REKLAMA
Zdaniem naukowców, już jedno upicie się może mieć negatywne skutki zdrowotne

„Nasze obserwacje sugerują, że picie na akord jest bardziej szkodliwe niż wcześniej sądziliśmy”

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wiedzoholik
Anna Borkowska

Odsłony

340

Według najnowszych badań, wypicie czterech lampek wina dla kobiet i pięciu lampek wina w przypadku mężczyzn w przeciągu dwóch godzin, może być bardziej szkodliwe niż do tej pory sądzono.

Doktor Gyongyi Szabo i jej współpracownicy z University of Massachusetts Medical School w Worcester odkryli, że już jedno posiedzenie przy winie może zwiększyć ilość toksyn we krwi do poziomu, który może spowodować reakcję niektórych komórek układu odpornościowego, odpowiedzialnych za gorączkę, powodowanie stanu zapalnego oraz niszczenie komórek.

„Nasze obserwacje sugerują, że picie na akord jest bardziej szkodliwe niż wcześniej sądziliśmy” – powiedziała doktor Szabo.

National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism definiuje picie na akord (ang. binge drinking), jako spożycie alkoholu powodujące wzrost jego stężenia we krwi do poziomu 0.08g/Dl lub większego. Dla przeciętnej dorosłej osoby (w zależności od wagi), poziom taki osiągnąć możemy przez wypicie pięciu lub więcej drinków dla mężczyzn lub czterech lub więcej drinków dla kobiet w przeciągu jednego posiedzenia trwającego około dwóch godzin. Jeden drink zdefiniowany jest jako 5 uncji (142 ml) wina, 12 uncji (341 ml) piwa lub 1,5 uncji (43 ml) napojów wysokoprocentowych. Taki rodzaj picia już teraz wiązany jest ze zwiększonym ryzykiem wypadków samochodowych i uszkodzeń ciała. Istnieją również dowody na to, że powoduje długoterminowe uszkodzenia wątroby i innych organów.

Teraz, nowe badania znalazły dowody, które sugerują, że już jedna sesja „picia na akord” może szkodzić zdrowiu. Uszczerbek na zdrowiu jest wynikiem bakterii wydostających się z układu trawiennego do krwiobiegu, uwalniających toksyny zwane endotoksynami. Endotoksyny są toksynami, które wydzielają się ze ścian komórek niektórych bakterii przy ich śmierci.

Do swoich badań naukowcy zaprosili 11 mężczyzn i 14 kobiet i poprosili ich o spożycie w ciągu jednej godziny takiej ilości alkoholu, aby podnieść jego stężenie we krwi do poziomu 0.08g/Dl. Próbki krwi pobierano co pół godziny przez cztery godziny oraz 24 godziny po spożyciu. Kiedy wykonano analizę próbek krwi, odkryto oznaki szybkiego wzrostu ilości endotoksyn oraz dowody obecności bakteryjnego DNA, co wskazywało na to, że bakterie przeniosły się z układu pokarmowego do krwiobiegu. Kobiety wykazywały większe stężenie alkoholu we krwi oraz wyższe poziomy endotoksyn.

Istnieją dowody wskazujące na to, że chroniczne spożywanie alkoholu zwiększa przepuszczalność jelit, co umożliwia szkodliwym substancjom przenikanie do krwiobiegu i dostawanie się do innych części ciała. Wcześniejsze badania wykazały, że zwiększona przepuszczalność jelit oraz wysokie poziomy endotoksyn we krwi, związane są z alkoholowymi problemami zdrowotnymi, takimi jak marskość wątroby.
Doktor Szabo i jej współpracownicy z University of Massachusetts opublikowali wyniki swoich badań w magazynie „PLOS ONE”.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji:Bromowodorek DekstrometorfanuSpecyfik:Acodin w tabletkach 30x15 mgDawka całkowita:450 mg na 79 kg masy ciałaPoziom doświadczenia użytkownika:MJ, Amfetamina, Extasy, LSD, Bezydamina (Tantum Rosa)Stan umyslu:


  • 2C-E
  • 4-ACO-DMT
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Mieszanki "ziołowe"

własny pokój, ciepłe łóżko, laptop pod ręką, zgaszone światło, zapalone świece i kadzidła.

Waga: około 60-70kg,

Nastawienie: chęć wykorzystania resztek RC, zamierzam spędzić parę chwil bez muzyki, w kompletnej ciszy i ciemności, by zobaczyć, co tak naprawdę oferuje ten mix.

21:53 - idzie 5 pierwszych acodinków, zarzucam po 5 co 3 minuty.

22:14 - 30 białych cukiereczków zostalo zjedzone, za 15-30 minut wkładam pod język fragment chusteczki nasączony roztworem 4-aco i 2C-E, który to postaram się utrzymać tam przez jakieś 15 minut przed połknięciem. Prawie jak blotter ;)

  • 2C-D
  • Pierwszy raz

Mieszkanie

Start +00

Koło godziny 23ciej spotkałem się z kolegą (K), w ciągu dosłownie kilku minut zdecydowaliśmy, że czas spróbować psychodelików, rozrobiłem, więc ok 50mg 2c-d w 2/3 szklanki wody (x2 dla mnie i dla "K").

Start +15

  • Bad trip
  • Marihuana

Park, przyroda, ludzie (niestety)

Gotuję, gotuję. Coś ciekawego z krzaka męskiego. Litr mleka wlewam z wątpliwościami przez minut trzydzieści bijąc z myślami. Gotowy wywar biorę ze sobą, w parku spożywam ze znaną osobą. W proporcjach z przesadą - sześć do jednego- wypijam wywar z dobrym kolegą. Nie wierząc w siłę owego napoju, brniemy w głąb parku w dobrym nastroju. Kilometr minął, siadamy na ławce poddając myśli, nastrojów huśtawce. Minuty zleciały na wspólnej rozmowie, że brałem narkotyk, nikt mi nie powie.

randomness