REKLAMA
WŁUKNA NATURALNE - Naukowcy w konopiach

Kilkadziesiąt razy w roku od orzeczenia laboratorium Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu zależy los wielu ludzi.

Alicja

Kategorie

Źródło

Głos Wielkopolski

Odsłony

3152
Kilkadziesiąt razy w roku od orzeczenia laboratorium Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu zależy los wielu ludzi. [Tytuł newsa pozostawiony w orginalnej formie przyp. redakcji HH] Tyle razy zwraca się do Instytutu prokuratura lub policja. Tutejsi fachowcy są bowiem ekspertami od narkotyków, w tym także od tego jednego, który spośród wielu kanabinoidów, oddziaływuje najmocniej na system nerwowy człowieka – delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC), zawartego w konopiach. Setki razy w roku bierze się do analizy konopie dla zupełnie innych celów. – To jedna z najpożyteczniejszych roślin – broni jej prof. Ryszard Kozłowski, dyrektor instytutu. Wspaniałe nasiona zawierają między innymi kwas stearydonowy, który tym się wyróżnia, że mając cztery wiązania, jest bardzo łatwo wchłaniany. Jest samym zdrowiem, nigdy nie leży na wątrobie. Ptaki spośród setek nasion zawsze zjedzą najpierw nasiona konopi, bo uwielbiają je. Z nasion właśnie tłoczy się w instytucie konopny olej. – Dzisiaj przyjeżdża do nas rządowa delegacja Chińczyków, zainteresowana uprawą konopi na biomasę. Zostaną poczęstowani białym serem z olejem konopnym i cebulą – zaznacza dyrektor – tak zawsze przyjmujemy gości. Korzenie konopi wydzielają inhibitory chwastobójcze, więc wysianie ich oczyści pole. Sama roślina wyróżnia się też dużą biomasą. Daje 10 ton suchej biomasy z hektara – mówi prof. Kozłowski – której można użyć na wiele sposobów: jako włókno, jako komponent do produkcji płyt, jako celulozę na papier konopny albo na biopaliwa.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Koral (niezweryfikowany)
jest to kolejny dowód na to że konopie są uniwersalne i powinny byc stosowane w codziennym zyciu i nasz wspaniały rząd powinnien wprowadzic ich legalizacje
sraka (niezweryfikowany)
tragedia wlUkna pryey U zwykle
ka (niezweryfikowany)
kraa kra moze to cos da hociaz o ni wiedza ale lto wi czy ktos sie nie dowi;)
Anonim (niezweryfikowany)
"Wspaniałe nasiona zawierają między innymi kwas stearydonowy, który tym się wyróżnia, że mając cztery wiązania, jest bardzo łatwo wchłaniany. Jest samym zdrowiem, nigdy nie leży na wątrobie. Ptaki spośród setek nasion zawsze zjedzą najpierw nasiona konopi, bo uwielbiają je. Z nasion właśnie tłoczy się w instytucie konopny olej." mogli by to pokazac tym debila co kazali wycofac ze sprzedazy MB Active (bo zawieral wyciag z nasion niebezpiecznych konopii ;p )
Anonim (niezweryfikowany)
Ja tam wasz wszystkich pierdole w dupe, ide spalic bata
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

------------------Nicotine Bomb- Fast-Trip------------------
Moje przeżycia z tzw. "Bombą nikotynową".  • Amfetamina

Overview

Po amfetaminach, podobnie jak po kokainie, odczuwa się ogromny

przypływ energii, wyraźne podwyższenie nastroju i podniecenie porównywalne

do orgazmu. Jedna z odmian, metamfetamina, ma taką moc, iż zyskała nazwę

SPEED (szybkość). Speed ma złą reputacje, ponieważ może wystąpi po nim