Za dużo żelków… z marihuaną

Jadalne produkty zawierające marihuanę stają się coraz bardziej popularne, ale lekarze ostrzegają, że substancje te łatwo można spożyć nieświadomie, w zbyt dużych ilościach lub mogą okazać się za mocne dla nieprzyzwyczajonych do nich osób.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

133

Jadalne produkty zawierające marihuanę stają się coraz bardziej popularne, ale lekarze ostrzegają, że substancje te łatwo można spożyć nieświadomie, w zbyt dużych ilościach lub mogą okazać się za mocne dla nieprzyzwyczajonych do nich osób.

Nowo opublikowane dane pokazują, że liczba wezwań związanych z przedawkowaniem marihuany w Illinois znacznie wzrosła po legalizacji, głównie z powodu artykułów spożywczych – pozostaje jednak znacznie poniżej liczby wezwań dotyczących innych legalnych używek, w tym alkoholu.

Liczba zgłoszeń do Illinois Poison Center dotyczących marihuany wzrosła z 487 w 2019 roku do 743 w 2020, kiedy rekreacyjna marihuana została zalegalizowana w Illinois. W 2021 nastąpił ponowny wzrost do 855 przypadków.

Liczba wezwań związanych z konsumpcją artykułów spożywczych wzrosła ponad trzykrotnie, z 80 przypadków w 2019 do 450 w 2021.

Prawie wszystkie były niezamierzone” – powiedział dr Michael Wahl, dyrektor medyczny centrum zatruć. „Ludzie nie mieli zamiaru ich jeść lub po prostu nie wiedzieli, co jedzą”.

Większość stałych konsumentów marihuany ma lepsze pojęcie na temat tego, czego może się spodziewać i nie dzwoni do centrum – wyjaśnił.

Zagrożenie dla dzieci

Wiele wezwań dotyczy dzieci. Liczba zgłoszeń związanych z zatruciami wzrosła w przypadku dzieci w wieku do lat 5 z 81 w 2019 do 278 w 2021.

Objawy ciężkiego zatrucia THC mogą obejmować niewydolność oddechową, brak koordynacji, letarg i utratę przytomności lub w łagodniejszych przypadkach niepokój, paranoję i kołatanie serca. Efekty zależą w dużej mierze od spożytej ilości w porównaniu do masy ciała, dlatego dzieci mogą doświadczać cięższych reakcji.

Jadalne produkty z marihuaną pomagają unikać szkodliwego wpływu palenia na płuca, ale mogą zawierać zmienne ilości THC, psychoaktywnego składnika konopi. Może również zająć godzinę lub dwie, zanim w pełni zaczną działać, co skłania niektórych niecierpliwych użytkowników do sięgania po większe ilości. Firmy wytwarzające produkty zawierające marihuanę zalecają rozpoczynanie od niskich dawek i poświęcenie czasu na zbadanie ich efektów na organizm.

Pomimo liczby zgłoszeń dotyczących zatrucia produktami z konopi indyjskich, ich ilość blednie w porównaniu z tysiącami wezwań związanych z innymi produktami, takimi jak leki przeciwbólowe, uspokajające, przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, środki czystości, kosmetyki czy alkohol.

Spośród ponad 80,000 zgłoszeń do centrum zatruć w ubiegłym roku, aż 33,000 dotyczyło dzieci poniżej 5. roku życia, z czego związanych z marihuaną było mniej niż 1 procent.

Leczenie często wiąże się z zachowaniem spokoju i obserwacji – powiedział dyrektor medyczny ośrodka. Wszyscy pacjenci zgłaszający zatrucie związane z konopiami indyjskimi wrócili do zdrowia. O wiele większe obawy dotyczą interakcji narkotyków z alkoholem i wzrostu zatruć fentanylem, w tym podrabianymi pigułkami i nielegalnymi produktami z marihuaną – powiedział Wahl.

