Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2623 • Strona 186 z 263
  • 87 / 11 / 0
12 lipca 2021kavva6 pisze:
Ciekawi mnie jak Wasze libido po bupropionie? Poprawiło się, pogorszyło?
Ja jestem obecnie na wenlafaksynie 150mg i libido miałem zerowe - zero ochoty na seks i brak zainteresowania płcią przeciwną. Dostałem do wenli bupropion (Welbox 150mg; aktualnie biore wenle i bupro po 150mg) i libido delikatnie się polepszyło, ale bez rewelacji - potrzebuje więcej czasu w grze wstępnej, przy samym kontakcie fizycznym z płcią przeciwną zero pobudzenia seksualnego, dopiero odpala się przy grze wstępnej, ale to też po jakimś czasie. Jest coś skuteczniejszego na podniesienie libido od bupropionu?
  • 23 / 3 / 0
Witam.

To może ja opiszę swój przypadek bo czytam tu też ciekawe rzeczy.
Generalnie cierpię na przewlekłe stany depresyjne i lekką nerwicę natręctw. Lekarz przypisał mi buprioprion.
Moje pierwsze odczucia? Po pierwszej tabletce bardzo mocne naspeedowanie, któro trwało przez prawie miesiąc, teraz jestem drugi miesiąc na środku i do pobudzenia prawdopodobnie potrzebuję lepszego dnia lub podwójnej dawki (sprawdziłem to drugie :p).
Jako antydepresant działa skutecznie, jestem w stanie działać skrupulatnie z czym miałem problemy, znacznie poprawiła się moja zdolność do koncentracji - wcześniej miałem z tym kolosalny problem. Poza tym znacznie poprawiła mi się zdolność do organizowania wykonywanych czynności oraz chęć do poznawania nowych rzeczy, wróciły funkcje poznawcze, o wiele łatwiej rozmawia mi się z ludźmi, nie czuję fobii społecznej, którą kiedyś miewałem.

Co do skutków ubocznych, ciężko mi na chwilę obecną powiedzieć, ale czasem jestem zbyt nerwowy, czasem może zbyt nieufny co w pewnym sensie mi przeszkadza, ale jednocześnie wpływa korzystnie na pewność siebie.

Póki co oceniam ten środek na wielki plus, a próbowałem już wiele.
  • 203 / 30 / 0
Znów próbuję bupropionem zaleczyć depresję. Tym razem niestety nie wszedł nawet honeymoon. Dodatkowo chyba lekko podbija mi lęki. Postaram się przecierpieć miesiąc - a nóż zaskoczy. Po przetestowaniu sporej liczby SSRI i SNRI nie pozostało mi nic innego...
  • 577 / 177 / 0
@Chlodwig
Nie martw się, jest jeszcze wiele innych leków oprócz ssri/snri i bupropionu. Do tego są jeszcze oczywiście metody nie-lekowe.
użyj innego podpisu, ten rozwala stronę - Administratorzy Hyperreal.info.
  • 203 / 30 / 0
Dzięki. Może sobie wjazd bupropionu złagodzę pregabaliną - ta chociaż przyjemnie odcina na jakiś czas.
Jak bupropion tym razem nie zadziała to może zasugeruję moklobemid.
Zastanawia mnie, czemu na zagranicznych forach bupropionu ma tak świetne opinie i recenzje - rozumiem, że nie jest u nas tak popularny jak SSRI.
Ile ja bym dał aby poczuć ten stan z początku brania amfebutamonu 😉
  • 57 / 3 / 0
Welbox znowu nie będzie dostępny
  • 612 / 43 / 0
czemu ?
  • 319 / 42 / 0
W USA bupropion to trzeci najpopularniejszy antydepresant na 23 miejscu wszystkich wypisanych recept i z ok. ~25 milionów recept rocznie, po sertralinie (14 miejsce, ~38 milionów recept) oraz Escitalopramie (20 miejsce, ~26 milionów recept) także chyba jest całkiem popularny. :D

(dane na rok 2020; źródło: https://www.drugreport.com/50-commonly- ... n-america/)
  • 203 / 30 / 0
Faktycznie znów występuje problem z dostępnością welbox w aptekach. Możliwe, że pod koniec lipca się to poprawi (info od farmaceutki).
  • 12 / 2 / 0
16 lipca 2021Chlodwig pisze:
Faktycznie znów występuje problem z dostępnością welbox w aptekach. Możliwe, że pod koniec lipca się to poprawi (info od farmaceutki).
Potwierdzam, info z dzisiaj, braki w aptekach (albo ostatnie sztuki) i w hurtowniach, jedynie zamienniki - wellbutrin itp, takie niezależne info dostałem z trzech różnych aptek, w których dziś byłem.

Ja musiałem specjalnie jechać do większego miasta gdzie mogłem dopiero kupić. U mnie nawet w hurtowniach nie ma {Demis}
ODPOWIEDZ
Posty: 2623 • Strona 186 z 263
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.