Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 106 • Strona 8 z 11
  • 73 / 3 / 0
Pijam często czarną herbate najczęściej earl greya. Do nauki czy do wieczoru przed komputerem zawsze wlatuje kubek albo dwa. Czasami robie sobie cały dzbanek czarnej herbaty i wypijam w przeciągu godziny lub dwóch. Herbata zawsze bez cukru i cytryny, a chyba nim mocniejsza tym lepiej mi smakuje. Czy są jakieś negatywne skutki picia takiej ilości herbaty?
  • 337 / 116 / 0
20 listopada 2018Wildmilk pisze:
Czy są jakieś negatywne skutki picia takiej ilości herbaty?
Nie ma żadnych, wręcz przeciwnie - czarnej herbacie przypisuje się bardzo wiele właściwości prozdrowotnych.
Większość krążących opinii o rzekomej szkodliwości mocnej, czarnej herbaty to zwykłe mity i bzdury.

Jedyne co byłbym w stanie przyjąć, to to, że nie powinno się łączyć mocnej, czarnej herbaty z posiłkami - z racji tego, że z powodu dużej ilości garbników i innych substancji może zaburzać wchłanianie substancji odżywczych w układzie pokarmowym, zwłaszcza chodzi tu o żelazo. Ale kto wie, może to kolejny mit i nie ma to żadnego znaczenia?
Herbatę z cytryną też możemy śmiało pić i nie dostaniemy przez to Alzheimera.

Herbata czarna chroni zęby, zawiera drogocenne polifenole, chroni nas przed nowotworami, sprzyja odchudzaniu i kontroli poziomu cukru we krwi, bardzo korzystnie wpływa na stan mikroflory jelitowej, na mózg etc. Umiarkowana zawartość kofeiny może nas pobudzić, ale nie w tak inwazyjny sposób jak kawa - działanie kofeiny z herbaty jest dłuższe i łagodniejsze.

Jest tylko uwaga, że nie powinniśmy pić herbaty zbyt gorącej, gdyż to już jest niezdrowe i może docelowo sprzyjać chociażby nowotworom.
  • 3649 / 989 / 2
21 listopada 2018Obrazoburca pisze:
20 listopada 2018Wildmilk pisze:
Czy są jakieś negatywne skutki picia takiej ilości herbaty?
Nie ma żadnych, wręcz przeciwnie - czarnej herbacie przypisuje się bardzo wiele właściwości prozdrowotnych.
bezsenność, drżenie, niepokój, drgawki [mention]AnnaS[/mention]

Bardzo stężona czarna herbata plus 8-10 łyżeczek cukru bardzo dobrze sprawdza się na dychawicę oskrzelową. Nie pijemy od razu całej szklanki, a bierzemy po łyku.
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
  • 2792 / 1538 / 34
Herbata ogolnie ma dobry wpływ na organizm jednak dlugotrwale stosowanie jej negatywnie moze odbic sie na watrobie i żołądku chodzi o duze dawki i w zależności od indywidualnych uwarunkowań organizmu.
Zawiera alkaloid purynowy Teofiline rozszerzające oskrzela.
ultimate god mode return time for Dirty summer naughty edition narcotic trust high life y
  • 1863 / 698 / 0
Najbardziej lubię właśnie earl greya, dużo cukru i cytryny, po prostu uwielbiam jej smak. Z ekspresówek próbowałem wielu i najmniej smakował mi lipton, bardzo słaby aromat bergamotki. Najśmieszniejsze jest to że najlepiej podchodzi mi earl grey z biedry Remsey zwykły i z nutą cytryny, jak nie ma tej, to biorę tą za 2,99 Milton czy jakoś tak, też daje radę. Z sypanych smakuje mi Bastek z cytryną.
"Na nic mi terapia,
mam zatrute złem DNA,
genetyczny krwi sabotaż,
samozwańczy świr..."
  • 2430 / 576 / 155
@LOBO87 Najlepsze są smakowe Liptony, np. czarna herbata z aromatem malinowym. Inne, chyba nawet pierwsze w moim rankingu są różne smaki Tetleya, z cukrem i sokiem malinowym na zimno, mniam… ;P
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1027 / 240 / 0
Najlepsza to jest na grzybie kombucha :halu:
Uwaga! Użytkownik PolskaCebula nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 7 / 1 / 0
Nie mogę już pić czarnych herbat,obojętnie czy sypanych/liściastych czy w torebce.Dosłownie bolą mnie flaki albo żołądek.Jak tak sobie przypomnę,to przyjemnie było zaparzyć dzbanek na wieczór lub sobotę/niedzielę.Cóż pozostaje zielona herbata i wyjdzie na zdrowie,bo posiada właściwości antyoksydacyjne.
Uwaga! Użytkownik detektyw nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / / 0
Dochodzę do wniosku, że chyba powinnam zrezygnować całkowicie z herbaty. Zrobiłam sobie ostatnio bardzo mocną w celu obudzenia się (kawy nie mam bo źle się po niej czuje) i po 15-20 min pięknie zwymiotowałam ją. A skoro mocniejsza mi szkodzi, to po co pić w ogóle.
  • 4 / / 7
Ano bawareczka. Mocna, czarna herbata, a do tego kropla, bądź więcej(zależy od gustu) mleka.
ODPOWIEDZ
Posty: 106 • Strona 8 z 11
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.