Xawery Ż. odpowie nie tylko za posiadanie marihuany. Reżyser wsiadł za kółko pod wpływem kokainy

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko reżyserowi Xaweremu Ż. Sprawa dotyczy zatrzymania, w wyniku którego funkcjonariusze policji znaleźli przy twórcy odrobinę suszu marihuany. Rzecz w tym, że okoliczności zatrzymania miały wskazywać na to, że kierujący jest pod wpływem środków odurzających.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

spidersweb.pl
Michał Jarecki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

53

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko reżyserowi Xaweremu Ż. Sprawa dotyczy zatrzymania, w wyniku którego funkcjonariusze policji znaleźli przy twórcy odrobinę suszu marihuany. Rzecz w tym, że okoliczności zatrzymania miały wskazywać na to, że kierujący jest pod wpływem środków odurzających.

W październiku 2021 roku pisaliśmy, że reżyser Xavery Ż. ("Aida", "Krew z krwi", "Tancerze", "Mowa ptaków") został zatrzymany przez policję. Rutynowa kontrola poskutkowała odnalezieniem narkotyków, w których posiadaniu był polski reżyser. Filmowiec usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających w postaci niecałego grama marihuany (czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Tok postępowania miał wyjawić, czy podejrzany kierował samochodem pod wpływem zabronionych przez ustawę środków, co podejrzewali dokonujący zatrzymania funkcjonariusze.

Postępowanie wyjawiło, że substancja, którą Xawery Ż. posiadał w ilości 0,975 g, to ziele konopi innych niż włókniste. Ponadto potwierdzono, że kierowca w momencie prowadzenia pojazdu posiadał w organizmie substancję psychotropową i środek odurzający w postaci kokainy - miało to, rzecz jasna, wpływ na zaburzenie jego sprawności psychomotorycznych.

Skierowany do sądu akt oskarżenia zarzuca reżyserowi popełnienie czynu ze wspomnianego artykułu. Tymczasem za jazdę pod wpływem substancji psychotropowej filmowiec ma odpowiedzieć w postępowaniu wykroczeniowym.

W przeszłości - a dokładnie w 1993 roku - Xawery Ż. spowodował wypadek samochodowy. 15 maja, wracając z planu filmowego etiudy "Fałszywy autostop" z Łodzi do Warszawy, reżyser stracił panowanie nad kierownicą Fiata 126p. W wyniku obrażeń wewnętrznych na miejscu zginęła Barbara Kosmal (córka aktorki Barbary Brylskiej), z którą jechał.

Sam reżyser nie odniósł poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. Później wielokrotnie podkreślał, że było to dla niego okropne przeżycie i po dziś dzień zmaga się z potężnymi wyrzutami sumienia. "Zginęła wtedy część mnie", powtarza.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Etizolam
 • Katastrofa
 • Kodeina

Ochota odpoczęcia od problemów rodzinnych,zdenerwowanie,problemy ze snem. Szkoła(nienawidze tam osób) i dom.

Wstęp:
Z powodu kłótni w domu, chcąc uciec od problemów psychiczny i problemów ze snem zamówilem 10 tabletek Etizolamu.

15:30 (około):
Odbieram paczkę z paczkomatu gdzie są moje niebieskie tableteczki, w tramwaju zarzucam jedną, wysiadając z tramwaju zacząłem czuć pierwsze działanie, przed treningiem polozylem sie na chwile do łóżka, zasnąłem.

16:45:

 • Lophophora williamsii (meskalina)
 • Przeżycie mistyczne

Urodziny, ciepły, jesienny dzień, dwa tygodnie po rzuceniu pracy, brak pieniędzy, duża potrzeba poukładania w głowie narastających problemów

Opisane doświadczenie było moim drugim z trzech poważnych przeżyć mistycznym pod wpływem substancji psychoaktywnych. Było o wiele bardziej klarowne i o wiele dłuższe od pozostałych. Miałem wcześniej raz do czynienia z tą substancją, jednak wtedy nie do końca zrozumiałem ten stan i dodatkowo wydawał mi się płytszy z powodu okoliczności w jakich go doświadczyłem (ja na mesce, grupa znajomych na grzybach które nie bardzo ich porobiły).

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Bardzo pozytywne nastawienie, ciekawość z nutką strachu, ale również z dużą dozą optymizmu. Pokój oczyszczony, sam w mieszkaniu.

Witam. Jest to mój pierwszy TR, zatem z góry proszę o wyrozumiałość oraz oczywiście zapraszam do lektury!

Słowem wstępu:

 • Bad trip
 • Kodeina

własny pokój, godzina 23, dobre grzanie

Witam, ja jestem dekoderemakodyny, a to jest mój trip raport. Bez przydługiego wstępu opiszę coś, co do tej pory wydawało mi się raczej niemożliwe. Równanie na wiek autora to mniej więcej cztery do drugiej,hehe.

randomness