Z odtrutką do domu

Pacjenci leczeni z powodu przedawkowania opiatów w dwóch szpitalach w Oak Lawn, opuszczają teraz te placówki z lekarstwami, które mogą ich uratować w przypadku kolejnego przedawkowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

211

Pacjenci leczeni z powodu przedawkowania opiatów w dwóch szpitalach w Oak Lawn, opuszczają teraz te placówki z lekarstwami, które mogą ich uratować w przypadku kolejnego przedawkowania.

Advocate Christ Medical Center i Advocate Children’s Hospital oferują ostatnio nalokson osobom, które trafiają na pogotowie z powodu przedawkowania opioidów lub z uzależnieniami od opioidów, a wiele innych lokalnych szpitali rozważa wprowadzenie podobnych działań. Nalokson to środek podawany osobom z oznakami przedawkowania, który odwraca działanie narkotyków.

To najnowsze działania szpitali w Chicago, mające na celu zmniejszenie ilości zgonów związanych z przyjmowaniem opiatów, w tym heroiny, a także niektórych rodzajów środków przeciwbólowych przepisywanych na receptę. W Illinois 2,110 osób zmarło w wyniku przedawkowania opioidów w ubiegłym roku – wynika ze wstępnych danych Departamentu Zdrowia Publicznego.

Zestawy, które oferowane są pacjentom bezpłatnie i dostarczane przez Chicago Recovery Alliance, zawierają strzykawki, instrukcje dawkowania i informacje dotyczące oferowanej pomocy. Przed otrzymaniem zestawów, pacjenci oraz członkowie rodziny, którzy są z nimi w szpitalu, muszą obejrzeć krótki film dotyczący tego, jak podawać lek i co zrobić później.

Nalokson działa poprzez odwrócenie spowolnienia czynności ośrodkowego układu nerwowego i układu oddechowego, na co wpływają opioidy. Lek jest również dostępu w postaci sprayu do nosa, ale jest on zazwyczaj droższy niż wersja leku do wstrzykiwania – twierdzi doktor Diana Bottari z Advoate Health Care Opioid Task Force.

Szpital Advocate ma nadzieję na rozszerzenie programu na większą ilość placówek, w zależności od tego, jak będzie on przebiegać w pierwszych dwóch szpitalach w okresie najbliższych dwóch miesięcy. Advocate zdecydowało się zacząć od Christ Medical Center i swojego szpitala dziecięcego, ponieważ te dwie placówki mają najbardziej obciążone oddziały ratunkowe w systemie szpitali – poinformowała Bottari.

Szpitale starają się umieścić pacjentów na programach leczenia, ale to może zająć trochę czasu – twierdzi Bottari. Niektórzy lekarze również przepisują tym pacjentom nalokson, ale wiele z tych recept nie zostaje zrealizowanych.

„Jesteśmy w stanie im to zapewnić, gdy opuszczają placówkę” – powiedziała Bottari. „To daje im jeszcze jeden dzień, jeszcze jedną szansę”.

Szpitale Advocate są pierwszymi w okolicy, które wysyłają pacjentów oddziałów ratunkowych do domu po zaopatrzeniu ich w lekarstwa, chociaż inne placówki również podejmują kroki, aby zapobiegać fali przedawkowań.

fEdward-Elmhurst również planuje zapewnić zestawy naloksonu na swoim oddziale ratunkowym w najbliższej przyszłości – poinformował rzecznik szpitala, Keith Hartenberger. Univerrsity of Chicago Medicine również opracowuje swój program wysyłania pacjentów do domu z naloksonem – poinformował Quiny Moore, adiunkt medycyny ratunkowej na uniwersytecie Pritzker School of Medicine.

W międzyczasie Cook County Health and Hospitals System przekazało ponad 2,000 zestawów naloksonu więźniom po zwolnieniu z powiatowego więzienia od 2016 roku.

Illinois pozwala również farmaceutom oraz w ramach programów szkoleniowych dotyczących naloksonu, na dostarczanie leku bez konieczności wypisywania indywidualnych recept.

Steven Stefani, którego brat bliźniak zmarł z powodu przedawkowania opiatów w 2015 roku pochwalił wysiłki Advocate.

Jego brat, Matt Stefani, otrzymał dawkę naloksonu od ratowników podczas wcześniejszego przedawkowania, dzięki czemu żył przez kolejnych kilka miesięcy. Miał 22 lata, gdy przedawkował po raz kolejny.

„Nalokson może być tą rzeczą, która kupuje im ten dodatkowy czas, aby mogły zareagować służby ratownicze” – powiedział Stefani.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Samotnie, w pokoju. Bardzo sprzyjający dzień i nastrój.

Mix rodem z fantastyki naukowej, tak ortograficznie... wróć- kosmicznie- naświetlający mózg cholerną psychodelą- i głupia odwaga, by go spróbować. Głupia, a może ciekawska- nieważne. Istotne jest to, że się zgodził(om) (Jestem bezpłciowe- fajny manewr zastosowany do zaniechania płci w którymś poprzednim raporcie- podchwytuję!)). Było to niczym wyjście samodzielnie w nocy z koszulką z napisem "Wierzę w Siebie" na bloki- te patologiczne dresiarnie ludzi noszących "Wierzę w kościół"- czyn heroiczny. Bo wiecie- oponent'y mają pałki i i liczą na udane napierdalanko. Ale...

  • Amfetamina

Przedwczoraj wieczorem mialem okazje po raz pierwszy skosztowac proszku,

poszedlem do kumpla, ktory mial sie uczyc, najpierw zajebalismy sie lajtowo

zielskiem, a pozniej przez caly wieczor palilem i pilem browary. Kiedy bylem

juz maksymalnie zakrecony walnelismy sobie z kumplem do dwie niewielkie

krechy bialego. W nos za bardzo nie pieklo, dopiero pozniej, no i to

nieprzyjemne uczucie w gardle. Najpierw zrobilo mi sie bardzo zimno, oczy

otworzyly sie jakby szerzej, a pozniej zlapalem zajebisty humorek, ale nie

  • 4-HO-MET

Autor: Newbe

Set & Settings: W pokoju, cisza, spokój, muzyka (shpongle) i brat śpiący w tym samym pokoju.

Doświadczenie: DPT, LSD, łysiczki, ruta stepowa, bromo-dragonfly, salvia divinorum, haszysz, marihuana, yopo, ecstasy, BZP, DXM, benzydamina, amfetamina, poppers, efedryna, kofeina, nikotyna, alko.

  • Dekstrometorfan
  • Gałka muszkatołowa

Wiek: 20 lat

Substancja: Trzy, własnoręcznie starte gałki marki kotanyi, dodam że były w środku prawie całe białe czyli dość świeże. Po trzech godzinach od zarzucenia gałki idzie 150mg DXM na "raz". To wszystko na moje skromne 65Kg. Jest to pierwszy tego typu miks, osobno z każdą substancją mam dość duże doświadczenie.

Doświadczenie: Alkohol, Amfetamina, Benzydamina, Dekstrometorfan, Gałka muszkatołowa, Kodeina, Konopie, Mieszanki "ziołowe", Szałwia wieszcza, oraz jako dodatki: Difenhydramina, Dimenhydrynat, Hydroksyzyna.

randomness