Bufedron - działanie

Bufedron i substancje będące jego pochodnymi.
Więcej informacji: Bufedron w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 162 Strona 1 z 17
Rejestracja: 2009
  • 96 / / 0

W pewnym sklepie RC (btmg) pojawił się nowy produkt o nazwie Buphedron. Według wikipedii działa podobnie do metkata ale w kilka razy mniejszych dawkach.

Czyżby następca mefedronu? A może wybawienie dla kociarzy z "Knajpy pod metkatowym żurem"


http://en.wikipedia.org/wiki/Buphedrone
http://www.bluelight.ru/vb/showthread.php?t=467026

EDIT: Murtibing
Nazwa chemiczna: alfa-etyloaminopropiofenon
Nazwa handlowa: bufedron
Slang: bufik, bufistoteles,
CAS: 166593-10-8
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Jest stymulantem centralnego układu nerwowego będącym homologiem metkatynonu. Został po raz pierwszy otrzymany w 1928 roku, przy okazji badań nad homologami efedryny (Hyde JF, Browning E, Adams R. Synthetic Homologs of d,l-Ephedrine. Journal of the American Chemical Society. 1928; 50(8):2287–2292). Wywołuje podobne efekty co metkatynon, tylko że w kilkukrotnie mniejszych dawkach.

Najczęstszą drogą administracji jest wciąganie do nosa, żadziej podanie oralne i jeszcze żadziej podanie dożylne. Nie jest kontrolowany w Polsce i w większości krajów gdzie nie ma prawa o analogach. Jego działanie polega na inhibicji wychwytu zwrotnego dopaminy. Częste jego nadużywanie prowadzi do paranoi i psychoz. Symptomy te zanikają dosyć szybko po odstawienu substancji.

Bufedron powoduje wzrost aktywności psycho-motorycznej. Nasila uwalnianie dopaminy z dopaminergicznych zakończeń nerwowych. Użytkownicy pod wpływem substancji zapominają o spożywaniu płynów co może prowadzić do odwodnienia organizmu. Efekty jakie wywołuje substancja są często porównywane do metkatynonu lub metamfetaminy. U części populacji wywołuje euforię, ale nie u wszystkich. Powoduje nadciśnienie tętnicze i tachukardia.
Najczęściej opisywanymi efektami są:
- znaczna poprawa samopoczucie, a u niektórych euforia
- zwiększona koncentracja, czujność i motywacja
- słowotok
- zwiększenia empatii i poczucia bliskości
- stymulacja fizyczna i psychiczna
- zniesienie uczucia snu i głodu
- rozszerzone źrenice
- przyspieszona akcja serca i oddech.

Freebase (wolna zasada) bufedronu jest bardzo nietrwała, dlatego w handlu występuje pod postacią chlorowodorku.

Dawkowanie:
Słabo 10-20 mg
Średnio 25-40mg
Moco 50-60mg
Bardzo mocno 60mg +

Czas działania 3-5 godzin. Szczyt osiąga się po ok. 45 minutach, utrzymuje się do dwóch godzin po czym opada. W tym okresie bardzo często dociąga się substancję.

Bufedron równie dobrze nadaje się na imprezy co i do wytężonej pracy intelektualnej. Wg mnie jeden z lepszych beta-ketonów (alfa-aminoketonów).

 

Rejestracja: 2009
  • 96 / / 0

Na zagranicznych forach kilka osób zamówiło więc pewnie wkrótce pojawią się jakieś raporty. Według tego co wyczytałem to dawki buphedronu są dużo niższe niż mefedronu. Na pewno nie więcej niż 30 mg jednorazowo. Jeśli efekty działania będą podobne do mefa to ekonomicznie zakup buphedronu będzie bardzo opłacalny. W tej chwili na btmg kosztuje 30E/g

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Ryzyko przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i pogorszenia FEV1 u palaczy marihuany

Palenie marihuany może zaostrzyć przebieg przewlekłych chorób układu oddechowego. Niewiele wiadomo na temat długotrwałego wpływu tego narkotyku na funkcje płuc. Tę kwestię zbadano w Kanadzie, w której marihuanę można kupić legalnie.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Murti-Bing nie ma żadnych potwierdzonych informacji, że cząsteczka ta jest tak aktywna. Powiedziałby nawet, że daleko jej do mefedronu - przynajmniej jeśli chodzi o euforię i empatię. Jeśli chodzi o same właściwości stymulujące to 30 mg może wydawać się dobrą dawką, ale nie liczcie na dodatkowe fajerwerki.

 

Rejestracja: 2009
  • 96 / / 0

Murti-bing, czy to że daleko jej do mefedronu wnioskujesz z jakiś doświadczeń z tą substancją czy z budowy chemicznej? Czy bufedron jest strukturalnie podobny do mefedronu?

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 17 / 0

Ostatnio zmieniony 27 listopada 2009 przez lucyper2, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2009
  • 96 / / 0

To akurat może dobrze bo moim zdaniem euforia po metkacie jest lepsza niż po mefie ;)

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 17 / 0

Z pierwszych raportów wynika, że jest to klasyczny stymulant. Także temat zupełnie nie pasuje do psychodelików.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Do Murti-Binga przyszedł bufedron z [cut]. W sobotę ma zamiar go testować. Liczy na to, że okaże się dobrym stymulantem, czymś lepszym niż to psychotyczne MDPV.

[Nie zapomniało się Murti-Bingowi gdzie piszemy o kupowaniu?]
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2010 przez pilleater, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

W wikipedi pisze, że bufedron to inaczej alfa-etyloaminopropiofenon, w działaniu jest podobny do matakatynonu tylko że dział w kilkukrotnie mniejszych dawkach. Podobnie jak mefedron znany już w 1928 roku.
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... hinone.png
[/img]M-B postanowił zrobić kilka testów. Zaskoczyła go stosunkowo wysoka aktywność tej substancji. 15 mg daje już wyraźnie odczuwalne efekty. Przy 30 mg działa bardzo dobrze, a przy 60 mg działa jeszcze lepiej. Głównym efektem jaki wywołuje to psychostymulacja i stymulacja motoryczna. Euforii nie wywołuje praktycznie żadnej, ale za to dosyć mocno poprawia nam samopoczucie. Poprawia koncentrację, kojarzenie faktów, znosi uczucie zmęczenia, słowotok itp. cechy charakterystyczne dla stymulantów.
Energetyczny kop przypomina trochę tego mefedronowego.

W porównaniu z innymi substancjami wypada bardzo dobrze. Czas jego działania to dwie godziny, ale zawsze można dociągać, zjazd prawie wcale nie występuje, nie powoduje żadnych psychoz tak jak MDPV no i szeroki wachlarz dawek sprawie, że trudniej go przedawkować. W porównaniu z mefedronem nie podnosi tak bardzo ciśnienia i nie rozwala serducha. W porównaniu z alfa-PPP wprawia w dobry nastrój.

Wg M-B obok direx i alfa-PPP jest to stymulant doskonale nadający się do wytężonej pracy, nauki i na dni w których trzeba wiele załatwić. Podobnie jak direx ma też dosyć spory potencjał rozrywkowy.

Jeśli ktoś lubił amf to na pewno polubi bufedron, jeśli nie to nie warto.

 

Rejestracja: 2010
  • 519 / / 0

Skoro wykupiliście już wszystko z (nie podam nazwy sklepu), to przynajmniej napiszcie jak na was działa.
Posty: 162 Strona 1 z 17
Wróć do „Maślanofenony”
Na czacie siedzi 804 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość