Wszechobecny listek znow obiektem terroru!!

Kielecki klub Efekt Motyla promuje swoje imprezy, wykorzystując na plakatach zdjęcie liścia marihuany - uważa radny Władysław Burzawa. Właściciel klubu twierdzi, że to palma. Sprawą zajęła się policja.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl

Odsłony

1427

Kielecki klub Efekt Motyla promuje swoje imprezy, wykorzystując na plakatach zdjęcie liścia marihuany - uważa radny Władysław Burzawa. Właściciel klubu twierdzi, że to palma. Sprawą zajęła się policja. Liść konopi indyjskich promuje w całych Kielcach imprezy jednego z klubów Chodzi o plakat reklamujący wtorkowe imprezy w klubie Efekt Motyla przy ulicy Piotrkowskiej w Kielcach. Przedstawiona jest na nim zielona roślina przypominająca liść konopi indyjskich, z których powstaje marihuana. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości radny Władysław Burzawa.

- Pokazywałem plakat swoim znajomym. Wszyscy mówią, że to liść marihuany - twierdzi. Jego zdaniem, umieszczanie go na plakacie zachęcającym do przyjścia na dyskotekę jest naganne. - To, że jakieś imprezy reklamuje się, pokazując ten liść, sugeruje, że będą na nich dostępne narkotyki. Myślę, że to sprawa dla policji, która powinna sprawdzić lokal - ocenia radny Burzawa. Jeśli dodać do tego, że wtorkowy wieczór w Efekcie Motyla zdominują rytmy karaibskie może być to podejrzenie uzasadnione. Muzyka reagee jest bowiem kojarzona z paleniem marihuany, a to głównie za sprawą Boba Marleya. Muzyk ten wielokrotnie głosił, że marihuana to "dobro dane ludziom od Boga". Właściciel klubu: To nie jest marihuana, to liść palmy Właściciel klubu odrzuca zarzuty radnego.

- To nie jest marihuana, to jest liść palmy. Dobrze oddaje on klimat muzyki jaką gramy we wtorek, a moim zdaniem liść konopi zupełnie inaczej wygląda - twierdzi Zbigniew Olejarczyk. Jest zaskoczony zarzutami radnego Burzawy. - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni narkotykom. Nikt nie odważyłby się na taką prowokację - zapewnia. Aby uwiarygodnić swe twierdzenia, chce zaprosić radnego na wtorkowy wieczór do swojego lokalu. - Najlepiej będzie jak do nas przyjdzie i przekona się, że nic złego tu się nie dzieje - podkreśla.

Władysław Burzawa do klubu raczej nie przyjdzie. Jego gośćmi mogą być za to policjanci, którzy zainteresowali się plakatem. - W opinii naszych fachowców, zajmujących się narkotykami, liść z plakatu to liść konopi, choć dla osób niewtajemniczonych i skojarzenie z palmą jest możliwe - mówi Tomasz Kaczmarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Plakat, który rozlepiony jest w całym mieście, zainteresował też komendanta Artura Radwańskiego, który ocenił, że nie ma wątpliwości co do tego, że przedstawia liść konopi indyjskich, i że jest to "ukryta zachęta".

- Na pewno przyjrzymy się tej sprawie i temu klubowi - zapowiada Kaczmarczyk. Dyrektor: To jest niemoralne Trudno spodziewać się jednak konsekwencji karnych za umieszczenie wizerunku marihuany na plakacie, bo nie jest to zabronione. Liść konopi pojawia się na koszulkach, czapeczkach, nawet produktach spożywczych. Ale zdaniem Krzysztofa Gąsiora, dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, promowanie w ten sposób imprez dla młodzieży jest niemoralne, szczególnie w kontekście wzrastającej liczby coraz młodszych dzieci sięgających po narkotyki.

- To próba uatrakcyjnienia swojej oferty i części młodych ludzi może się to spodobać. Jeśli ktoś próbuje w ten sposób złapać klientów, to jest to zachowanie szczeniackie - ocenia. Dyrektor Gąsior podkreśla, że dla wielu młodych ludzi to właśnie marihuana jest początkiem złej przygody z narkotykami. - Zwykle na niej się nie kończy, a finał zwykle jest tragiczny - przestrzega. Właściciel klubu: Na następnych plakatach będą kokosy Zbigniew Olejarczyk zapewnia, że "na wszelki wypadek" nie będą już powielać plakatu.

