Więcej informacji: Empatogeny w Narkopedii [H]yperreala
Przy tym związku nawet szczerze to nie wiem gdzie go umieścić.
Ktoś skrzyżował API z APB i dojebal tiofen
Pochodne (2-aminopropylo)indolu (API) i (2-aminopropylo)benzofuranu (APB) to nowe substancje psychoaktywne o działaniu pobudzającym in vivo. (2-Aminopropylo)benzo[β]tiofen (APBT) jest nowym analogiem API i APB na bazie siarki, który nie został scharakteryzowany farmakologicznie. W obecnym badaniu oceniliśmy działanie farmakologiczne sześciu izomerów pozycyjnych APBT in vitro, a trzy z tych izomerów (3-APBT, 5-APBT i 6-APBT) poddano dalszym badaniom in vivo. Testy hamowania wychwytu i wypływu w komórkach HEK293 transfekowanych ludzkim transporterem oraz w synaptosomach mózgu szczura wykazały, że APBT hamują wychwyt zwrotny monoamin i indukują uwalnianie substratu za pośrednictwem transportera. Pomimo tego, że są nieselektywnymi uwalniaczami transportera, takimi jak MDMA, związki APBT nie wywoływały stymulacji lokomotorycznej u myszy C57BL/6J. Co ciekawe,2 podtypy receptora, jak określono w testach mobilizacji wapnia i wywołały reakcję drgania głowy u myszy C57BL/6J, co sugeruje aktywność podobną do psychodelików. W porównaniu z ich odpowiednikami APB, związki ABPT wykazały, że zastąpienie atomu tlenu siarką powoduje zwiększoną siłę uwalniania w transporterze serotoniny oraz silniejszą i skuteczniejszą aktywność w 5-HT 2receptorów, które zasadniczo zmieniły profil izomerów APBT in vitro i in vivo w obecnych badaniach. Ogólnie rzecz biorąc, nasze dane sugerują, że izomery APBT mogą wykazywać efekty psychodeliczne i/lub entaktogenne u ludzi, przy minimalnej stymulacji psychomotorycznej. To, czy ten unikalny profil farmakologiczny izomerów APBT przekłada się na potencjalny potencjał terapeutyczny, na przykład jako kandydatów do psychoterapii wspomaganej lekami, wymaga dalszych badań.
https://www.nature.com/articles/s41386-021-01221-0
W świecie dragów pewnie na raka substancje będziemy czekać z 50 lat
@surveilled obczaj czy to zostawić czy przenieść czy co
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
2/3/4 - APBTs
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... n_sectitle
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.