Wynajęli dom i produkowali narkotyki

POWIAT LEGNICKI. Prokuratura Rejonowa w Złotoryi nadzoruje prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Legnicy śledztwo wszczęte w związku z ujawnieniem pod Chojnowem laboratorium służącego do produkcji metamfetaminy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

e-legnickie.pl | pas
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

222

POWIAT LEGNICKI. Prokuratura Rejonowa w Złotoryi nadzoruje prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Legnicy śledztwo wszczęte w związku z ujawnieniem pod Chojnowem laboratorium służącego do produkcji metamfetaminy.

7 października 2021 roku funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w domu jednorodzinnym położonym w Rokitkach, ujawnili i zabezpieczyli działającą linię służącą do produkcji narkotyków, substancje chemiczne używane do ich wytwarzania oraz wyprodukowany środek psychotropowy w postaci metamfetaminy o wadze ponad 0,7 kg.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy po przybyciu policji na teren tej posesji, w celu zatarcia śladów i dowodów przestępstwa, usiłowali podpalić budynek mieszkalny, w którym produkowano metamfetaminę oraz przylegający do tego budynku budynek gospodarczy. Dzięki interwencji policji oraz wezwanej Straży Pożarnej, sprawcy nie zdołali zniszczyć dowodów przestępstwa.

Zarzuty przedstawione podejrzanym

Prokurator przedstawił zatrzymanym Marcinowi J. oraz Kamilowi Ż. zarzut wytwarzania wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wspólnie i w porozumieniu oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, znacznej ilości środków psychotropowych w postaci metamfetaminy o wadze nie mniejszej niż 0,728 kg. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

W związku z ujawnieniem na miejscu zdarzenia marihuany, prokurator przedstawił podejrzanym drugi zarzut posiadania wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tego środka odurzającego.

Tymczasowe aresztowanie podejrzanych

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanych prokurator skierował wobec obydwóch sprawców wnioski do Sądu Rejonowego w Złotoryi o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wnioski prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

Obydwaj podejrzani byli wielokrotnie karani, a w tym za przestępstwa narkotykowe.

Wytwarzanie znacznej ilości narkotyków stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Śledztwo jest w toku.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

Wieczór, pozytywne nastawienie, własny pokój, rodzice w domu

------------------------
    Prolog
------------------------

  • LSD-25

Witam znowu!

  • Grzyby halucynogenne

Autor: PrezesSkt, 02.05.2007

Set & settings Pazdziernik 2004, dokładnej daty nie pamietam. Wieczór , chata mojej panny, ja i czterej kolesie. Nastawienie jak zwykle pozytywne do grzybowych tripów, choć miałem lekkie obawy.

Dawkowanie 55 suszonych łysiczek.

Wiek i doświadczenie wiek wtedy 17 lat w tej chwili 20.

  • Marihuana

Czex jak obiecalem tak tez przelewam namiastke moich doznan po

papierku marki Bart Simpson


Podzieliliśmy 2 kwadraciki na 4 rowne polowki. Delikatnie

pincetom i zyletką zeby go nie wytrzec. Na szczescie w sobote

wyszlo troche sloneczka i decyzja zapadla. ok 13.30 przyjelismy

po polowce w samochod i nad morze.Zostawilem zegarek w domu

chcialem sie zgubic w czasie i przestrzeni calkowicie. Do plazy

mam jakies 12 km. Dojechalismy do Uniescia k. Mielna. Brak