- Na następnym pojawi się coś innego, np. orzechy kokosowe - mówi. Przeprasza też wszystkich, którzy odebrali ten plakat jako zachętę do palenia marihuany. Czym oni sie zajmuja? A obok diler sprzedaje heroine. Jaka panienka w sklepie sprzedaje mlodemu alkohol. Za rogiem w domu maz bije zone pod wplywem. link do artykulu :

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

1ta (niezweryfikowany)
ładna "palma" hehe
..::Ablibablili... (niezweryfikowany)
a moze to tylko cannabis sativa, i właściciel promuje ciuchy z włókna konopnego?=P
Anonim (niezweryfikowany)
fajne tlo pod palme
Pan Prezes (niezweryfikowany)
o co im chodzi...?? przeciesz za kilka lat w europie, a za kilkanaście w polsce będzie lelgal to wszędzie będą tak rege i hip-hop reklamować...
Anonim (niezweryfikowany)
ehh... palmy sie czepiają tempi ludzie wszystko do narkotyków porównują niech lepiej pojadą na zwiad w odległe kraje by sprawdzic czy to nie oby palma :D
denfacid (niezweryfikowany)
"To, że jakieś imprezy reklamuje się, pokazując ten liść, sugeruje, że będą na nich dostępne narkotyki" Podążając tym tropem; jeśli na reklamie klubu czy dyskoteki znajduje się lokomotywa, niechybnie oznacza to, iż jej uczestnicy będą niewolniczo zmuszani do budowy trakcji taboru kolejowego. A więc uważajcie drodzy imprezowicze - zło czaji się wszędzie!
Annael (niezweryfikowany)
HEADSHOT!!!!!!!!!!
wentek (niezweryfikowany)
ROTFL :)))))
pbz (niezweryfikowany)
Jeśli dodać do tego, że wtorkowy wieczór w Efekcie Motyla zdominują rytmy karaibskie może być to podejrzenie uzasadnione. Muzyka reagee jest bowiem kojarzona z paleniem marihuany, a to głównie za sprawą Boba Marleya. Muzyk ten wielokrotnie głosił, że marihuana to "dobro dane ludziom od Boga". Jak tak dalej pujdzie to sme imprezy raggowe będą zabronione. A swoją drogą pan radny powinien się przejść na taką imprezkę i zobaczyć jak się dobrze bawi ta zdegenerowana naćpana młodzierz.
Wania (niezweryfikowany)
Ten radny jest jebnięty i tyle - chce sie POPiSdowiec pokazać starym zgrzybiałym dewotkom jaki to z niego "obrońca młodzieży"... Jak ja byłbym właścicielem tego klubu to na plakatach nie byłoby tylko liścia, ale bletki, fify, bongosy i pełno zielonych dziurawek :D Jakie prawo mi tego zabrania?? A najlepsze że policja potrzebuje "ekspertów" żeby stwierdzić że to liść marychy... :D Ciekawe czy eksperci pomagają im się wysrać i walić kite? Moim zdaniem jak najbardziej! H W D P !!!
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Hail Satan!  • Benzydamina

Substancja: Miks: Benzydamina + DXM (BXM)Dawka: 450mg/1gDoświadczenie: Mj, DXM (7raz), Benzydamina (3 raz), Ronson, Efedryna, Feta,Wiek: 17 lat.Metoda zażycia: Benzydamina wyekstraktowana metodą wodną.Set&Settings: Nie zarzucałem tego mixu z wielką ochotą. Na poczatku mieliśmy siedzieć u kumpla w domu przez cały dzień, ale to nie wypaliło i byliśmy zmuszeni przesunąć czas i miejsce

  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

beznadziejne samopoczucie; nadzieja na poprawę stanu psychicznego; w domu; plener

Mam 20 lat i życie podobne do Waszego... a może jednak nie. Od czterech lat cierpię na fobie społeczną, myślę że spory wpływ na jej powstanie miała marihuana. Czym jest fobia? Najkrócej mówiąc, jest to strach i lęk przed ludźmi i ich oceną. Po więcej informacji na ten temat odsyłam do Google. Zrozumieć jak ciężko żyje się z takim schorzeniem może tylko ten kto na to cierpi. Ostatnie cztery lata uznaje za pustkę w swoich wspomnieniach i życiu, a koda pozwala mi na chwilowe wyciszenie i pozwala mi na odczucie radości z życia... Traktuję ją trochę jak lek na swoją fobię.

  • Efedryna

Calkiem niedawno moj kumpel z gadu gadu opowiedzial mi o ciekawych efektach po przedawkowaniu, tussipectu, a ze tydzien

temu nasz klasa jechala na wycioeczke w gory,

postanowilem ze tam wyprobuje ów specyfik. Dzis proboje juz brac tussi trzeci raz, opisze wiec dzisiejszy trip bo

wczesniejsze - na wycieczce jak to na wycieczce byly bardzo urozmaicone dzialaniem alkoholu a ja chcialbym sie skupic

na samym tussipekcie.

randomness