Biperyden (Akineton) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Użytkownik zbanowany
  • 2400 / 63 / 0

(1RS)-1-[(1RS,2SR,4RS)-bicyklo[2.2.1]hept-5-en-2-ylo]-1-fenylo-3-(piperydyn-1-ylo)propan-1-ol
Biperiden.png
Biperyden, biperiden – lek cholinolityczny, blokujący receptory muskarynowe. Zwiększa ilość dopaminy w układzie nerwowym i tym samym zmniejsza objawy choroby Parkinsona: hamuje sztywność mięśni, pocenie się, nadmierne wydzielanie śliny i łojotok. Biologiczny okres półtrwania wynosi 23-36 godzin.Wikipedia
Z tego co mi wiadomo to przepisują to na parkinsona i czasem ludziom biorącym neuroleptyki

Ma ktoś może info opisujący mechanizm działania tego leku ? Wiem tylko tyle że silnie oddziałuje na dopaminę . Znajomy ostatnio mi pisał że niesamowitej euforii doznał po 4 tabletkach tylko zapomniał mi powiedzieć że ściągnął kreskę mefedronu po tym... A ja wczoraj wrzuciłem 4 (2mg) tabletki i później jeszcze jedną i słabo było , dopaminowe zadowolenie delikatne wystąpiło no i rozluźnienie mięśni . Zostało mi sie jeszcze drugie 5 tabletek i tak myślę z czym by to zmiksować ? No przydałby sie ten opis działania tego leku żebym wiedział czy nie jest jakoś mocno nie bezpieczny :diabolic:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 641 / 5 / 0

Na początek kilka linków:
- http://www.nerwica.com/akineton-biperid ... 11-14.html (specyficzne forum, na którym musiało paść znamienne i standardowe hasło "nie uzależnie się?" w kontekście tego leku i każdego innego - z deprimem włącznie heh - taki mały offtop)
- http://forum.dopalamy.com/topic/3169-akineton/ (tego forum nie traktowałbym jak źródła na którym można znaleźć sprawdzone informacje, ale tu po raz pierwszy zetknąłem się z ciekawym opisem tego leku)

No i ulotka: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=64

http://www.drugbank.ca/drugs/DB00810

http://www.druglib.com/druginfo/akineton/abstracts/

http://en.wikipedia.org/wiki/Biperiden

Ogólnie, lek ciekawy, nie próbowałem i na razie nie zamierzam ale jak ktoś ma chęć to jest szansa na to, by znaleźć coś co będzie leczyć zły humor, depresję, fobie itp.

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Naloty uzależnionych papug zagrażają indyjskim uprawom maku

Rolnicy w Indiach walczą zażarcie, aby odeprzeć plagę uzależnionych od opium papug. Jak donosi NDTV, ptaki przyprawiają o ból głowy hodowców maku w stanie Madhya Pradesh, niszcząc ich plony i obżerając się cennym narkotykiem.
Użytkownik zbanowany
  • 2400 / 63 / 0

No tak , ale autor tamtego tematu lubi ściemniać... ktoś tam stestował 4 tabletki zaprawione kreską mefedronu i to pewnie dlatego fajnie go porobiło ^_^ W każdym bądź razie już mi minęła na to ochota... tabletki wykorzystam zgodnie z przeznaczeniem czyli se rozluźnię mięśnie jak będzie potrzeba %-D
  • 575 / 4 / 0

Dziala euforycznie ale glownie podanie domiesniowe w szpitalu mi to jebli jak parkinsona dostalem pozniej caly czas sciemnialem ze mam parkinsona zeby mi dawalai akineton :)
Użytkownik zbanowany
  • 2400 / 63 / 0

Ale sam fajnie podbija poziom dopaminy i wtedy nawet mała kreska EthCat`a wypierdala z butów :yay:

Scalono. mrstothet.

Kurwa nie wierze , 4mg tego mózgojeba Akinetonu + 300mg 4-MEC (Żółty kryształ) + 150mg Pentedronu (Duży kryształ) , oczywiście pierdolnięte w nos %-D w porównaniu do ostatnich kilku tygodnii , to rozjebało mnie fkurwe :diabolic: niewiele już brakowało do osiągnięcia stanu euforycznego %-D pomijam już fakt ,że drugi dzień ronki mi sie caluchny czas trzonchajom , przez co zwykłe otworzenie woreczka strunowego (nie te najmniejsze , te większe , bo tego malego to bym za chuja nie otworzyl %-D ) staje sie dość problematyczne :blush:

ask

• 18 / / 0

Akineton to fajna sprawa, 10-20ml domięśniowo (WUT?! ilość płynu użytej do iniekcji domięsniowej nie może przekraczać 5ml. Nie róbcie tak w domu!! - miu) i jest zajebiście. O dziwo też działa na ataki lęku/paniki. Euforia jest przyjemna, z tego co zauważyłem to komponuje się także ładnie z clonazepamem, z tym że benzo w dawkach medycznych. Solidna dawka powoduje czasowe problemy z pamięcią krótkotrwałą. Sen bezpośrednio przed spaniem jest bardzo przyjemny i relaksujący. Dobra dawka, powoduje suchość w ustach, warto więc uzupełnić płyny.

Btw. zastanawiają mnie dwie rzeczy - jaki jest czas wchłaniania akinetonu w tabletkach i czy lepiej popijać czymś ciepłym czy też zimnym?
Użytkownik nieaktywny
  • 356 / 2 / 3

Pomoże na zjazd na fecie? A raczej nagły spadek nastroju?
Użytkownik nieaktywny
  • 44 / / 0

Własnie dostalem od lekarza. Mozna zarzyc rekreacyjnie? Ile tabletek naraz, posiadam 100 tabs 2mg
  • 51 / / 0

Biperyden ma jakiekolwiek działanie antydepresyjne? Bo mam możliwość dostania tego leku i się zastanawiam czy warto się w to bawić.
  • 1736 / 131 / 0

Hm, kiedyś dostałem to w szpitalu doraźnie... miałem bardzo niemiłe objawy pozapiramidowe po neuroleptyku (sulpiryd). Dostałem szprycę, siedzę sobie na koju... i nagle wjazd jak po jakimś euforyku, wszystko odeszło jak ręką odjął, lekkość, cieszyłem się jak naćpany i śmiałem się do typa łóżko obok "Stary, jest zajebiiiiiście!" :rolleyes:
Potem zmienili mi lek, mimo tego zapytałem lekarza o Akineton, na co on: "Spodobało się, co?" :-D Dostałem jeszcze jeden, ostatni raz. Zajebista rzecz, ale chyba niemożliwa do wyrwania w normalnych warunkach (w e-aptekach też nie ma). Myślę że mógłby przejść wkręt z akatyzją po neuroleptykach, kto wie...
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 34 uczestników Wejdź na czata