Blue_Berry pisze:Poznano również fakt, iż klon potrafi wchodzić w niebezpieczne interakcje np. ze stymulantami, mimo że powinien obniżać aktywność ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, a co za tym idzie, pozwolić na wyciszenie i uśpienie funkcji poznawczych i motorycznych. Tak się jednak nie dzieje w każdym przypadku i czasem wzięcie klona dodatkowo podbija schizogenność innych środków.
ynsiwy pisze:0,5 to mi styka jak się czasem wk***, a co do lotu to już się bać nie można?
jarekjurek pisze:Dzięki Ci BB za kolejny przemądry post na tym syfiastym forumBlue_Berry pisze:Poznano również fakt, iż klon potrafi wchodzić w niebezpieczne interakcje np. ze stymulantami, mimo że powinien obniżać aktywność ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, a co za tym idzie, pozwolić na wyciszenie i uśpienie funkcji poznawczych i motorycznych. Tak się jednak nie dzieje w każdym przypadku i czasem wzięcie klona dodatkowo podbija schizogenność innych środków.A tak tłumacząc na język prostego studenta drugiego roku, to znaczy, że miks amfetamina + klonazepam może być fizycznie niebezpieczny? Nie chodzi mi o psychiczną 'schizogenność', ino fizyczne interakcje.
Spoiler:
Nie, to nie jest głupie pytanie. I tak rozumujesz lepiej niż większość szmat na tym forum.
Wrzucanie benzodiazepin na każdą stresującą rzecz to przesada i pierwszy krok do przekonania siebie, że są ci one potrzebne by normalnie funkcjonować i przeć w uzależnienie.
Należy logicznie pomyśleć i zastanowić się, czy naprawdę jest się czego bać. Ja bym się bardziej bał łykania alpry w taki sposób niż lotu samolotem. Jeżeli ma się problemy z nadmierną... bojaźliwością, to należy udać się na terapię.
Poza tym, nie wypada dorosłemu facetowi zachowywać się jak dziecko ;-)
ynsiwy pisze:0,5 to mi styka jak się czasem wk***, a co do lotu to już się bać nie można?
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/a74d36da-767b-400c-8e0e-f3e85a73f88b/bdo-kac-hyperreal.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250426%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250426T022303Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=7b6657438eb5254a4679095cb62a751940a754b46ef202993595704f78336c31)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.