Jako że jestem nowy na forum to chciałbym się przywitać ;) Jestem Grzegorz i mam 22 lata. Od dłuższego czasu zmagam się z lękami. Często staje się to wrzodem na tyłku, lecz są również spoko okresy.
Przechodzę do meritum. Po dłuższym okresie wzmożonego stresu zauważyłem luki w pamięci oraz trudność w skupieniu uwagi przy nauce.
Luki polegają na tym że czasami zapominam co miałem zrobić lub co mam powiedzieć. Moje pytanie brzmi czy Aniracetam może tutaj pomóc? Czy warto go połączyć z czymś?
Dodam również że chciałbym podejść nie długo do egzaminu na prawo jazdy który kiedyś oblałem 4 razy właśnie przez stres i dekoncentracje. Czy tutaj też aniracetam się sprawdzi? Jeśli nie to co może pomóc.
Narkotyków nigdy nie brałem ( zioło jaram bardzo sporadycznie) alkohol również może 3 razy w miesiącu w nie wielkiej ilości.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)
Myślę, że może pomóc ale próbowałeś takich rzeczy w stylu: bacopa, ginko biloba, lecytyna , do tego dobra dieta, chia , krzyżóweczki.
Co do drugiego, to myślę, że powinieneś przed egzaminem wziąć 0.25 alprazolamu albo jakieś inne benzo w małej dawce doraźnie
pozdro ;)
Prawdopodobnie nerwica, zaburzenia w metabolizmie glukozy , problemy z hormonami płciowymi lub tarczycą. (albo jeszcze coś innego trudno powiedzieć jednoznacznie)
Spróbuj: (linijka to jedna opcja)
-BCAA + razowe pieczywo + izotoniki + ograniczenie jedzenia słodyczy + B-complex + zwiększenie ilości tłuszczy nienasyconych
-dziurawiec (najlepiej ekstrakt olejowy)
-BCAA + Tauryna + razowe pieczywo + izotoniki + ograniczenie jedzenia słodyczy + B-complex + Piracetam + zwiększenie ilości tłuszczy nienasyconych
Dzięki za odpowiedź!
Słodyczy nie jem w ogóle. Spróbuję jeszcze do tego dodać magnez+b6. A dlaczego BCAA? Ciekawi mnie co to ma wspólnego z moimi przypadłościami.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3566503/
https://en.wikipedia.org/wiki/Kynurenic_acid
2.Aniracetam-u nie polecam, bo zwiększa plastyczność mózgu w obszarach odpowiedzialnych za emocję.
03 maja 2019return_zero pisze: 1.Tyle, że BCAA powinno stymulować. Można dodać do tego tryptofan czasem lub zrobić przerwę od suplementacji 1/2 razy w tygodniu. (wtedy też brać tryptofan)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3566503/
https://en.wikipedia.org/wiki/Kynurenic_acid
2.Aniracetam-u nie polecam, bo zwiększa plastyczność mózgu w obszarach odpowiedzialnych za emocję.
Różaniec może być. Depresanum, Olimp Forsen (złożona mieszanka, trudno powiedzieć jak to zadziała), Tonaxinum Forte itd.
A Aniracetam się chciało brać, wbrew pozorom BCAA to są aminokwasy rozgałęzione. (Leucyna, Izoleucyna, Walina) Występują naturalnie w pożywieniu. Za dużo morze nie działać dobrze jak wszystko.
Ciężkich substancji staram się nie polecać.
04 maja 2019return_zero pisze: @glakuta1
Różaniec może być. Depresanum, Olimp Forsen (złożona mieszanka, trudno powiedzieć jak to zadziała), Tonaxinum Forte itd.
A Aniracetam się chciało brać, wbrew pozorom BCAA to są aminokwasy rozgałęzione. (Leucyna, Izoleucyna, Walina) Występują naturalnie w pożywieniu. Za dużo morze nie działać dobrze jak wszystko.
Ciężkich substancji staram się nie polecać.![]()
04 maja 2019return_zero pisze: Różaniec może być. Depresanum, Olimp Forsen (złożona mieszanka, trudno powiedzieć jak to zadziała), Tonaxinum Forte itd.
A z leków mogę śmiało polecić propranolol, jeżeli nie masz astmy. Wystarczy wyjaśnić rodzinnemu sytuację i jak się stresujesz, myślę, że nie będzie miał problemu z wypisaniem
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b8e21269-0d99-405e-8bbd-0baf4832a809/roach-perc.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250503%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250503T065502Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=941b764e972208b9b6a3c3a2122e9ac53708d78822994cf965a338dddda7e9e1)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-01-17_11-55-24.jpg)
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/jalowki.jpg)
Przemycają narkotyki w ciałach żywych jałówek. Eksport bydła z Meksyku do USA kwitnie
Meksykańskie kartele wykorzystują żywe bydło do przemycania narkotyków przez granicę USA. Narkotyki zaszywają wewnątrz zwierząt.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/5514.jpg)
Czy psychodeliki mogą uczynić Cię bardziej moralnym człowiekiem? [Nowe badania 2025]
Czy możliwe jest, że po zażyciu psychodelików stajesz się bardziej empatyczny, troszczysz się o innych ludzi, zwierzęta czy nawet środowisko naturalne? Najnowsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs sugerują, że tak – osoby, które doświadczyły głębokich przeżyć psychodelicznych, wykazują wyższy poziom moralnej ekspansywności, czyli gotowości do rozszerzenia współczucia i troski na coraz szersze kręgi istnienia. Co ciekawe, wzrost ten jest szczególnie silny u osób, które podczas „tripu” przeżyły rozpad ego lub intensywne doświadczenia mistyczne.