REKLAMA
Z odtrutką do domu

Pacjenci leczeni z powodu przedawkowania opiatów w dwóch szpitalach w Oak Lawn, opuszczają teraz te placówki z lekarstwami, które mogą ich uratować w przypadku kolejnego przedawkowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

152

Pacjenci leczeni z powodu przedawkowania opiatów w dwóch szpitalach w Oak Lawn, opuszczają teraz te placówki z lekarstwami, które mogą ich uratować w przypadku kolejnego przedawkowania.

Advocate Christ Medical Center i Advocate Children’s Hospital oferują ostatnio nalokson osobom, które trafiają na pogotowie z powodu przedawkowania opioidów lub z uzależnieniami od opioidów, a wiele innych lokalnych szpitali rozważa wprowadzenie podobnych działań. Nalokson to środek podawany osobom z oznakami przedawkowania, który odwraca działanie narkotyków.

To najnowsze działania szpitali w Chicago, mające na celu zmniejszenie ilości zgonów związanych z przyjmowaniem opiatów, w tym heroiny, a także niektórych rodzajów środków przeciwbólowych przepisywanych na receptę. W Illinois 2,110 osób zmarło w wyniku przedawkowania opioidów w ubiegłym roku – wynika ze wstępnych danych Departamentu Zdrowia Publicznego.

Zestawy, które oferowane są pacjentom bezpłatnie i dostarczane przez Chicago Recovery Alliance, zawierają strzykawki, instrukcje dawkowania i informacje dotyczące oferowanej pomocy. Przed otrzymaniem zestawów, pacjenci oraz członkowie rodziny, którzy są z nimi w szpitalu, muszą obejrzeć krótki film dotyczący tego, jak podawać lek i co zrobić później.

Nalokson działa poprzez odwrócenie spowolnienia czynności ośrodkowego układu nerwowego i układu oddechowego, na co wpływają opioidy. Lek jest również dostępu w postaci sprayu do nosa, ale jest on zazwyczaj droższy niż wersja leku do wstrzykiwania – twierdzi doktor Diana Bottari z Advoate Health Care Opioid Task Force.

Szpital Advocate ma nadzieję na rozszerzenie programu na większą ilość placówek, w zależności od tego, jak będzie on przebiegać w pierwszych dwóch szpitalach w okresie najbliższych dwóch miesięcy. Advocate zdecydowało się zacząć od Christ Medical Center i swojego szpitala dziecięcego, ponieważ te dwie placówki mają najbardziej obciążone oddziały ratunkowe w systemie szpitali – poinformowała Bottari.

Szpitale starają się umieścić pacjentów na programach leczenia, ale to może zająć trochę czasu – twierdzi Bottari. Niektórzy lekarze również przepisują tym pacjentom nalokson, ale wiele z tych recept nie zostaje zrealizowanych.

„Jesteśmy w stanie im to zapewnić, gdy opuszczają placówkę” – powiedziała Bottari. „To daje im jeszcze jeden dzień, jeszcze jedną szansę”.

Szpitale Advocate są pierwszymi w okolicy, które wysyłają pacjentów oddziałów ratunkowych do domu po zaopatrzeniu ich w lekarstwa, chociaż inne placówki również podejmują kroki, aby zapobiegać fali przedawkowań.

fEdward-Elmhurst również planuje zapewnić zestawy naloksonu na swoim oddziale ratunkowym w najbliższej przyszłości – poinformował rzecznik szpitala, Keith Hartenberger. Univerrsity of Chicago Medicine również opracowuje swój program wysyłania pacjentów do domu z naloksonem – poinformował Quiny Moore, adiunkt medycyny ratunkowej na uniwersytecie Pritzker School of Medicine.

W międzyczasie Cook County Health and Hospitals System przekazało ponad 2,000 zestawów naloksonu więźniom po zwolnieniu z powiatowego więzienia od 2016 roku.

Illinois pozwala również farmaceutom oraz w ramach programów szkoleniowych dotyczących naloksonu, na dostarczanie leku bez konieczności wypisywania indywidualnych recept.

Steven Stefani, którego brat bliźniak zmarł z powodu przedawkowania opiatów w 2015 roku pochwalił wysiłki Advocate.

Jego brat, Matt Stefani, otrzymał dawkę naloksonu od ratowników podczas wcześniejszego przedawkowania, dzięki czemu żył przez kolejnych kilka miesięcy. Miał 22 lata, gdy przedawkował po raz kolejny.

„Nalokson może być tą rzeczą, która kupuje im ten dodatkowy czas, aby mogły zareagować służby ratownicze” – powiedział Stefani.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

idealne!

Trip raport ma bardziej charakter edukacyjny, zgadza się ćpaczki, uczcie się na czyjejś głupocie a nie na swojej wątrobie!

  • GBL (gamma-Butyrolakton)


Substancja: GBL

Dawki :

1) 1,2 ml

2) 1,6 ml

3) 3,0 ml

4) 2,3 ml

w przeciągu dwóch miesięcyDoświadczenie: jak króliczek kosmetyczek lub farmaceutyczna małpka ( ale w GBL (HB) przedtem żadnych)S&S: ciekawość poznawcza
  • Inne
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Spokojne i leniwe popołudnie spędzone samotnie w mieszkaniu. Uczucie znużenia.

Jakiś czas temu przydarzył mi się zupełnie psychodeliczny trip na trawie. Wiem, że większość ludzi nie reaguje w taki sposób na THC. Ja jednak jestem wrażliwy na ten aspekt działania tej substancji i podobne przeżycia zdarzały mi się już wcześniej (choć nie o takiej sile). Druga rzecz to moja tolerancja – mało palę, co jeszcze bardziej podbija moją naturalną wrażliwość. Trzecia rzecz to farmakoterapia – brałem wtedy już od miesiąca 10 mg escitalopramu dziennie. Nie bez znaczenia pewnie jest też fakt, że mam za sobą doświadczenia z „prawdziwymi” psychodelikami.

  • MDMA (Ecstasy)

[...]