Tytoń ma osobny dział → >LINK<
20 listopada 2018Wildmilk pisze: Czy są jakieś negatywne skutki picia takiej ilości herbaty?
Większość krążących opinii o rzekomej szkodliwości mocnej, czarnej herbaty to zwykłe mity i bzdury.
Jedyne co byłbym w stanie przyjąć, to to, że nie powinno się łączyć mocnej, czarnej herbaty z posiłkami - z racji tego, że z powodu dużej ilości garbników i innych substancji może zaburzać wchłanianie substancji odżywczych w układzie pokarmowym, zwłaszcza chodzi tu o żelazo. Ale kto wie, może to kolejny mit i nie ma to żadnego znaczenia?
Herbatę z cytryną też możemy śmiało pić i nie dostaniemy przez to Alzheimera.
Herbata czarna chroni zęby, zawiera drogocenne polifenole, chroni nas przed nowotworami, sprzyja odchudzaniu i kontroli poziomu cukru we krwi, bardzo korzystnie wpływa na stan mikroflory jelitowej, na mózg etc. Umiarkowana zawartość kofeiny może nas pobudzić, ale nie w tak inwazyjny sposób jak kawa - działanie kofeiny z herbaty jest dłuższe i łagodniejsze.
Jest tylko uwaga, że nie powinniśmy pić herbaty zbyt gorącej, gdyż to już jest niezdrowe i może docelowo sprzyjać chociażby nowotworom.
21 listopada 2018Obrazoburca pisze:Nie ma żadnych, wręcz przeciwnie - czarnej herbacie przypisuje się bardzo wiele właściwości prozdrowotnych.20 listopada 2018Wildmilk pisze: Czy są jakieś negatywne skutki picia takiej ilości herbaty?
Bardzo stężona czarna herbata plus 8-10 łyżeczek cukru bardzo dobrze sprawdza się na dychawicę oskrzelową. Nie pijemy od razu całej szklanki, a bierzemy po łyku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
Zawiera alkaloid purynowy Teofiline rozszerzające oskrzela.
mam zatrute złem DNA,
genetyczny krwi sabotaż,
samozwańczy świr..."
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/2/246b8639-b7bd-4e00-a8b7-e90a77349d1a/acid-reducer.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250703%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250703T021602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=266d835b247507878e5d7f32bd1efd958091dd5594f167cc5dcd61f848f5ea89)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/obraz_2025-06-21_152357458.png)
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy
Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.