Antydepresanty - Odstawienie

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 367 Strona 26 z 37
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0

silvercat to jeszcze nie odstawiałeś benzo jak porównujesz odstawienie paroksetyny z benzo.
Rejestracja: 2015
  • 5 / / 0

Wnc1964 odstawiałam benzo i mój organizm gorzej reaguje na odstawienie paroksetyny. FIZYCZNIE. Nie mówię tutaj o tym co się działo w mojej głowie po odstawieniu Afobamu. Mój problem polega na objawach fizycznych, które przy odstawieniu benzo byłam w stanie znieść i nie trwały one długo, a przy paroksetynie uniemożliwiają mi funkcjonowanie w społeczeństwie przez drgawki poty i nawet wymioty

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

GIS ostrzega rodziców przed e-papierosem. W USA wybuchła już epidemia uzależnień (+ wywiad)

Główny inspektor sanitarny ostrzega rodziców przed elektronicznymi papierosami, które wchodzą do szkół.
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0

Jakie brałe benzo i w jakich dawkach i haj długo.

Jeśli odstawiasz paroksetynę to zamień ją płynnie z dni na dzień fluoksetynę przez 2-3 tygodnie.
fluoksetyna sam się taperuje
Okres
półtrwania fluoksetyny jej metabilitu to 7-15dni.
Rejestracja: 2015
  • 5 / / 0

Brałam afobam, było to jakieś 5 lat temu przez dwa lata intensywnie, z początku w tych najniższych dawkach potem mi przestało pomagać i zaczęłam brać zwykle jednorazowo 1mg wiele razy na dobę(na pewno więcej niż 3), bo łapały mnie ataki paniki bardzo często i za każdym razem jak czułam ze coś jest nie tak to od razu brałam Afobam. Także ciezko określić taka typowa dawkę dzienna, ale żarłam te tabletki Non stop na przemian ze spaniem... dodam ze ważyłam baaardzo mało i praktycznie nic nie jadłam. Wiec taka dawka jak dla mnie była końska. ja sama nie rozumiem dlaczego paroksetyna w tak małej dawce powoduje u mnie takie efekty odsatwienne, gdzie odstawienia Afobamu nie wspominam tak koszmarnie (a był to w zasadzie pierwszy tego typu lek który zastosowałam Wiec mój organizm nie był do niczego przyzwyczajony Wiec chyba powinno być gorzej?). Dzięki za poradę i skorzystam z niej mam nadzieje ze się uda rzucić ta paroksetynę. Afobam zreszta i tak dalej biorę od jakiegoś czasu ale już w małych dawkach i rzadko
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0

Dlatego że wenfle i paroksetynę najciężej odstawić z antydepresantów , na jakiejś stronce widziałem wykres to nawet paroksetynę większy odsetek osób miał problemy z odstawieniem od wenfli, potem była daleko w tyle sertralina, fluvoksamina escilopram, citalopram , 0% miało trudności z odstawieniem fluoksetyny.
Rejestracja: 2018
  • 25 / 1 / 0

Witam daje znać jak przeszło odstawienie leku sertranorm ze 100mg zszedłem przez 2 tyg na 50mg później tydzień na 0,25 skutki uboczne takie, że miałem i mam do tej pory zawroty głowy jakieś takie prądy przez ciało i w bani sie zakręci do tego po całkowitym odstawieniu zrobiłem sie nerwowy przy lekach byłem spokojniutki wyczilowany a teraz szybko sie wkurwiam i bardziej mnie nosi.Libido na plus
Rejestracja: 2017
  • 1505 / 315 / 0

czyli klasyk, objawy jak u większości. te prądy są moim zdaniem nawet przyjemne. wycziliowanym nie da się być po tych syfach, ale za to rozdrażnionym przy odstawce już tak.
Rejestracja: 2018
  • 25 / 1 / 0

To po jakimś czasie też przejdzie ?
Rejestracja: 2017
  • 1505 / 315 / 0

przejdzie, nie bój żaby. ile to będzie trwać? zależy jak długo i w jakiej dawce przyjmowałeś lek. napisałeś, że 100mg, stopniowo redukowane. myślę, że fizyczne objawy po dwóch tygodniach ustąpią.
Rejestracja: 2018
  • 3 / / 0

Witam,

chciałbym odstawić leki takie jak
Sulpiryd 100mg dziennie oraz Fluoksetyne 20mg dziennie.

Leki dostałem na fobię społeczną, nie wiem czy to one czy własne przekonania i doświadczenia ale zanikła ona częściowo, biorę je od ponad 3 lat po mimo że fobii już nie mam teoretycznie, chciałbym odstawić je lub przynajmniej jeden z nich, nie wiem od którego zacząć i w jakich dawkach odstawiać.

Boje się że wpływają one negatywnie na mój związek, sulpiryd pomógł mi prze okazji na wieczne zmęczenie, boje się także że po odstawieniu wszystko wróci, ale na razie chciałbym spróbować je odstawić sam bo kontaktu z psychiatrą od dawna nie mam, tylko jak to zrobić aby było bezpiecznie?

Kiedyś przez krótki czas (5 dni) nie bralem sulpirydu to stracilem zdolność mowy, wydawalem dźwięki i nie moglem wypowiedzieć slow, dopiero po wzieciu tabletki na drugi dzien zniklo wszystko, boje się je odstawiać, ale też nie chcę ich brać.
Posty: 367 Strona 26 z 37
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 41 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Shrank23 i 0 gości