Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
25 października 2023CieplaPoduszka pisze: Czego mniej wiecej mozna sie spodziewac umawiajac sie z panna ktora twierdzi ze ma ADHD ?
I thought I was someone else, someone good
polecam https://www.youtube.com/watch?v=pOe8EusHfyU&t=1113s
2. sam lekkie ADHD, ale o tym, że tak jest dowiedziałem się po problemach z synem.
3. @LittleQueenie , mam wątpliwości z domowym leczeniem bupropionem: bupropion 450 mg dziennie - wynik oceniony na 5/6. Nie stosowałem, więc tylko z tego co przeczytałem, to zanim zacznie działać, to ze 3 tygodnie. Poza tym, jak czytam doświadczenia ADHDowców na reddit'ie, to pi razy drzwi skuteczność ok. 15% - oceniając liczbę wpisów, że na pomogło na same objawy ADHD. Na nastrój zdecydowanie tak.
Leki na stałe: Buproprion + metylofenidat.
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
Jednocześnie miewam ten sam problem z lękami i przestymulowaniem, o którym wspomniałeś. Zgłosiłem to podczas wizyty, i nadspodziewanie dobrym remedium okazał się propranolol. Byłem sceptyczny, ale to naprawdę działa. Podczas zawodów sportowych zupełnie uspokaja drżenie dłoni (i inne typowo noradrenalinowe objawy), z kolei w sytuacjach społecznych znosi objawy lękowe. Tabletki można brać doraźnie, działają w 20 minut, i nie widzę żadnych skutków ubocznych w postaci senności czy otępienia.
Wszystkim w podobnej sytuacji polecam porozmawiać o tym leku z Waszym lekarzem, bo wyraźnie podnosi poziom kontroli, i tym samym komfortu życia.
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
7 petycji przeciw reklamom i promocjom alkoholu, które mogą zmienić polskie prawo
Od 2019 roku trwa złota era medycyny psychodelicznej
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Przemycali narkotyki z Hiszpanii w sklepach i automatach paczkowych. Rozpoczął się proces
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces przeciwko trzem zatrzymanym i aresztowanym mężczyznom z Gdyni, Suszu i Bochni oskarżonym o przemyt narkotyków z Hiszpanii. Trafiały one do Polski za pośrednictwem firm kurierskich.
Kanada zebrała ponad 5,4 miliarda dolarów z podatków od sprzedaży legalnej marihuany
Od momentu legalizacji marihuany minęło siedem lat. Kanada podsumowuje zyski. Kwoty robią wrażenie, ale szczegółowe dane pokazują, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Rząd federalny zarobił mniej, niż zakładał. Z kolei wydatki na edukację okazały się znacznie niższe od obiecanych.
Produkowali tyle amfetaminy, że narkotyki musieli wozić taczką
Ponad 64 kilogramy amfetaminy, nielegalna linia produkcyjna i dwie osoby zatrzymane – to efekt działań specjalnego wydziału antynarkotykowego łódzkiej policji. Ilości narkotyków były tak duże, że do ich transportu sprawcy wykorzystywali… taczkę.
