REKLAMA
Z odtrutką do domu

Pacjenci leczeni z powodu przedawkowania opiatów w dwóch szpitalach w Oak Lawn, opuszczają teraz te placówki z lekarstwami, które mogą ich uratować w przypadku kolejnego przedawkowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

146

Pacjenci leczeni z powodu przedawkowania opiatów w dwóch szpitalach w Oak Lawn, opuszczają teraz te placówki z lekarstwami, które mogą ich uratować w przypadku kolejnego przedawkowania.

Advocate Christ Medical Center i Advocate Children’s Hospital oferują ostatnio nalokson osobom, które trafiają na pogotowie z powodu przedawkowania opioidów lub z uzależnieniami od opioidów, a wiele innych lokalnych szpitali rozważa wprowadzenie podobnych działań. Nalokson to środek podawany osobom z oznakami przedawkowania, który odwraca działanie narkotyków.

To najnowsze działania szpitali w Chicago, mające na celu zmniejszenie ilości zgonów związanych z przyjmowaniem opiatów, w tym heroiny, a także niektórych rodzajów środków przeciwbólowych przepisywanych na receptę. W Illinois 2,110 osób zmarło w wyniku przedawkowania opioidów w ubiegłym roku – wynika ze wstępnych danych Departamentu Zdrowia Publicznego.

Zestawy, które oferowane są pacjentom bezpłatnie i dostarczane przez Chicago Recovery Alliance, zawierają strzykawki, instrukcje dawkowania i informacje dotyczące oferowanej pomocy. Przed otrzymaniem zestawów, pacjenci oraz członkowie rodziny, którzy są z nimi w szpitalu, muszą obejrzeć krótki film dotyczący tego, jak podawać lek i co zrobić później.

Nalokson działa poprzez odwrócenie spowolnienia czynności ośrodkowego układu nerwowego i układu oddechowego, na co wpływają opioidy. Lek jest również dostępu w postaci sprayu do nosa, ale jest on zazwyczaj droższy niż wersja leku do wstrzykiwania – twierdzi doktor Diana Bottari z Advoate Health Care Opioid Task Force.

Szpital Advocate ma nadzieję na rozszerzenie programu na większą ilość placówek, w zależności od tego, jak będzie on przebiegać w pierwszych dwóch szpitalach w okresie najbliższych dwóch miesięcy. Advocate zdecydowało się zacząć od Christ Medical Center i swojego szpitala dziecięcego, ponieważ te dwie placówki mają najbardziej obciążone oddziały ratunkowe w systemie szpitali – poinformowała Bottari.

Szpitale starają się umieścić pacjentów na programach leczenia, ale to może zająć trochę czasu – twierdzi Bottari. Niektórzy lekarze również przepisują tym pacjentom nalokson, ale wiele z tych recept nie zostaje zrealizowanych.

„Jesteśmy w stanie im to zapewnić, gdy opuszczają placówkę” – powiedziała Bottari. „To daje im jeszcze jeden dzień, jeszcze jedną szansę”.

Szpitale Advocate są pierwszymi w okolicy, które wysyłają pacjentów oddziałów ratunkowych do domu po zaopatrzeniu ich w lekarstwa, chociaż inne placówki również podejmują kroki, aby zapobiegać fali przedawkowań.

fEdward-Elmhurst również planuje zapewnić zestawy naloksonu na swoim oddziale ratunkowym w najbliższej przyszłości – poinformował rzecznik szpitala, Keith Hartenberger. Univerrsity of Chicago Medicine również opracowuje swój program wysyłania pacjentów do domu z naloksonem – poinformował Quiny Moore, adiunkt medycyny ratunkowej na uniwersytecie Pritzker School of Medicine.

W międzyczasie Cook County Health and Hospitals System przekazało ponad 2,000 zestawów naloksonu więźniom po zwolnieniu z powiatowego więzienia od 2016 roku.

Illinois pozwala również farmaceutom oraz w ramach programów szkoleniowych dotyczących naloksonu, na dostarczanie leku bez konieczności wypisywania indywidualnych recept.

Steven Stefani, którego brat bliźniak zmarł z powodu przedawkowania opiatów w 2015 roku pochwalił wysiłki Advocate.

Jego brat, Matt Stefani, otrzymał dawkę naloksonu od ratowników podczas wcześniejszego przedawkowania, dzięki czemu żył przez kolejnych kilka miesięcy. Miał 22 lata, gdy przedawkował po raz kolejny.

„Nalokson może być tą rzeczą, która kupuje im ten dodatkowy czas, aby mogły zareagować służby ratownicze” – powiedział Stefani.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • Klonazepam
  • Kodeina

Substancje&dawkowanie: sto suszonych łysiczek lancetowatych skonsumowanych we dwójkę w około 20 minut (waga ~70kg), 150mg kodeiny (thiocodin), 3mg klonazepamu, dwie szklannice „swojaka”.

Doświadczenie (psychodeliki): amanita muscaria , bromo-dragonfly, dekstrometorfan, doc, ecstasy, gałka muszkatołowa, haszysz, konopie, lsa, lsd, peganum harmala, psilocybe cubensis, psilocybe semilanceata, salvia divinorum, 4-ho-mipt, 4-aco-dmt.

  • DOC

Pozytywnie, wakacyjnie, morskie

 

Wstaje nowy dzień. Już drugi na polskim wybrzeżu. Godzina około 5 rano, świta, choć wciąż szarawo. Z kolegą M ogarniamy się, pakujemy plecaki, pijemy zieloną herbatkę, zarzucamy DOC’a i opuszczamy nasze lokum. Cichy poranek w hucznej turystycznej mieścinie.

W drodze przypominam sobie, że zapomniałem wziąć zegarek, który i tak nie działał.

  • Etizolam
  • Katastrofa
  • Kodeina

Ochota odpoczęcia od problemów rodzinnych,zdenerwowanie,problemy ze snem. Szkoła(nienawidze tam osób) i dom.

Wstęp:
Z powodu kłótni w domu, chcąc uciec od problemów psychiczny i problemów ze snem zamówilem 10 tabletek Etizolamu.

15:30 (około):
Odbieram paczkę z paczkomatu gdzie są moje niebieskie tableteczki, w tramwaju zarzucam jedną, wysiadając z tramwaju zacząłem czuć pierwsze działanie, przed treningiem polozylem sie na chwile do łóżka, zasnąłem.

16:45:

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiązania - chwila dla siebie.

Tak.. dziwnie to opisywać, coś na co brakuje słów. Dzień po znacznie mniej się pamięta, efekt pierwszy raz w zyciu powaliły, coś kompletnie niespodziewanego, innego, abstrakcyjnego. Postaram się podjąć wyzwania i skrobnąć co nie co, dzieląc się doświadczeniem. Lat 24, delikatne oderwane dwa drobne kawałeczki od zbitej trojki g. Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiazania - chwila dla siebie. Czas jest względny, nie będę go tutaj podawał, ale będzie się pojawiał dośc intuicyjnie, w słowach.

randomness