Litwa jak Uzbekistan: Ograniczenia w sprzedaży alkoholu w Europie i Azji

Litwa, Islandia i Uzbekistan mają najsurowsze w Europie i Azji zasady, jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe przy kupnie alkoholu - wynika z infografiki przedstawionej przez Radio Wolna Europa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zw.lt

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

188

Litwa, Islandia i Uzbekistan mają najsurowsze w Europie i Azji zasady, jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe przy kupnie alkoholu - wynika z infografiki przedstawionej przez Radio Wolna Europa. We wszystkich trzech krajach trzeba mieć ukończone 20 lat, by w sklepie legalnie nabyć alkohol. Tymczasem w niektórych krajach europejskich dolna granica wynosi zaledwie 16 lat.

Do najbardziej liberalnych państw należą między innymi Austria, Dania, Portugalia czy Szwajcaria.

Na Cyprze i na Malcie można kupować alkohol od 17 roku życia, tymczasem absolutna większość państw Europy i Azji wymaga ukończenia 18 roku życia.

Na Litwie nowe ograniczenia sprzedaży alkoholu weszły w życie od 1 stycznia bieżącego roku. Dotyczą one nie tylko bariery wiekowej. Napoje alkoholowe od poniedziałku do soboty kupujemy w godzinach 10-20, w niedziele w godzinach 10-15.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Mefedron
  • Miks
  • Tytoń

Byłem w kiepskim stanie psychicznym, dziewczyna mnie zostawiła, miałem ciąg parę dni alkoholu i tabletek psychotropowych, brakowało sił, ale to była impreza na którą byłem strasznie napalony, ja w ogóle nie chodzę na imprezy, także było to dla mnie bardzo ekscytujace wydarzenie i trochę się denerwowałem i czułem lek, że coś pójdzie nie po mojej myśli. To był mój dzień i na mówiłem dwóch kolesi, żeby tam ze mną poszli. O nich też się martwilem, bo wszystko dokładnie zaplanowałem, a oni mieli w dupie, to co ja chcę.

Na początek chciał bym poinformować, że tekst napisany przeze mnie, to żartobliwie napisana opowieść z mojego życia. Nie twierdzę, że jakie kolwiek substancje psychoaktywne są fajne. Pisząc ten epizod z mojego życia starałem się, możliwie realistycznie przedstawic jak myśli osoba uzależniona. 

  • Grzyby halucynogenne

nazwa substancji: Łysiczka lancetowata ;)


poziom doświadczenia użytkownika: MJ, #, benzydamina, avio, DXM, troche psychotropów, tramal...


dawka: 30 grzybkooof







Wszyscy dobrze wiedzą co takiego rośnie na odsłoniętych polanach leśnych w okresie od sierpnia do października... są to grzybki halucynogenne :) Zacząłem czytać o nich parę tygodni temu na hyperrealu. Nie ukrywam że lubie psychodele a grzyby z tego co wyczytałem dają własnie to czego szukałem.




  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

ostatnio wiele śmierci w moim otoczeniu, desperacka próba ucieczki przed rzeczywistością. Po prostu kolejne wiadro, kolejny dzień, znowu samemu w pokoju

To był kolejny dzień nudy podczas kwarantanny, ze względu na wręcz nieskończony czas całkowicie zajęłem się muzyką, codziennie po kilka godzin z tego powodu szybko dopadła mnie dysocjacja. 

 

Wczorajsze wiadro wydało mi się niezbyt sycące więc postanowiłem zmielić zielone przed wpakowaniem do lufy. Okazało się że skruszone mieści 3x bardziej  więc tyle też nabiłem. 

 

Wszystko spaliło się nim woda wylała się do połowy, i wtedy walnęłem wszystko na raz.