4-AcO-DMT; Psylacetyna

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Posty: 535 Strona 54 z 54
Rejestracja: 2014
  • 319 / 17 / 0

25 marca 2019A-CoA pisze:
[...]Przyjmowanie tych dwóch substancji jednocześnie powinno wzmacniać działanie przez hamowanie rozkładu 4-aco, natomiast AMT działa również jako nieselektywny agonista, przez co branie raz jednego, innym drugiego powinno zmniejszać działanie. [...]
No własnie, to jest wyjaśnienie a propos kwestii wzmocnienia. Nurtuje mnie za to określenie nieselektywny agonista [Dostępne mi źródło danych wskazuje aMT jako bardzo słaby, nieselektywny (pełny w moim mniemaniu/dokonujący selekcji) inhibitor MAO i jako częściowego (niepełnego/selektywnego/przez to wybiórczego agonistę 5ht2a)].
Żródło: https://psychonautwiki.org/wiki/%CE%91MT#Pharmacology

25 marca 2019A-CoA pisze:
Samo zwiększenie poziomu neuroprzekaźników faktycznie zmniejsza działanie LSD i innych agonistów 5ht2a, ale nie jest to aż tak mocno zaznaczone. Dlatego zresztą LSD i inne psychodeliki działają mimo brania ich z SSRI.
Tu mam najmniej do powiedzenia, bardzo słabo orientuję się w farmakokinetyce tych substancji, gdyż leczę się poprzez dozowanie zarówno antagonistów NMDA jak i agonistów serotoniny z dobrym rezultatem jako dodatek do psychoterapii/medytacji/wglądu w siebie.

poprawiłem pomieszane cytowania a-coa
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 1044 / 257 / 2

@vlkodlak w linku który podałeś jest napisane, że jest częściowym agonistą, to nie znaczy, że jest słabym, LSD też jest częściowym agonistą receptora 5ht2a. Nieselektywny to taki, który łączy się z innymi niż jeden typ receptora serotoninowego i wywołuje efekt. Przykładowo może oddziaływać również z receptorem 5ht1.
Tu mam najmniej do powiedzenia, bardzo słabo orientuję się w farmakokinetyce
farmakodynamice

koniec OT

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Zamiast pieczarek rosły konopie, z których można by uzyskać 384 kg marihuany

Policjanci z CBŚP zlikwidowali plantację konopi indyjskich, zabezpieczając przy tym 1280 krzaków.
Rejestracja: 2014
  • 319 / 17 / 0

Ta nieselektywność tyczy się bycia inhibitorem MAO, a nie bycia agonistą receptora. Tak jest tam napisane. I ja tak napisałem.
Edit
W odniesieniu do agonisty użyłem słowa selektywny by zwrócić Twoją uwagę na to określenie, którego sam użyłeś. Nigdzie w necie nie spotkałem się z takim stąd moja reakcja. W odniesieniu do agonisty spotkałem się tylko z opcjami full/partial. A nie selective/nonselective to się zawsze tyczyło tylko inhibicji Mao. Ale fakt faktem nie moja branża.
Koniec OT
farmakodynamice right
Rejestracja: 2017
  • 56 / 5 / 0

w lodówce wolniej degraduje niż w temp pokojowej ? i drugie pytanko ile mg będzie odpowiadalo ilości 40 lysiczek
Rejestracja: 2015
  • 377 / 63 / 0

@KiwiKID

mi 4 lata ponad trzymało poza lodówką, lepiej nawet nie wkładaj bo może zmoknąć
Posty: 535 Strona 54 z 54
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Terikekst0 i 0 gości