REKLAMA
Zdaniem naukowców, już jedno upicie się może mieć negatywne skutki zdrowotne

„Nasze obserwacje sugerują, że picie na akord jest bardziej szkodliwe niż wcześniej sądziliśmy”

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wiedzoholik
Anna Borkowska

Odsłony

328

Według najnowszych badań, wypicie czterech lampek wina dla kobiet i pięciu lampek wina w przypadku mężczyzn w przeciągu dwóch godzin, może być bardziej szkodliwe niż do tej pory sądzono.

Doktor Gyongyi Szabo i jej współpracownicy z University of Massachusetts Medical School w Worcester odkryli, że już jedno posiedzenie przy winie może zwiększyć ilość toksyn we krwi do poziomu, który może spowodować reakcję niektórych komórek układu odpornościowego, odpowiedzialnych za gorączkę, powodowanie stanu zapalnego oraz niszczenie komórek.

„Nasze obserwacje sugerują, że picie na akord jest bardziej szkodliwe niż wcześniej sądziliśmy” – powiedziała doktor Szabo.

National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism definiuje picie na akord (ang. binge drinking), jako spożycie alkoholu powodujące wzrost jego stężenia we krwi do poziomu 0.08g/Dl lub większego. Dla przeciętnej dorosłej osoby (w zależności od wagi), poziom taki osiągnąć możemy przez wypicie pięciu lub więcej drinków dla mężczyzn lub czterech lub więcej drinków dla kobiet w przeciągu jednego posiedzenia trwającego około dwóch godzin. Jeden drink zdefiniowany jest jako 5 uncji (142 ml) wina, 12 uncji (341 ml) piwa lub 1,5 uncji (43 ml) napojów wysokoprocentowych. Taki rodzaj picia już teraz wiązany jest ze zwiększonym ryzykiem wypadków samochodowych i uszkodzeń ciała. Istnieją również dowody na to, że powoduje długoterminowe uszkodzenia wątroby i innych organów.

Teraz, nowe badania znalazły dowody, które sugerują, że już jedna sesja „picia na akord” może szkodzić zdrowiu. Uszczerbek na zdrowiu jest wynikiem bakterii wydostających się z układu trawiennego do krwiobiegu, uwalniających toksyny zwane endotoksynami. Endotoksyny są toksynami, które wydzielają się ze ścian komórek niektórych bakterii przy ich śmierci.

Do swoich badań naukowcy zaprosili 11 mężczyzn i 14 kobiet i poprosili ich o spożycie w ciągu jednej godziny takiej ilości alkoholu, aby podnieść jego stężenie we krwi do poziomu 0.08g/Dl. Próbki krwi pobierano co pół godziny przez cztery godziny oraz 24 godziny po spożyciu. Kiedy wykonano analizę próbek krwi, odkryto oznaki szybkiego wzrostu ilości endotoksyn oraz dowody obecności bakteryjnego DNA, co wskazywało na to, że bakterie przeniosły się z układu pokarmowego do krwiobiegu. Kobiety wykazywały większe stężenie alkoholu we krwi oraz wyższe poziomy endotoksyn.

Istnieją dowody wskazujące na to, że chroniczne spożywanie alkoholu zwiększa przepuszczalność jelit, co umożliwia szkodliwym substancjom przenikanie do krwiobiegu i dostawanie się do innych części ciała. Wcześniejsze badania wykazały, że zwiększona przepuszczalność jelit oraz wysokie poziomy endotoksyn we krwi, związane są z alkoholowymi problemami zdrowotnymi, takimi jak marskość wątroby.
Doktor Szabo i jej współpracownicy z University of Massachusetts opublikowali wyniki swoich badań w magazynie „PLOS ONE”.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz
  • Tramadol

wielki luz, wieczór w pokoju przed komputerem

To był poniedziałek, wieczór w swoim pokoju przed lapkiem gadając z kolegami przez Skype i grając w gry.

godz: 22:00 - łyknąlem 4 tabletki Poltram Retard 100, które znalazłem w domowej apteczce. Siedziałem przed kompem, gadałem z kolegami ale nie mówiłem im że jestem po tramadolu i czekałem na wejście.

  • Bieluń dziędzierzawa

Wydarzenia te miały miejsce w październiku 1997. Był dzień nauczyciela więc nie było szkoły

i postanowiłem przyjechać do domu. I tak jakoś wyszło że znalazłem się na imprezie u kumpla.

Nic nadzwyczajnego, każdy coś pił, leciala muza itp. W pewnym momencie kumpel wyciągnął kilka

  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Nie do końca tak, jak sobie życzyłem, bo mój ziomek nie jest w stanie pojąć do czego służą psychodeliki i jak powinno się je wykorzystywać. Dlatego zamiast na łonie natury, większość czasu spędziliśmy na załatwianiu spraw w mieście. Najlepiej przeżywałem kiedy byłem sam i chwała mi za to, że udało mi się potripować. Nastawienie pozytywne.

 Zamówiłem sobie dwa bloterki ze sklepu RC, a dostałem trzy. Postanowiłem, że zażyję je z moim najlepszym kumplem w Po przeczytaniu wielu trip raportów byłem w pełni świadomy tego, co może mnie spotkać. Jak sie wkurzyłem, kiedy okazało si,ę że nie potrafił zarezerwować całej soboty na to. Musiała po domu łazić i sprzątać z jego dziewczyna. Do tego siostra, jej koleżanka i robienie zakupów na mieście. Nie ma nic gorszego, jak udawanie normalnego i jak ktoś głupio spyta czy się źle czuje.

  • DMT
  • Pierwszy raz

Wcześniej medytacja około 15 minut, dobry humor Miejsce: Spokojny pokój, bez żadnych odgłosów z otoczenia, brak muzyki

Jako, że wcześniej nigdy nie zdarzyło mi się palić changi, a z wielu relacji słyszałem o szybko wzrastającej tolerancji, zdecydowałem się właśnie na wiadro. Były święta bożego narodzenia, więc chwilę zajęło mi znalezienie otwartego sklepu, w którym kupiłem wszystkie potrzebne akcesoria, ale w końcu się udało. Przygotowałem się krótką medytacją, oraz oczyściłem pokój i wystko było już gotowe.

randomness