Buspiron (Spamilan) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 1189 / 1 / 0

Ja biorę dwa razy dziennie po 5 mg jako dodatek do citalopramu i trazadonu i jestem zadowolona z efektów, w końcu jakieś leki mi pomagają. Dzięki trazadonowi mogę się wyspać, a reszta sprawia, że w ciągu dnia nie boję się wyjść z łóżka i mogę wszystko. %-D
Użytkownik nieaktywny
  • 410 / 15 / 0

Ej, nie wiem co jest grane.. Biore to drugi tydzien i zamiast sedacji czuje dosc mocna stymulacje. Bralem bupropion w dawce 300 mg i buspiron nakreca mnie tak samo albo i lepiej (a na P jest ponad 10 x tanszy). Biore zaledwie 10 mg z rana i dzisiaj jak lek wszedl to po wypiciu 2 kaw i dopaleniu nikotyna to tak mnie nosilo ze hej, taki spid. Minus jest taki, ze podobnie jak na bupro zalatwia sie wkurw, plus jeszcze wjezdzaja mi jakies agresywne mysli-natrectwa. Leki sie zmniejszyly, wyparte przez ta agresje, no ale plus jest taki, ze w chuj energii i asertywnosc wzrasta. Ale jak to sie bedzie nasilac to nie wiem. No ale to jest anksjolityk podobno zblizony efektem do diazepamu, wiec inaczej sobie to wyobrazalem. Nie wiem, moze zjechac tymczasowo z dawka do 5 mg, choc to w sumie ponizej okna terapeutycznego.. Mial ktos z was tak na poczatku kuracji? Zastanawiam sie, czy to tymczasowe czy juz bedzie dzialal na mnie w ten sposob?...

Narkotyki w paczkomacie

...czyli kilka słów o przemycie z wykorzystaniem poczty.

Alkohol jest mniej szkodliwy dla osób po 50 roku życia

Właśnie opublikowane zostało badanie, które skupiło się na wpływie alkoholu na zdrowie osób w różnym wieku. Okazuje się, że po 50 roku życia szkodliwość alkoholu znacznie spada.
  • 10 / / 0

Siema,myślę, że tego "spida" to wywołał bupropion....buspiron ma powinowactwo jedynie do 5HT1A i sam w sobie nie podkręca obrotu DA i NA...a dawki 300 bupropionu to już nie ściema,ja po 150 fruwałem i kochałem się w każdej fajnej dziewczynie :hug: ...
  • 219 / 1 / 0

montechristo pisze:
Siema,myślę, że tego "spida" to wywołał BUPROPION....buspiron ma powinowactwo jedynie do 5HT1A
Halo, halo, jak to? Buspiron na serotoninę? A nie głównie na na dopaminę D1 i D2?

Ale zmieniając temat, jak byście porównali to do benzo? Wiem, że inne receptory itd ale czy działanie przeciwlękowe jest na tym samym/podobnym poziomie? Jak to wygląda w praktyce?
  • 423 / 29 / 0

Buspiron działa przeciwlękowo głównie przez agonizm recc. 5-HT1A, 5-HT2 i prawdopodobnie w efekcie up-regulację postsynaptycznych recc. 5-HT. Tych dopaminowych jest antagonistą, z czego do D1 to raczej ma powinowactwo nieznaczne. "spida" faktycznie mógł wywołać bupropion.
Działa w teorii i praktyce inaczej niż benzo. Nie tylko słabiej, mniej bezpośrednio, ale po prostu subiektywnie inaczej, co nie znaczy że gorzej. Może nawet lepiej.
  • 528 / 31 / 9

Nie wiecie, czy Spamilan może być pomocny z wychodzeniu z kodeiny? Mam spory zapas (mi bardzo pomógł, brałem 3 miesiące, a rozkręcał się dopiero po dwóch tygodniach), a znam kogoś, kto chce rzucić kodę, a od psychuszki dostał Promazin, który nie pomógł.
???
  • 10 / / 0

universo pisze:
montechristo pisze:
Siema,myślę, że tego "spida" to wywołał BUPROPION....buspiron ma powinowactwo jedynie do 5HT1A
Halo, halo, jak to? Buspiron na serotoninę? A nie głównie na na dopaminę D1 i D2?

Ale zmieniając temat, jak byście porównali to do benzo? Wiem, że inne receptory itd ale czy działanie przeciwlękowe jest na tym samym/podobnym poziomie? Jak to wygląda w praktyce?
...wielkie sorrry ale pojebało mi się z BUSPIRONEM...to on jest częściowym agonistą 5HT-1A a BUPROPION to po prostu DopamineNoradrenalineReuptakeInhibitor...pozdro
  • 767 / 119 / 6

@Up
Buspiron działa antagonistycznie na receptory D3 i D4 (oba są hamujące, obniżają poziom cAMP), wpływ na D2 jest minimalny. Z uwagi na fakt, że wymienione receptory pełnią funkcję autoreceptorów, to ich blokada powoduje odhamowanie i wzrost przekaźnictwa dopaminergicznego. Nasila też działanie noradrenaliny, natomiast osłabia układ cholinergiczny i serotoninergiczny (przez agonizm presynaptycznych 5-HT1a).

Wpływ dopaminergiczny jest wykorzystywany w leczeniu uzależnienia od stymulantów, natomiast ko-administracja z opioidami ogranicza zmiany w hipokampie, przyczyniając się do osłabienia zespołu abstynencyjnego, a szczególnie lęku mu towarzyszącego.
  • 22 / / 0

Zacząłem kurować się buspironem.
Wpadł mi do głowy durny pomysł ('for science') wpjerdolenia go z grejpfrutami.
No więc, wziąłem sobie rano 10mg buspi, zapijając litrem sklepowego soku z g. Nic złego się nie dzieje. Jakby pobudzenie, dobry nastrój, brain zaps jednak. Po kilku godzinach bardzo chciało mi się biegać. W środku dnia poszła kolejna dycha. Wieczorkiem zaś do kolejnej jeszcze tabsy doszły 2 grejfruty. Fajnie, miło, manicznie przez chwilę, poszła jeszcze mała dawka kofeiny w nos. Potem zjazd, lęk, skręcający stres. 2 chlorprotikseny poszły i zasnąłem. Przez sen czułem ten stres. Przyspieszone bicie serca. Śniło mi się, że pod wpływem substancyj różnych odpierdalałem jakieś cyrki, a na końcu groziłem ludziom nożem i usiłowałem wyrwać telefon, kiedy dzwoniła na policję. Wtedy to obudziłem się z potężnym biciem serca i paranoją, lękiem, że to nie był tylko sen. Udało mi się jednak ponownie zasnąć.

To był stanowczo głupi pomysł.
  • 1 / / 0

Czy ktoś próbował Spamilan łączyć z alkoholem? Zacząłem brać go niedawno i szykuje mi się wesele... nie wiem jak zareaguje...
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 34 uczestników Wejdź na czata