Żadne ze zgłoszeń do centrum dotyczących marihuany nie okazało się śmiertelne, ale eksperci ostrzegają, że narkotyk może pogorszyć działanie innych, potencjalnie śmiertelnych substancji.

Edukacja

Centrum zatruć nie monitoruje, czy wezwania dotyczyły legalnej czy nielegalnej marihuany. Ale Pam Althoff, dyrektor wykonawcza Cannabis Business Association of Illinois, powiedziała, że nieuregulowane produkty z konopi indyjskich i te zawierające bardzo silne stężenie THC-0 są bardziej niepokojące niż licencjonowane, regulowane konopie, ponieważ konsumenci nie wiedzą, co kupują z takich szarej strefy produktów sprzedawanych na stacjach benzynowych.

„Nie widzę potrzeby wprowadzania większej liczby przepisów dotyczących legalnych artykułów spożywczych” – powiedziała. „Widzę potrzebę większej edukacji”.

Co ciekawe, wydaje się, że legalizacja konopi indyjskich nie spowodowała zwiększonego zainteresowania wśród nastolatków.

Z badania „Monitoring the Future” z 2021 roku, opracowanego przez Natiional Institute on Drug Abuse wynika, że używanie konopi indyjskich wśród nastolatków znacznie spadło. Ogólne spadki zażywania narkotyków przez nastolatki, uważane za związane z ograniczeniami wywołanymi pandemią, były największe od czasu rozpoczęcia badań w 1975 roku.

„W przypadku dorosłych zauważamy trend polegający na tym, że mają tendencje do łączenia konopi z innymi substancjami, takimi jak alkohol” – powiedział dr Tom Wright, z Rosecrance Health Network „Przewidujemy rosnące zapotrzebowanie na leczenia związane z marihuaną, ponieważ jej używanie staje się coraz bardziej powszechne”.

Osoby, które podejrzewają u siebie zatrucie jakąkolwiek szkodliwą substancją, powinny zgłosić się do lekarza lub zadzwonić na linię pomocy Illinois Poison Center pod numer: 1-800-222-1222.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Trochę zmęczenia, trochę nudy, trochę ekscytacji.

Nocna konsumpcja czerwonego diabła.

  • 25D-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie dosyć ekscytujące ze względu na pierwsze podejście do tej substancji. Siedziałem w pokoju z siostrą.

Godzina 20:30 wrzucam kartonik 2.8 mg na górne dziąsło i zapuszczam świat wedlug kiepskich. Przychodzi siostra i ogląda ze mną. Nic się nie dzieje, nie moge sie doczekać, włączam kolejny odcinek i sie zczeło wejście.

 

T+0:30 Nie wiem czemu zaczełem czuć przerażenie, wszystko zaczeło wydawac się strasznę. Mówie do siostry że nie może mnie zostawić, ona na to ze posiedzi ze mną jeszcze jakiś czas. Zaczela patrzeć sie dziwnie i mówi do mnie że jedna źrenica jest malutka a druga wielka. Ale się tym zbytnio nie przejełem. 

 

  • Dekstrometorfan
  • Problemy zdrowotne

Własny pokój, kac DXM, nieprzeparta potrzeba spokoju.

Witam.

To nie jest Trip-Raport a próba opisu problemów występujących po ciągu DXM. Nie znalazłem w necie nic podobnego więc postanowiłem to tu opisać. Ku przestrodze.

Z DXM mam do czynienia z małymi przerwami od końca grudnia 2015r czyli dość krótko (około 3 miesięcy). Początkowo wcinałem dawki w granicach 300 mg dziennie. Większe mi szkodziły - źle się po nich czułem.

  • Etanol (alkohol)


nazwa substancji: tramal

poziom doświadczenia użytkownika: thc, haszNiezapomniana akcja z tramalem miała miejsce 30 grudnia 2003r dokładnie dzien przed sylwestrem. Właściwie do dziś nie wiedziałem czy to rzeczywiście ten lek przeciwbólowy tak mocno wpłynął na zdarzenia z tamtego dnia.


randomness