Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
No przyznać muszę, że faktycznie dzisiejsze leczenie — jeżeli chodzi o płacenie z własnej kieszeni — do tanich nie należy.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
13 września 2022ZupekChinski pisze: Jeżeli masz zepsute zęby to może wdać się infekcja, a to może prowadzić do zagrożenie życia. Zapisz się do dentysty jak najszybciej, jeżeli kasa jest problemem to idź na NFZ, termin będzie z kosmosu ale będzie. Mam nadzieję, że ubezpieczenie zdrowotne nie jest problemem?
Na ból tramadol, może być w leku złożonym np. z paracetamolem lub deksketoprofenem 1 tabsa. Jeżeli nie masz dostępu do tramadolu zakup Antidol 1tabsa lub paracetamol do 1000 mg + ibuprofen 400 mg.
1. Szczękościsk może sprawiać że silne zgrzytanie zębami będzie nawet przyjemne . (Warto żyć gumę)
2 . Zmniejszenie ilości śliny .
Już nie mówiąc o tym że jak ktoś stosuje metodę wcierania w dziąsła to jeszcze bardziej szkodzi.
Kiedyś jak musiałem czekać na dentystę to poszedłem do apteki i babka mi poleciła ibuprofen i taki płyn do płukania . Problem z ibuprofenem był taki że zbyt krótko/słabo później działał, przez co brałem do w wyższych dawkach i częściej. To co ciekawego zapbserwowałem to że ibuprofen ma w dużych dawkach pewne działanie psychoaktywne , ale było dość nieprzyjemne . Objawiało się pobudzeniem przy jednoczesnej niechęci do ruszania się , dziwne to było
Fuzja - 909
Dziwne że nikt nie wspomniał o płukaniu naparem z szałwii.
14 stycznia 2021Verbalhologram pisze: U mnie stomatolog odpada bo 3/4 szczęki jest do wymiany....jak Wy radzicie sobie z bólem zęba/zębów ?
Przede wszystkim jednak udaj sie do stomatologa.
Co ja jeszcze probowalam na bol zeba? Palilam papierosa kierujac dym na zeba,
pozdrawiam
Zmieniowo nazwę leku (w Acodinie nie ma kodeiny, tylko dekstrometorfan) — CAF
Jednak ból zęba to głównie stan zapalny miazgi (namnażają się tam bakterie, dlatego boli) z reguły wystarczy antybiotyk.
Oczywiście najlepiej wyleczyć delikwenta lub wyrwać, ale jakby co, to sobie antybiotyk wziąść ( doksycyklina lub makrolid ).
16 października 2023Stteetart pisze: "mam wyjebane na wszystkich i pierdole też Famasa".
Staram się czasami zajrzeć do stomatologa ale ostatniego czasu przypomniałem sobie czemu mam dentofobie. Poszedłem na NFZ (prywatnie mnie nie stać) trafiłem na takiego konowała... bolał mnie 1 ząb i tylko jeden był do wyrwania lub kanałowego a po wizytach teraz mam kilka zębów do kanałowego + co chwila wypadające lekarstwa i pląby z zębów +ból kilku zębów. Nosz kur... Jak w tym kraju się leczyć? Chyba zacznę oxy wpierdalać na ból zębów. Ci co mówią że nie powinno stosować się tak silnych leków jak opioidy na ból zębów widocznie nigdy nie mieli mocnego bólu zęba.
Co do przeciwbóli to przy zapaleniu okostnej dobrze działał mix Deksketoprofen + koda + Paracetamol, niestety ulge to przynosi na max 3-4h
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/medweedartykul_2025-05-22-18.png)
Wpływ świadomości lekarzy na doświadczenia pacjentów z terapią medyczną marihuaną
W ostatnich latach temat medycznej marihuany zyskał na ważności zarówno w kręgach medycznych, jak i wśród pacjentów. W miarę legalizacji oraz wzrastającej dostępności preparatów konopnych dla pacjentów, pojawia się potrzeba przeanalizowania, jak zrozumienie i wsparcie lekarzy wpływa na skuteczność terapii. W badaniach przedstawianych przez Clobesa i współpracowników z California State University, zbadano, jak współpraca z lekarzami i informowanie o stosowaniu medycznej marihuany przez pacjentów wpływa na wyniki terapii.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/listrzaskowski.jpg)
Zaskakujące słowa Tomasza Lisa. "Odrobina amfy by Rafałowi nie zaszkodziła"
Zaskakujące słowa Tomasza Lisa! W swoim internetowym programie, w którym dyskutował na temat kampanii wyborczej, nagle stwierdził, że "odrobina amfy [amfetaminy - dop. red.]" Rafałowi Trzaskowskiemu by "nie zaszkodziła".
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/nawrocki-snus_0.jpg)
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi
Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.