4-AcO-DMT; Psylacetyna

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

• 296 / 16 / 0

25 marca 2019A-CoA pisze:
[...]Przyjmowanie tych dwóch substancji jednocześnie powinno wzmacniać działanie przez hamowanie rozkładu 4-aco, natomiast AMT działa również jako nieselektywny agonista, przez co branie raz jednego, innym drugiego powinno zmniejszać działanie. [...]
No własnie, to jest wyjaśnienie a propos kwestii wzmocnienia. Nurtuje mnie za to określenie nieselektywny agonista [Dostępne mi źródło danych wskazuje aMT jako bardzo słaby, nieselektywny (pełny w moim mniemaniu/dokonujący selekcji) inhibitor MAO i jako częściowego (niepełnego/selektywnego/przez to wybiórczego agonistę 5ht2a)].
Żródło: https://psychonautwiki.org/wiki/%CE%91MT#Pharmacology

25 marca 2019A-CoA pisze:
Samo zwiększenie poziomu neuroprzekaźników faktycznie zmniejsza działanie LSD i innych agonistów 5ht2a, ale nie jest to aż tak mocno zaznaczone. Dlatego zresztą LSD i inne psychodeliki działają mimo brania ich z SSRI.
Tu mam najmniej do powiedzenia, bardzo słabo orientuję się w farmakokinetyce tych substancji, gdyż leczę się poprzez dozowanie zarówno antagonistów NMDA jak i agonistów serotoniny z dobrym rezultatem jako dodatek do psychoterapii/medytacji/wglądu w siebie.

poprawiłem pomieszane cytowania a-coa
  • 967 / 233 / 0

@vlkodlak w linku który podałeś jest napisane, że jest częściowym agonistą, to nie znaczy, że jest słabym, LSD też jest częściowym agonistą receptora 5ht2a. Nieselektywny to taki, który łączy się z innymi niż jeden typ receptora serotoninowego i wywołuje efekt. Przykładowo może oddziaływać również z receptorem 5ht1.
Tu mam najmniej do powiedzenia, bardzo słabo orientuję się w farmakokinetyce
farmakodynamice

koniec OT

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Kary więzienia dla b. policjantów oskarżonych w procesie ws. śmierci Igora Stachowiaka

Na kary od 2 lat do 2,5 roku bezwzględnego więzienia skazał w piątek wrocławski sąd czterech byłych już policjantów, oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem, który w maju 2016 r. zmarł na jednym z wrocławskich komisariatów.
  • 296 / 16 / 0

Ta nieselektywność tyczy się bycia inhibitorem MAO, a nie bycia agonistą receptora. Tak jest tam napisane. I ja tak napisałem.
Edit
W odniesieniu do agonisty użyłem słowa selektywny by zwrócić Twoją uwagę na to określenie, którego sam użyłeś. Nigdzie w necie nie spotkałem się z takim stąd moja reakcja. W odniesieniu do agonisty spotkałem się tylko z opcjami full/partial. A nie selective/nonselective to się zawsze tyczyło tylko inhibicji Mao. Ale fakt faktem nie moja branża.
Koniec OT
farmakodynamice right
  • 55 / 5 / 0

w lodówce wolniej degraduje niż w temp pokojowej ? i drugie pytanko ile mg będzie odpowiadalo ilości 40 lysiczek
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata