwego przedgonu było w okolicach 15ml. Dla bezpieczeństwa oddzielono pierwsze 30ml i rozpoczęto zbierać destylat właściwy. Temperatura par zatrzymala się na 196 deg (dlaczego nie 204, to już tłumaczyłem – przy tak wielkich różnicach temperatur musza wystąpić jakieś straty ). Utrzymywała się stabilnie przez cały proces destylacji. Płyn kapał w tempie 2 kropel na sekundę. Chłodnica owiewana wiatrakiem skraplała 100% par, bez wiatraka, mimo zastosowania dosyć długiej chłodnicy, resztki par dochodziły do odbiornika. Destylację przerwano w momencie, gdy w kolbie zostało około 20ml cieczy. Pozostałość ta ma barwę żółtą i dosyć silny chemiczny zapach – z pewnością zawiera zanieczyszczenia wysokowrzące i/lub substancje rozpuszczone.
Zebrano 450ml destylatu, czyli 90%. Przedgon – 30ml pozostawiono w celu dodania do ewentualnych późniejszych destylacji, gdyż powinien składac się w wiekszosci z GBL. Pozostałość z kolby natomiast wylano – tu już z pewnością było wiele zanieczyszczeń.
Destylat ma delikatny świeży zapach, bez wątpienia jest to GBL wysokiej czystości.
Co do surowego płynu otrzymanego od vendora – 99,9 BASF z całą pewnością to nie jest. Płyn zawiera około 5% zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia te całkiem łatwo oddestylować.
Żeby jednak być sprawiedliwym, jest to najlepszy sort od dawna! Czasy prawdziwego 99,9 pewnie już nie wrócą, ale to co jest, moim zdaniem nadaje się do spożycia. Kupię to ponownie – mam nadzieję, że się nie zepsuje.
03 września 2017FajnieJest pisze: Ciekawe co w tych zanieczyszczeniach sie zawiera. BDO? THF raczej nie, bo by wyparowal, woda rowniez nie, bo by wyparowala tak jak THF.
Mowa o forumowym?
Domowym sposobem pozbycia sie części zanieczyszczeń jest proste podgrzanie płynu nawet w garnku, na płycie. Do około 120 deg odparuje duza część lotnych zanieczyszczeń. Polecam!
Generalnie nie demonizujmy tych 5%, w porownaniu do ostatniego - warszawskiego sortu, ten tutaj to rarytas. Szczególnie po podgrzaniu w glupim garnku,
Także ja mam w planie zrobić zapas w miarę możliwości, przedestylować, nalać w szkło i niech stoi :)
03 września 2017TowGiebels pisze: Domowym sposobem pozbycia sie części zanieczyszczeń jest proste podgrzanie płynu nawet w garnku, na płycie. Do około 120 deg odparuje duza część lotnych zanieczyszczeń. Polecam!
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/c/c1804a2d-e991-48ac-ba5c-8a911fa4c2f8/putin.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250522%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250522T040703Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=377b077fb520511a1100165ffa6b530079e98b6900c5c156dc70a7dda22a957c)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sw_police_force.jpg)
Tona kokainy przechwycona. Gangsterzy wpadli, bo kupili łódź za gotówkę
Z łodzi u wybrzeży Australii skonfiskowano ponad tonę kokainy wartej niemal pół miliarda dolarów amerykańskich. Policja zatrzymała pięć osób.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alcohol_vs_marijuana.jpg)
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd
Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/ayahealth.jpg)
Ayahuasca a zdrowie psychiczne: Przełomowe wyniki największego badania
Badanie opublikowane w prestiżowym ournal of Psychoactive Drugs objęło ponad 7,500 uczestników z całego świata i wykazało, że częste używanie ayahuaski wiąże się z niższym poziomem stresu psychicznego oraz wyższym poczuciem dobrostanu. Kluczowe okazały się takie czynniki, jak intensywność doświadczeń mistycznych, wglądy osobiste oraz wsparcie społeczności. W tym artykule przedstawimy kluczowe wyniki badania oraz wyjaśnimy, dlaczego ayahuasca budzi tak duże zainteresowanie naukowców i osób szukających alternatywnych terapii.