Kto pije w święta, ten bliskich nie pamięta

Specjaliści od udarów informują o niebezpieczeństwach alkoholowych szaleństw związanych z okresem świątecznym.

Anonim

Kategorie

Źródło

BBS News

Odsłony

3135

"Stroke Association" (instytucja zajmująca się problematyką udarów) twierdzi, że szczególnie narażone są zwłaszcza kobiety pijące duże ilości alkoholu.

Mężczyźni, którzy piją więcej niż pięć jednostek alkoholu - pół butelki wina lub pól kwarty piwa - podwajają ryzyko pojawienia się u nich udaru mózgu.

Margaret Goose ze "Stroke Association" mówi: "Aby nieco się zabawić, ludzie ryzykują swoje życie".

Małe ilości alkoholu - jeden albo dwie dawki dziennie - mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru spowodowanego przez skrzepy krwi blokujące tętnice dostarczające krew do mózgu - przyczynę większości udarów.

Jednakże, nawet małe ilości alkoholu mogą zwiększyć ryzyko udaru spowodowanego rozerwanie ścian naczynia krwionośnego.

Szerszy problem

Wyniki badań na szeroką skalę, w których brały udział tysiące mężczyzn i kobiet sugerują jednak, że spożywanie większych dawek alkoholu może być głównym źródłem problemów.

Wypicie dużej ilości alkoholu podczas jednej imprezy doprowadza do podniesienia ciśnienia krwi, co może być jednym z czynników ryzyka udaru.

Pani Goose podkreśla: "Boże Narodzenie jest czasem, kiedy wiele osób pije więcej alkoholu niż zazwyczaj. Chcemy, by ludzie dobrze się bawili, ale musimy uświadomić im, że poprzez zbyt intensywną zabawę z udziałem alkoholu, ryzykują oni zdrowie i życie. Szczególnie jesteśmy zaniepokojeni pijaństwem wśród kobiet, ponieważ to właśnie one częściej umieją w wyniku udaru, niż mężczyźni."

Główny zabójca

Około 130,000 ludzi w Anglii i Walii jest każdego roku ofiarami udaru, co trzeci z nich umrze prawdopodobnie w przeciągu dziesięciu dni od wystąpienia udaru.

Udar pozbawia komórki mózgu utlenionej krwi, prowadząc do ich śmierci, co może osłabić albo zniszczyć pewną liczbę kluczowych funkcji tego organu.

W zależności od siły i zasięgu udaru, pacjenci mogą mieć problemy motoryczne, problemy z mową albo przełykaniem i mogą już nigdy w pełni nie odzyskać tych zdolności, mimo rehabilitacji.

Nadmierne spożycie alkoholu w Anglii wzrasta - w 2000 roku 28% mężczyzn i 17% kobiet piło więcej alkoholu niż zalecana tygodniowa dawka maksymalna.

Dla kontrastu 38% mężczyzn i 28% kobiet uznaje pijaństwo - picie więcej niż ośmiu części alkoholu na noc dla mężczyzn, sześciu dla kobiet - za coś co zdarza się okazjonalnie.

źródło: BBS News, tłumaczenie: kapelutek, redakcja: agquarx

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

jemy grzyby w p... (niezweryfikowany)

a ja wczoraj piłem wina
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana

Bardzo dobry set & settings: sam na stancji, zaliczona sesja letnia, piwo i szama w lodówce. Znakomity humor i wielka ochota na bombę.

To mój drugi w życiu bad trip z MJ, chociaż wydawało mi sie, że jest to niemożliwe w warunkach w jakich zapodałem inhalację. W skrócie - nie lubię palić w towarzystwie, bo właśnie w taki sposób doznałem naprawdę nieprzyjemnego bad tripa i od tamtej pory wolę robić to gdy jestem sam. Kiedy jestem sam faza jest znakomita, bądź po prostu łapie mnie zwykła zamułka. Tym razem było inaczej...

  • Inne
  • Pierwszy raz

Spontan. Nastawienie: mieszanka wielkiego przerażenia z jeszcze większą ciekawością. Start: piwnica w bloku Z, przejście długą drogą, dom T. Nastój: dobry, lekko przestraszona. Otoczenie: najlepszy przyjaciel (T) i jego kumpel (Z).

Lato, upał, oczekiwanie na ukochanego (był w Irandii). Nagle dzwoni telefon. T, ogarnia mnie, że ma coś dobrego i że chce pokazać mi coś czego nigdy pewnie nie będę miała okazji przeżyć. Jeśli chodzi o jakie kowiek doświadczenie na tamten czas to mogę powiedzieć, że często piłam alko i popalałam papierosy, więc ciężko było mi od razu zgodzić się na to by spróbować lub nie. Ciekawość jak zawsze zwyciężyła, było koło 20.30 więc poszłam szybko z domu by nikt mnie nie zatrzymał.

  • 3-MMC
  • alfa-PVP
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Pozytywne przeżycie

Miasto, pks, dom, strych, łazienka w galerii, park.

Siemanko :)

Będzie to połączenie trip raportu wraz z przemyśleniami do jakich doszłem.

  • Lorazepam
  • Mefedron
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tramadol
  • Uzależnienie

wolny dzień spędzany w pustym domu, dobry humor, parodniowy ciąg na mefie. Dostępne wszelkie gatunki muzyki.

Bohaterowie: Cichy Bob, Kucharz i chwilowo dziewczyna Cichego.

Substancje: Mefedron: 930 MG, Tramal: 200 MG, PineApple Express: 500MG, Noctofer - 2 MG, 1 pigułka Amph-I-Bia ***

WPROWADZENIE:
TripRaport ten zrodził się z postu w wątku "Tu nawijasz!", po prostu zmefiony miałem ochotę go napisać. Więc jest.

randomness